Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop do urządzeń KF -

02 Lis 2015 18:41 948 7
  • Poziom 3  
    Witam.
    W związku z tym że intensywnie wdrażam się w elektronikę chciałem kupić oscyloskop. Główne zastosowania to budowa PA do radi KF, skrzynek antenowych, naprawy itp. Jakie parametry musi mieć taki oscyloskop?, może przykłady?
    Dziękuję.
  • Poziom 41  
    @ss3900 Jeśli na KF, to minimum te 50MHz, dwa kanały. Mile widziane dwie podstawy czasu.
  • Poziom 37  
    Przede wszystkim przydałby się do KF wobulator jako uzupełnienie oscyloskopu. Jak masz owo urządzenie to jesteś w stanie stroić filtry p.cz. np. 10.7MHz obrazując ich charakterystykę nawet za pomocą wejścia katry dźwiękowej w komputerze.
    Resta potrzebnych gratów jest możliwa albo do dostania za niezbyt wielką sumę a nawet możliwa do zrobienia we własnym zakresie. Mam na myśli reflektometr, częstotliwościomierz, generator na zakładany zakres może być SDR czy sztuczne obciążenie.
    Do Twoich zastosowań wystarczy prosty oscyloskop dwuwejściowy z zewnętrznym wyzwalaniem. 50MHz to przyzwoity wybór choćby od strony napraw syntez.
  • Poziom 41  
    @RitterX jako ekran wobulatora można wykorzystać oscyloskop. Natomiast sam generator występuje w różnych postaciach, choćby przyzwoitych generatorów funkcji.
  • Poziom 41  
    @max-bit może i lepszy, ale 20MS/s, które często bardzo ogranicza możliwości, poza tym, no prosta cyfra, ważne ze sama coś już tam mierzy. Ale o użytecznym pasmie 100MHz należy zapomnieć, chyba, że do oglądania sinusoidy.

Oraz, 90% prawdopodobieństwa że coś nie będzie działało i bujanie się z odsyłaniem? Jeszcze mi się od dw_radio nie udało za pierwszym razem kupić sprawnego urządzenia, pomimo zapewnień na aukcji, czy handlarza. To jest chyba najbardziej nierzetelny sprzedawca z jakim współpracowałem.
    Wygrzane to one były chyba na słońcu jak paletę z tira zrzucili. A mało używane to są chyba teraz, jak stoją na tej palecie na magazynie.

Już był kiedyś bum na Fliki po 1000zł, a potem na bum tematów jak naprawić takiego fluka bo nie działa.
  • Poziom 3  
    ok.dziękuję bardzo za sugestie.