Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router z usb do drukarki -

02 Lis 2015 19:15 1164 13
  • Poziom 18  
    Witam. Potrzebuję dodać drukarkę do mojej sieci, chciał bym zakupić router z usb ,do podłączenia drukarki. Lub inne urządzenie pełniące rolę print servera. Urządzeń jest dużo, nie wiem co kupić by bez problemowo działało w mojej sieci. Drukarka to brother hl2030, posiada tylko złącze usb.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro ma być tylko do podłączenia drukarki to zakup print serwer.

Najlepiej gdyby model drukarki był na liście kompatybilnych.
  • Poziom 43  
    Polecił bym ci TL-PS310U ale nie ma wsparcia dla tego modelu drukarki. Nie jest ona kompatybilna z tym serwerem.
  • Poziom 18  
    mbo napisał:
    Skoro ma być tylko do podłączenia drukarki to zakup pint serwer.

Najlepiej gdyby model drukarki był na liście kompatybilnych.

No tyle to powiedział mi sprzedawca w sklepie, który też nie wiele wiedział. Tak czy inaczej wychodzi klops. Trudno jest nie tylko pozyskać informację, ale i znaleźć odpowiedni print server do tego modelu drukarki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Fakt braku drukarki na liście nie oznacza, że nie będzie na pewno działać.

Najprościej umówić się na zakup z możliwością zwrotu.
    Ewentualnie zamówić przez Internet gdzie jest 14 dni na zwrot.
  • Poziom 18  
    Drodzy forumowicze, że tak przyznam, nadal tkwię z tematem routera z usb dla drukarki, a jak coś znajdę w sieci to koszty są za duże, i nie opłacalne. To znalazłem chyba inne rozwiązanie,mianowicie urządzenie co jest też komputerem, ale bardziej terminalem, przykładowo taki: Terminal HP T5520 800MHz 128MB Wind
    http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c00398317

Patrząc na serwis aukcyjny, nie które modele są śmiesznie tanie w porównaniu do typowych printseverów . Ale zastanawiam się jak wygląda kwestia systemu do tego typu urządzenia, czy można podłączyć do niego większy dysk przykładowo na sata lub usb. no i najważniejsza sprawa jaką są sterowniki do drukarki.Czy wygląda do tak samo jak w przypadku zwykłego jakiegoś windowsa, czy linuksa,jak się wgrywa system do niego.
    I teraz moje uzasadnianie zainteresowaniem tego typu urządzenia . Jest małe ,mało prądu bierze,zajmuje tyle miejsca co zwykły router. Można go podłączyć normalnie do sieci lan, i skonfigurować dowolnie, ale nie wiem czy jako urządzenie udostępniające drukarkę w sieci,lub jako print serwer.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kup jakiś gotowy pudło z windowsem vista pro/business na pokładzei (COA) za 100pln najlepiej vista/xp, ustaw drukarke na tym i co tam potrzebujesz,

Jak chcesz to Ustaw WOL na pudle, wyłącz i załączaj tylko jak potrzebujesz zdalnie.

np allegro hp-compaq-dc7700-c2d-2x-2-13-1-80-dvd-vista-xp-i5698248538.html
  • Poziom 18  
    Tak też zamierzam. Ale to zwykły komputer. A takich z podobnymi parametrami to mam już trzy :P. WOL nie będzie mi potrzebne, dla tego że nie będzie wyłączany.
    Do tego planuje mieć zdalny dostęp do niego(zdalny pulpit) (vnc lub team wiever) ,wewnątrz mojej sieci,by jak coś trzeba będzie zrobić, to nie podłączać monitora, i nie siadać do niego, będzie sobie leżał gdzieś z boku. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy taki terminal może działać swobodnie bez podłączonej klawiatury i myszki ? .Dlaczego. Dla tego że nie będzie to jemu potrzebne, i znacznie zmniejszy jego potrzebę na miejsce leżakowania jego samego.
    I jeszcze jedno pytanie. Czy na takim urządzeniu można dowolnie instalować inne programy ? (patrząc oczywiście na ilość miejsca wolnego) Chyba że po dodaniu dysku ,nie ma to wielkiego znaczenia.
    Ten terminal twojego z linku to jest win CE 5,
    sprawdź sobie czy tam wszystko będzie to co potrzebujesz.

Windows spokojnie uruchomisz bez klawiatury (opcje w biosie) i bez myszy.
  • Poziom 18  
    Może to głupie pytanie, ale czym różni się winCE5 od winXP ?
    Nie głupie ale capi leniem na 100 mil.
  • Poziom 18  
    Nie używałem tego os-u, ale dobra, znalazłem już to co chciałem. Jest to zwyczajnie okrojony windows , wiec raczej dostanie albo xp, albo debian,i dodatkowy dysk. Z racji sterowników których nie ma dla mojej drukarki.I jak wspomniałem zdalny dostęp za pomocą TW. Jako server wydruku, nadaje sie lepiej niż nie jeden router.
  • Poziom 18  
    Poczytałem, i doszedłem do wniosku,że zakupie takie urządzenie .Tanie, ciche funkcjonalne,energooszczędne .