Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Linuxa Mint obok Windowsa 8.1 i Ubuntu

japko1024 02 Lis 2015 19:16 1188 2
  • #1 02 Lis 2015 19:16
    japko1024
    Poziom 17  

Witam. Chciałbym zainstalować na laptopie Asus X55VD Linuxa Mint. Fabrycznie był na nim zainstalowany Windows 8, jednak dodatkowo zainstalowałem Linuxa Ubuntu 14.04.2 LTS, na którego partycji znajduje się GRUB. Ostatnio wszedłem w posiadanie Linuxa Mint 16, którego chciałbym zainstalować obok dotychczasowych systemów (dodać do tego samego GRUB). Ta dystrybucja Linuxa jest chyba kompatybilna z moją kartą graficzną (w przeciwieństwie do Ubuntu i wszystkich pozostałych, jakie testowałem, nie powoduje migania ekranu ani ukośnego dzielenia obrazu podczas przewijania) i posiada wiele przydatnych narzędzi. W instalatorze mam do wyboru następujące opcje:
    -Instalacja Linux Mint 16 obok Ubuntu 14.04.2 LTS
    -Usunięcie Ubuntu i ponowna instalacja
    -Użycie innego rozwiązania (tworzenie i modyfikowanie partycji).
    Przy zaznaczonej pierwszej opcji mam dostępne przyciski Zakończ, Wstecz i Zainstaluj. Czy mogę bezpiecznie (bez obawy o utratę danych lub możliwości uruchomienia pozostałych systemów) kliknąć na ten ostatni? :D Załączam screena z menedżera dysków w Windowsie - na razie chciałbym przydzielić nowemu Linuxowi ten niewykorzystany obszar o pojemności ok. 40 GB.
    Instalacja Linuxa Mint obok Windowsa 8.1 i Ubuntu

0 2
  • #2 08 Lis 2015 17:26
    Arek15111
    Poziom 16  

Przy instalacji wykryje ci wszystkie dyski i partycje, wskazujesz ta na ktorej chcesz zeby byl mint zainstalowany i tyle.

0
  • #3 12 Lis 2015 21:26
    japko1024
    Poziom 17  

Jeszcze nie zainstalowałem Mint’a, testuję go na razie z pendrive’a. Zauważyłem, że w przeciwieństwie do zainstalowanego Ubuntu i innych dystrybucji, które testowałem, nie ma w nim problemu z ukośnym dzieleniem się ekranu podczas przewijania dokumentów. Jednak wydaje mi się, że domyślne sterowniki nie rozwiązują do końca problemów z nieprawidłowym odświeżaniem ekranu, o którym pisałem w poprzednich tematach. Kiedy mam otwarty menedżer plików i zaznaczoną jedną z wyświetlanych ikon (np. jakiś katalog) i jednocześnie reguluję jasność, ikona zaczyna migać, chociaż pozostałe elementy obrazu wyświetlają się normalnie, co może świadczyć o nieprawidłowej pracy karty graficznej. Czy da się jakoś rozwiązać ten problem, np. instalując odpowiednie sterowniki?

0