Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Gracja

kgorka2 09 Jun 2005 15:53 4124 14
    kgorka2
    Level 2  
    Podczas prania program zatrzymuje się w dowolnym momencie i wykonuje tę czynność w nieskończoność, po ręcznym przesunięciu idzie przez chwilę i znów sytuacja się powtarza. Proszę o pomoc i wsazówki. Z góry dziękuję. Kazek
    User removed account
    User removed account  
    jesta19
    Level 24  
    napisz cos wiecej w tej chwili mowie ze programator do wymiany,jak opiszesz dokladnie co i jak moze bedzie inna diagnoza
    NaprA
    Level 13  
    A przede wszystkim, czy są ruchy rewersyjne bębna.
    kgorka2
    Level 2  
    Bardzo dziękuję za dotychczasowe wskazówki, prawdę mówiąc zabrałem się do naprawy chaotycznie i bez przygotowania, nie sprawdziłem czy woda jest grzana, ruchy rewersyjne są. Rozebrałem programator i stwierdziłem że styki są lekko podpalone, zębatki wszystkie są dobre ale nie wiem gdzie przychodzą sprężynki, jeżeli ktoś miałby schemat lub zdjęcie układu zębatek to bardzo proszę o pomoc.Co do silniczka to nie jestem pewien czy jest dobry, po włączeniu obraca się ale jego praca jest niestabilna i przy małym oporze się zatrzymuje. Jeszcze raz dziękuję. Kazek
    jesta19
    Level 24  
    jak sa ruchy rewersyjne to silniczek jest dobry,tylko silniczek ci zostal,mysle ze reszty do kupy to juz nie poskladasz,tak jak pisalem tylko wymiana na nowy lub sprawna uzywke,zdjec ie mam,mysle ze proba skladania to strata czasu i nerwow
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Quote:
    po włączeniu obraca się ale jego praca jest niestabilna i przy małym oporze się zatrzymuje.
    ten silniczek jest do wymiany :!: :!: :!: :!: :!: wymień go na nowy lub jeśli potrafisz to napraw, po otwarciu ukaże ci się jakiś pęknięty magnes lub coś w tym stylu, sklej wszystko i poskładaj i powinno być dobrze, ale ja osobiście radzę kupić nowy (większa trwałość)
    jesta19
    Level 24  
    PS 663S BIO wrote:
    Quote:
    po włączeniu obraca się ale jego praca jest niestabilna i przy małym oporze się zatrzymuje.
    ten silniczek jest do wymiany :!: :!: :!: :!: :!: wymień go na nowy lub jeśli potrafisz to napraw, po otwarciu ukaże ci się jakiś pęknięty magnes lub coś w tym stylu, sklej wszystko i poskładaj i powinno być dobrze, ale ja osobiście radzę kupić nowy (większa trwałość)

skoro jest zepsuty dlaczego sa ruchy rewersyjne bebna,jeszcze w zyciu nie spotkalem sie z taka usterka silniczka ale skoro tak mowisz to chyba miales taki przypadek
    jak ktos pierwszy raz w zyciu podlaczy taki silniczek i dotknie oski zawsze powie ze jego praca jest niestabilna,takie odczucie
    kwiatekj
    Level 14  
    Zgadzam się z PS 663 w silniczkach programatora bardzo często rozkleja się jedna część plastikowej osłonki magnesu i w tym wypadku silniczek pozornie będzie działał prawidłowo do momentu przesunięcia krzywek wolnych
    jesta19
    Level 24  
    no coz ja tylko 15 lat w tym robilem i wszystkiego nie doswiadczylem,cuda sie zdarzaja i beda zdarzaly ale nigdy nikogo celowo w blad nie wprowadzam
    PS 663S BIO
    Level 31  
    ha, sami moderatorzy się dziwili jak to czytali, ale takie rzeczy się zdarzają, sam tak miałem że bęben wykonywał ruchy rewersyjne a jak przyszło do wykonania skoku to się >>zawiesił<< i kręcił tylko w jedną stronę :)
    kwiatekj
    Level 14  
    To żadne cuda to rutyna wszystkich zżera, i jeśli to klient za to płaci, to po co czekać i tracić czas aby postawić prawidłową diagnozę jak można wymienić programator i mieć święty spokój ,ale uczymy się całe życie i czasami warto posłuchać rad innych
    Robertw74
    Level 12  
    Zgadzam się , że to silniczek programatora, przeważnie pracuje jakiś czas
    i zawiesza się na jednej funkcji np.ruchy rewersyjne w jedną stronę, nie dalej jak tydzień temu miałem identyczną historię. Wynieniłem silniczek i jest ok.