Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vigek IoT Core - niewielka płyta rozwojowa z STM32 i kamerą 2Mpix za 75 zł

pseven 02 Nov 2015 19:50 2382 8
Computer Controls
  • Vigek IoT Core - niewielka płyta rozwojowa z STM32 i kamerą 2Mpix za 75 zł
    Firma Vigek wprowadziła do sprzedaży, stworzoną z myślą o aplikacjach Internetu Rzeczy, płytę rozwojową o nazwie IoT Core.

W konstrukcji IoT Core wykorzystany został układ STM32F103 firmy STMicroelectronics integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 72MHz, jednordzeniowy procesor ARM typu Cortex-M3.

IoT Core pracuje pod kontrolą systemu FreeRTOS. Zastosowany mikrokontroler posiada zintegrowane 64kB pamięci RAM i 512kB pamięci Flash.

IoT Core posiada zintegrowany moduł Wi-Fi 802.11n. Oprócz tego na płycie znajduje się złącze CSI dla opcjonalnej kamery 2Mpix oraz 8 wejść/wyjść cyfrowych (GPIO), z których maksymalnie 6 posłużyć może jako wejścia analogowe, a 4 jako wyjścia PWM.

Wymiary płyty wynoszą około: 36 x 37 mm. Waga nie została podana. Komputer wymaga zasilania pojedynczym napięciem mieszczącym się w zakresie od 3,3 do 24 V. Pobór prądu, według producenta, przy transmisji Wi-Fi, ale bez podłączonej kamery, nie przekracza 32mA.

Więcej na temat projektu IoT Core dowiedzieć można się ze strony producenta.

IoT Core nabyć można za pośrednictwem strony producenta za 16 lub 25 dolarów kanadyjskich (ok. 50 lub 75 zł) odpowiednio za wariant bez kamery i zestaw z kamerą.

Źródło:
    http://www.vigek.com/iot-core.html

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8947 posts with rating 1967, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
  • Computer Controls
    MasMas
    Level 16  
    A tam nie jest Cortex-M3 przypadkiem?
  • Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
    Karol966
    Level 30  
    kikiz wrote:
    moduł kamery VGA za 8 zł, moduł Wi-fi kosztuje obecnie 4-10 zł, a płytka z STM32 to wydatek ok. 25 zł.
    Zdaje się tylko to ostatnie (moduł z stm32) można kupić za ok25zł przez każdego w przeciętnym sklepie elektronicznym choć i tak jest to na prawdę niewiele. Raczej znam co najmniej kilka sklepów z elektroniką i jeszcze kilka tyg temu moduły z większymi (jak tutaj) prockami kosztowały zdecydowanie więcej. Pozostałe ceny to raczej jakieś okazje bo standardowe ceny takich elementów są raczej wyższe. Ot choćby słynny esp8266 kosztuje raczej ok 15zł choć i znalazłem na allegro taki, za 7,99zł ale jakoś mało osób go kupuje: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=q...ement-v6-promo-sm-sqm-dyn-kpr-v4-ele-1-5-0907
    User removed account
    User removed account  
    vania
    Level 23  
    kikiz wrote:
    esp8266 kosztuje raczej ok 15zł choć i znalazłem na allegro taki, za 7,99zł ale jakoś mało osób go kupuje: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=q...ement-v6-promo-sm-sqm-dyn-kpr-v4-ele-1-5-0907
    Wystarczy zerknąć na "Lokalizacja: dostawa z poza UE" i wszystko jasne. Pośrednik który w imieniu kupującego zamawia. Towar leci z Chin od razu do kupującego. Jak naliczą w Polsce cło to z urzędem celny buja się kupujący. Nie wiem jak w przypadku jeśli towar nie dotrze. Niby jest napisane że zwracają koszt ale tu jest problem z udowodnieniem że towar faktycznie nie dotarł skoro wysyłany jest zwykłym listem. Ja osobiście nie korzystam, wolę zamówić bezpośrednio.
    Karol966
    Level 30  
    vania wrote:
    Tak, widziałem jak również czas dostawy - do 20 dni roboczych lub w skrajnym przypadku do 40 dni roboczych. Mam wrażenie, że ten sprzedawca zarabia wyłącznie na przesyłkach, które wcale nie są u niego tanie a często zamawiając z chin (np aliexpress wysyłka jest za free). Ot taki sposób na zarabianie :)

Generalnie pierwotnie chodziło mi o sklepy w Polsce z towarem na miejscu. Co do kupowania prosto z Chin to nawet nie każdy ma paypal'a czy kartę kredytowa by zapłacić właściwie za taki towar.
    oskar777

Level 26  
    Ja ostatnio kupiłem ESP-07 za 2.18$, moduł ENC28J60 za 2.4$ na aliexpresie i tam polecam robić zakupy. Szuka się sprawdzonych sprzedawców zamawia i paczka nawet jest po 10 dniach maks miałem około 14 dni. Na allegro mają to co z Ali, ewentualnie jak ktoś się poświęci kupuje z alibaby wtedy może być trochę taniej.