Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESP8266 - not enough memory

Paros 02 Lis 2015 21:20 477 0
  • #1 02 Lis 2015 21:20
    Paros
    Poziom 11  

Witam.

Dwa razy umieszczałem tutaj posty i dwa razy je usunąłem - miałem pewne problemy z zasilaniem i przejściówką USB-RS232. Teraz jestem już pewny strony sprzętowej, dlatego proszę o podpowiedź.

Program w lua:

Kod: lua
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kiedy wklejam ten kod w lewe okno Esplorera i wysyłam go komendą "Send to ESP" wszystko działa bardzo dobrze - pomiar temperatury, wyświetlenie na wyświetlaczu OLED, cykliczne wysyłanie pomiaru na serwer. "Node.heap" pokazuje wartość 5496 (bajtów?). Jeśli ten sam kod wkleję do pliku "init.lua" i umieszczę w pamięci, po restarcie wyskakuje komunikat o braku pamięci. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, w czym problem? Działałem trochę na AVR (Bascom, potem C), zupełnie nie mam doświadczeń z językami skryptowymi. W C po skompilowaniu projektu widzę rozmiar "hexa" i wiem, czy się zmieściu w pamięci. Dlaczego tutaj tak to nie działa?

4 listopada

"TMF" pisał na blogu, że ten układ cierpi na choroby wieku dziecięcego. Chyba tak jest. Manewrowanie wersją firmware zmienia sytuację. Na przykład najnowsza wersja powoduje, że mamy do dyspozycji prawie dwa razy więcej pamięci (już nie ma efektu "not enough memory"), ale wtedy nie działa na przykład obsługa DS18B20. W funkcji wyświetlania na OLED też pojawiają się problemy, których w starszej wersji firmware nie było.
    Czekam na zapowiadane przez Dondu i TMF dalszy ciąg artykułów o tym układzie - może oni do czegoś doszli. Bo jeśli nie, to funkcjonalność ESP8266 jako samodzielnego układu wydaje się być wątpliwa...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME