Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka sieciowa w Win98 tylko po IP??

groovee 09 Cze 2005 16:26 2513 12
  • #1 09 Cze 2005 16:26
    groovee
    Poziom 20  

Witam!

Jak mozna dodac drukarke sieciowa po IP w win98se??
    W xp/2k dodaje sie lokalnie port tcp/ip i wszystko chodzi ale jak zrobic to pod 98 ktory probuje je wyszukiwac po nazwie??

Pozdrawiam!

0 12
  • #2 09 Cze 2005 16:46
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

do drukarek HP służy do tego WebAdmin w Canon NetSpot itd ...
    generalnie sam system tego nie zrobi musisz użyć narzędzia wytwórcy drukarki

0
  • #3 09 Cze 2005 20:18
    groovee
    Poziom 20  

Nie wiem, czy mowimy o tym samym ale WebJetAdmin sluzy do zarzadzania drukarkami sieciowymi w sieci. A mi chodzi o dodanie po prostu drukarki sieciowej do kompa z win 98 [se] i nie byloby problemu gdyby drukarka ta miala nazwe pod ktora istnieje w sieci [stedy mozna po prostu wskazac jej polozenie podczas dodawania] jednak ta ktora musze zainstalowac posiada tylko IP i pod win98 nie chce chodzic:(

Pozdr!

0
  • Pomocny post
    #4 09 Cze 2005 20:57
    yachtskipper
    Poziom 17  

Należy doinstalować program(zalacznik) który rozszerzy mozliwosci win98 tak aby mozna było podawac adres IP drukarki a nie jego nazwe netbios.

PS: Ten program sprawdzalem na kontrolerach minolty, ale z innymi markami tez powinien zadzialac.

0
    Załączniki:
  • #5 09 Cze 2005 21:13
    groovee
    Poziom 20  

wielkie dzieki!! :)
    sprawdze jutro w pracy ale powinno chodzic bo tez minolta:]

Pozdrawiam!

0
  • #6 19 Cze 2005 12:34
    qendis
    Poziom 2  

Witam,
    Problem jest nastepujacy:
    drukarka jest zainstalowana na kompie z win 98....
    jak chce zainstalowac drukarke sieciowa na innym kompie z win XP...juz nie idzie...
    niestety,,,,
    po adresie ip instaluje sie ...ale drukuje tylko z niektorego softu...ale jednak nie dziala poprawnie i w 100 %

jakies pomysly ??

0
  • #7 19 Cze 2005 12:47
    groovee
    Poziom 20  

a w jaki sposob ja dodajesz??
    prawidlowe drivery na XPku instalujesz??

Wogole jest udostepniona poprawnie??

Pozdr!

0
  • #8 19 Cze 2005 14:59
    qendis
    Poziom 2  

start, dodaj drukarki /drukarka sieciowa/ itd :=)

udostepniona jest prawidlowo, bo win98/98 /lub win 98/95 instaluje sie bez zadnych komplikacji ...natomiast jesli chodzi o win xp/98 tu pojawia sie problem.. :|(drukarka jest na win 98 , a komp na ktorym chce zainstalowac drukarke sieciowa ma win xp)

widac ja(choc czaami wpisywalem ja po IP), probowalem jeszcze instalowac po numerze IP....a sciezke dostepu do sterownikow dalem na sterowniki do xp....tez nie dziala pod wszystkimm softem....

0
  • #9 19 Cze 2005 15:02
    groovee
    Poziom 20  

ok a jak juz wybierzesz drukarke sieciowa [nie przez ip tylko tak zeby ja widzial] to pozniej typ->z dysku i wybrac dobre stery do xp... powinno chodzic...

Pozdr!

0
  • #10 19 Cze 2005 15:29
    qendis
    Poziom 2  

ehmmm a jak win xp jej nie widzi :-)

tlyko przez IP....??

co robic ?

0
  • #11 19 Cze 2005 17:00
    marek216

Poziom 43  

jesli dobrze zrozumiałem to XP nie iwdzi jej w otoczeniu sieciowym - tak ??
    jeśli tak to proponuje sprawdzic ustawienia sieci .
    ewnetualnie sprawdźi napisz czy nie widzie jej tylko zwykły user czy również jak sie zalogujesz jako admin ?

0
  • #12 19 Cze 2005 20:50
    groovee
    Poziom 20  

popieram kolege marek216 Sprawdz ustawienia sieci i firewalla [windowsowego lub jesli masz to innego] moze on blokuje....

0
  • #13 20 Cze 2005 17:18
    qendis
    Poziom 2  

yeeep zgadza sie , win xp nie widzi udostepnionej drukarki....
    ale jesli sciezke podam recznie (IP) to wtedy sie instaluje...ale niestety, tylko pod officem mozna drukowac...reszta softu szwankuje

fire wall ? hmm....niw wiem nie sprawdzalem...

0