Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarki, pompy powietrza - z allegro. Trwałość

03 Lis 2015 00:23 3306 22
  • Poziom 14  
    Witam, przymierzam się do budowy kompresora warsztatowego i mam pytanie do Was koledzy. Czy ktoś miał styczność z pompami powietrza które są oferowane na allegro? Chodzi mi o pompy typowe ze zdjęcia. Jak jest z ich trwałością, ewentualnymi częściami zamiennymi? Jak wygląda sprawa efektywnej wydajności?
  • Poziom 7  
    Nie warto.. Też chciałem sam kombinować kupiłem w końcu cały kompresor włoskiej produkcji za 270zl na olx i jest nie do zarżnięcia nawet pistolet tynkarski pociągnął i wcale się nie męczył. Lepiej kupic dobra używkę i np zbiornik zrobić z bojlera;) taniej i dłużej pobiega.
  • Moderator Elektrotechnika
    Nie straszył bym ludzi,wielokrotnie na tym forum pisałem o pompach uznanych producentów .Ich ceny zaczynają się od 1000zł wzwyż za samą pompę.
  • Poziom 14  
    No ja akurat mialem na mysli pompe z przedzialu cenowego 300 400 zł. Miala by sluzyc od czasu do czasu zeby coś pomalowac czy raz na jakis czas użyć klucza pneumatycznego.
    Kolego żeby poruszyć klucz pneumatyczny potrzeba zbiornika 200l i pompy o wydajności 200l,m i ciśnieniu 7 bar. I to taki amatorski klucz. Przed kupieniem pompy sprawdź jakie potrzeba wydajności dla twojego sprzętu.
  • Poziom 7  
    Krzysztof Reszka napisał:
    Kolego żeby poruszyć klucz pneumatyczny potrzeba zbiornika 200l i pompy o wydajności 200l,m i ciśnieniu 7 bar. I to taki amatorski klucz. Przed kupieniem pompy sprawdź jakie potrzeba wydajności dla twojego sprzętu.

Krzysztof nie przesadzaj.. Moja 50-siatka ciagnie pneumata bez pierdniecia znajomy ma serwis opon drugi serwis klimy i rowniez pracuja na 50-litrowych grubo przesadziles z ta 2-setka.. Dodam jeszcze ze mialem okazje malowac (moze to zabrzmi trywialnie) hale o pow 300m i zeby sobie ulatwic lamperie puscilem z pistoletu lakierniczego do aut a tu masz efekt
    Czasami można wiele rzeczy zrobić,tylko z jakim skutkiem dla kompresora. Taką 50-kę spalili koledzy jak pompowali koło do traktora .A co do warsztatu wulkanizacji to nie widziałam mniejszych niż 200 l przynajmniej w profesjonalnym warsztacie. Ale jak się już okazało masz kolega to minimalista
  • Poziom 39  
    Kupiłem coś podobnego, pod nazwą Abac b-4900. Zostało zamontowane, na pozostałościach trzy cylindrowego wana, w sumie jakieś osiem lat temu. Dwustopniowa, 11 bar ciśnienie robocze maksymalne, parametry zgodne z deklarowanymi. Na co dzień, zasila dwa stanowiska, klucze pneumatyczne szlifierki, do tego wyjścia dodatkowe. Latem dochodzi piaskowanie drobnych elementów, szlifowanie itp. Co do obsługi, przez ten okres czasu, w samym kompresorze został wymieniony:
    -olej...
    Z bardziej drastycznych zdarzeń, kompresor pracował non stop, przez 14 h. Pracownik nie wyłączył go, doszło do rozszczelnienia zwijadła i od soboty 17, do niedzieli rana pracował. Skazałem go na straty, ale pracuje do dzisiaj.
    Wydajność, określam, na podstawie czasu napełniania butli.
    Więc albo mam bardzo duże szczęście, albo ktoś ma niezbyt dobrą znajomość tematu. Z ciekawostek, sprężarka firmowana przez metabo, też była wyposażona w ten sam kompresor...
    Abac była bardzo dobrą firmą ,konserwowałem te kompresory.Więc kolega ma dobry sprzęt.Co do awarii jaką kolega opisał to jest na to rozwiązanie.Ja budowałem wyłącznik zegarowy ,który o odpowiedniej godzinie wyłączy kompresor.
  • Poziom 39  
    Ja mam to rozwiązane poprzez centralkę alarmu, w razie zwiększonego poboru prądu przychodzi powiadomienie.
  • Poziom 14  
    Ale jak jest z trwałością sprężarek o które pytam? Pytałem dziś w sklepie...sprężarki FINI czy ABAC, o naszych rodzimych WAN-ach czy AIRPOL-ach już nawet nie wspomnę, cieszą się dobrą opinią. Z tym że pomiędzy w/w sprężarkami a tą o którą pytam jest kolosalna różnica i cenowa i zapewne jakościowa. Większość chińskich marketowych sprężarek jest wysokoobrotowa, a jak jest z wolnoobrotowymi również chińskimi sprężarkami? Czy są trwalsze?
    Ja swoje zdanie wypowiedziałem co do ceny i jakości weź jeszcze pod uwagę że nie dostaniesz części zapasowych do większości tych tanich Chinoli.. Kolego czym chciałbyś jeździć Dacią czy Mercedesem.
  • Poziom 14  
    No właśnie, bo łożyska tłoki i pierścienie bez problemu można dostać choćby i na zamówienie ale jeśli chodzi o resztę podzespołów to w razie awarii idą na złom. Jeśli chodzi o mnie to wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.
  • Poziom 31  
    A dlaczego kolega chce ,,składać" kompresor? Jeżeli można do 2-2,5 tys kupić gotowca z gudepolu, kupczyka, waltera, abac-a czy fiac-a? Warto się szarpać z budową? Nawet jakaś gwarancja będzie.I tak większość pompy ma podobne konstrukcyjnie.
  • Poziom 14  
    Bo mam ograniczony budżet oraz wszystkie inne potrzebne czesci do budowy tego urzadzenia, oprócz pompy.
  • Poziom 31  
    A , to wszystko jasne, no to chyba za bardzo nie ma wyboru? Osobiście bym poprawił chłodzenie tej pompie , bo te wentylatorki na kole trochę liche, i jak zadbasz o olej i nie dopuścisz do przegrzania to powinna trochę posłużyć. Ja mam takie zdanie: jak za 4-5 lat trzeba by wymienić na nową to i tak za tą cenę warto.
  • Poziom 9  
    Witam, odświeżę trochę ten wątek, bo mam pytanko odnośnie sprężarki z allegro. Zakupiłem pompę powietrza model 2070 za ok 350 zł. W podawaną wydajność oczywiście nie wierzę, bo podali wydajność efektywną 700 l/min, ale miałem chociaż nadzieję na jakieś 200-250 l/min. Z moich obliczeń wyszło niewiele ponad 100 l/min. Butle 85 l do 6,5 atm nabija w 5 min i 10 sek, obroty są zrobione na 950 (sprzedawca w ogłoszeniu podał że trzeba 960). Czy te pompy na prawdę są aż takie słabe czy coś jest z nią nie tak? Dotarła do mnie cała, nigdzie nie uszkodzona z zewnątrz, ale leżała na boku i cały olej z niej się wylal (uzupełniłem przed uruchomieniem). Może olej dostał się gdzieś gdzie nie powinien i coś teraz nie działa jak należy?
  • Poziom 33  
    Wydajność wskazuje jakby pracowała na 1 tłok, może coś z zaworkami albo chińczyk nie zamontował.
  • Poziom 9  
    A czy jest sposób żeby to sprawdzić? Przyszło mi do głowy że może jak leżała na boku to olej zalał zaworki i któryś cofa powietrze, bo gdy przyłoże rękę obok filtra powietrza to mam wrażenie że dmucha troche z niego.
  • Poziom 33  
    Tylko rozkręcić ale jak jest na gwarancji to lepiej odesłać.
  • Poziom 9  
    Zdejme głowice i zobaczę może wystarczy przepłukać. Jak się okaże że brakuje tłoka wtedy im odeślę

Głowice zdjalem, na szczęście są oba tłoki, cylindry też w idealnym stanie. Wszystko poczyscilem i po złożeniu nadal za wolno nabija. Pojawił się jednak większy problem, bo sprzedający zniknął z allegro i nie można zareklamować towaru, a tak zamierzałem zrobić bo 100 l/min to zdecydowanie coś nie tak jest.
  • Poziom 33  
    Jak rozkręciłeś to zapomnij o reklamacji
  • Poziom 9  
    Nie ma tam żadnej plomby, założył bym nowe śruby, to nawet by nie zauważyli. Jednak na reklamację nie ma co liczyć bo sprzedający zwinął interes.
    Muszę sam coś pokombinować. Zauważyłem że zaworki w gniazdach są osadzone trochę niżej niż płaszczyzna styku tych dwóch płytek, co powoduje że mają trochę luzu góra dół. Spróbuję splanowac na magnesówce tak z 0,05mm żeby nie było tego luzu i zobaczę co wyjdzie.