Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Case skrzynia na hardware jak

piotrek121ol 30 Paź 2015 18:08 717 6
  • #1 30 Paź 2015 18:08
    piotrek121ol
    Poziom 11  

Odświeżę temat, żeby nie zakładać nowego...
    Jak zaprojektować taką skrzynię, może jakiś program ?
    Może ktoś wie, jakiego programu używają producenci takich skrzyń?

0 6
  • #2 02 Lis 2015 06:42
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Stary litości-chcesz case liczyć programem? Sklep sobie najpierw odpowiednią wymiarami skrzynkę a następnie zamów okucia jeśli boisz się wtopy.

0
  • #3 03 Lis 2015 09:16
    piotrek121ol
    Poziom 11  

Nie pytałem jak poradzić sobie ze zrobieniem takiej skrzynki, żeby nie wyszedł bubel ;)
    Pytałem jakiego programu użyć do zaprojektowania skrzyń transportowych ;)
    i czy może ktoś ma wiedzę, jakiego programu używają znani producenci takich skrzyń?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Lis 2015 21:24
    koziołek
    Poziom 14  

Cześć. Jest taki program w tv "Jak to jest zrobione" i pokazywali produkcje case na deske DIGICO SD9 i tam to rzeczywiście był używany jakiś program bo całość obrabiała frezarka sterowana komputerowo. Nawet sklejka (w tym przypadku 18 mm !!!) była pokrywana rodzajem laminatu na życzenie klienta. Co do naszego "pięknego kraju" nie sądzę, żeby komuś chciało się bawić w jakieś programy do projektowania. Mam dużą styczność z jedną firmą robiącą takie skrzynie i polega to na tym, że przychodzi klient mówi co chce, na co i dostaje propozycje, a projekt powstaje w głowie zdolnego pracownika i tyle.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 03 Lis 2015 21:38
    DjSzymon
    Poziom 15  

Można spróbować pobawić sie w SketchUp-ie (frezarki programuje się innymi programami). Najlepiej zastosować sklejkę szalunkową.

0
  • #6 03 Lis 2015 22:04
    piotrek121ol
    Poziom 11  

dzięki koziołek i DjSzymon takich właśnie odpowiedzi oczekuję...
    w niektórych projektach, skrzyń do różnych zastosowań zdolny pracownik może mieć problemy i dlatego pomyślałem, że profesjonalni producenci raczej korzystają z takich programów. W między czasie znalazłem film prezentujący podobny program, na pewno takie coś ułatwiłoby planowanie własnej skrzynki ;) może ktoś coś wie więcej...

Link

0
  • #7 23 Lis 2015 13:47
    Maximoorg
    Poziom 21  

Najprostszy program nazywa się "kartka i ołowek"... jak za prosty to paint. Serio.

0