Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault espace IV - Szarpie przy przyśpieszaniu 3.0 v6 CR

Jabcok20 03 Nov 2015 09:58 1854 2
    Jabcok20
    Level 18  
    Witam. Pacjent pali bez problemu, jedzie ok ale przy wciśnięciu gazu do oporu spada ciśnienie na listwie. Wygląda na padającą pompe wysokiego ciśnienia. korekcje na wtryskach 0,5-0,7 na jednym 2,0. Dymu brak czyli brak paliwa. W filtrze paliwa troszkę większych piłków ale bez sząłu plus po wylaniu zawartości oczka jakby olej w wodzie( nie wiem takie ilości to może normalne ).
    Muszę sprawdzić bak ile tam opiłków , wtryski nie mają przelewów.
    Jak wykluczyć pompę czy to jej wina , wszystko wskazuje na nią ale cokolwiek zdemontować w tym silniku to masakra straszne dojście (V6).
    szymon198312
    Level 30  
    Jeśli masz opilki w filtrze to powinieneś wykręcić zawór pompy - regulator cisnienia i na nim sprawdzić czy nie ma opilków. Ogólnie sytuacja bardzo niebezpieczna dla wtryskow i całości układu cr. Jeśli widać jakiekolwiek opilki to wypadało by zaprzestać dalszej jazdy.
    Jabcok20
    Level 18  
    Wymieniłem filtr paliwa( był wymieniany w sierpniu ) i oringi na przewodach i jest ok. Zatankowałem paliwa na pewnej stacji i jak na razie auto jeździ o niebo lepiej niż wczśniej. Możliwe że była jakaś nieszczelność podczas wiekszego zapotrzebowania na paliwo i ciągnął powietrze. Posprawdzam jeszcze ale do prędkości 140-150 wszystko jest ok nie wiem jak podczas dłuższej jazdy. Podepnę komputer i zobaczę co się dzieje z ciśnieniem na listwie.