Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volksvagen/audi - jakie auto za 8-10 tys?

xxxbrowarekxxx 03 Lis 2015 12:12 1029 4
  • #1 03 Lis 2015 12:12
    xxxbrowarekxxx
    Poziom 13  

witam,
    mam obecnie golf 4 1.4 i pali mi 12 litrów w mieście. chce go zmienić na coś z klimą, diesel minimum 90`tka. myslalem nad golfem 4 w dislu z klima lub audi a4,ale nie mam pojecia czy warto. zalezy mi aby czesci nie byly pozniej takie drogie, w golfie tym moim jakos narazie daje rade. mam tez opcje kupic audi a3 99r, brat 2 miesiace temu kupil zza granicy za 6,5kola, wlozyl 3k w nie, wszystko elegancko zrobione, silnik rowniutko chodzi, zadnej rdzy, klima 90koni, warto za okolo 9 kola?

0 4
  • #2 03 Lis 2015 19:47
    Kune
    Poziom 23  

Nie rozumiem, masz Golfa i pytasz czy warto kupic Golfa? To chyba Ty nam powiedz czy warto kupować Golfa.
    To wszystko 16 letnie samochody, w których może zdarzyć się wszystko. Przebiegi to MINIMUM 300+, chyba że trafi się jakiś przypadek potwierdzający regułę. Na pewno A4 będzie trochę droższe w utrzymaniu od Golfa, szczególnie ew. naprawy zawieszenia. To wszystko zależy co kupisz.

Co do auta od Twojego brata, to niestety nikt tu nie zna ani Twojego brata ani jego Auta. Czy warto? Nie wiem, skoro jest "elegancki" to chyba warto? Tylko czemu Twoj brat kupil auto i już sprzedaje? Trzeba włożyć kolejne 3k czy po prostu takie ma hobby?
    Wiesz, 3000zł to wcale nie tak dużo kasy - nowe opony (1000zł lekko, wzależności od rozmiaru), oleje filtry, jakieś klocki, tarcze, wahaczyk, amortyzatory i pewnie 3000 pęknie. A jest jeszcze dużo rzeczy do zepsucia. Niestety sam musisz zadecydować czy to dobre auto.

0
  • #3 03 Lis 2015 21:05
    legenda1995
    Poziom 9  

Zależy czy chcesz samochód mały miejski czy jakiś sedan.Golf 4 jest dobry 1.9 TDI ale kupno 90km to żadna różnica w porównaniu do 110km różnią się tylko turbiną.

0
  • #4 07 Lis 2015 19:37
    kakibara
    Poziom 27  

............Golf 4 jest dobry 1.9 TDI ale kupno 90km to żadna różnica w porównaniu do 110km różnią się tylko turbiną.
    Na pewno tylko turbiną?
    Wielu za pewnie potwierdza że najlepsze auta kupuje się bądź sprzedaje od rodziny- (znajomych). :::::)

0
  • #5 09 Lis 2015 22:03
    nioop

Specjalista AGD

Ale kupując 1.9 w dieslu szykujesz się już na poważniejsze wydatki..
    Silniki te w większkości przekroczone już mają po 400tys km i więcej.. A to oznacza wydatki..
    Naturalnie nie wątpie, że gdzieś tam jeszcze krążą popularne VW diesla poniżej 200 tys km ale znalezienie takiego na sprzedaż graniczy z cudem..

Silnik 1.4 paląc 12 litrów w mieście to nie jest jeszcze tak źle przy tej jednostce..
    Wieksze jednostki w tym modelu będą palić podobnie albo i mniej.

0