Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1.6 94 instalacja LPG czy moze cos innego??????

09 Cze 2005 17:06 1895 5
  • Poziom 2  
    Od 2msc mam LPG (elekt. Lecho, Lovato, WR) i 2 tyg temu wyłaczył mi sie silnik podczas jazdy. Po zjechaniu na pobocze nie mogłem zapalić (ani na benzynie, ani na gazie.

Po scholowaniu do mechanika ustalono, że:
    1 iskra jest
    2 pasek rozrządu OK
    a jednak nie mągł zastartować, zatem mechanik odciął mi instalację LPG, alarm samochodowy(AMT) miał chodzić, a jednak.....
    pompa paliwa sprawna, więc poproszono mnie o wymianę czujnika halla.
    Nic nie robiłem z braku pieniędzy, aż tu nagle po 3 dniach samochód ożył i zastartował. Na benzynie jeżdziłem 4dni. Nie było problemów.

Po wizycie u serwisantów LPG, mam znowu sprwną inst gaz i alarm, ale...
    DZIS PODCZAS JAZDY SAMOCHÓD SIE MI WYŁACZYŁ I NIE CHCIAŁ ZAPALIĆ PRZEZ 10min.

Nie chce sie bac, ze znowu gdziś utknę i nawet na benzynie nie odpalę a wczoraj Wag'a nie pokazała żadnych błędów silnika.

Proszę o pomoc......+Mateusz+++
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    Miałem kiedyś przypadek że montując gaz fachowcy wpinajac sie w istniejącą instalacje (zrobili to niechlujnie)zrobili przerwe i też czasami gasł silnik.Prześledz instalację elektryczną.A jak zgaśnie sprawdz napięcie na cewkach elektrozaworów gazu.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 30  
    Cos mi sie wydaje ze "fachowcy" od gazu nie staneli na wyskosci zadania i zle podpieli elektryke od gazu, bo podejrzewam ze przedtem nie miales takich problemow. Zlokalizuj ta usterke zebys nie popalil czegos i nie zrobily sie z blachostki bardzo kosztowne naprawy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    witam

sprawdz czy nie masz zapowietrzonego układu ( ewentualnie za mało płynu) chłodzenia , bo może to być przyczyna , parownik zamarza , zimny gaz "idzie" na przepustnice i zamarza( nie odpalisz ani na benzynie ani na gazie) , jak postoi z 10 -15 minut to odpali

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    trzeba raczej isc tropem elektryki,masz odciecie pompy paliwa podczas pracy na gazie?
  • Poziom 2  
    Nie mam odcięcia pompy paliwa podczas pracy na gazie.

A najgorsze jest to ze nie wiem jak mam rozmawiać z panem od gazu. On raczej problemu nie widzi.