Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara nie odpala.

,,,marcin,,, 03 Nov 2015 15:45 2325 14
    ,,,marcin,,,
    Level 10  
    Witam. Posiadam Xsare z 98 r pojemność 1.4 i mam z nią problem.
    Podczas jazdy samochód zgasł. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie kręci, a więc na linkę . Próba odpalenia i też nic, po otwarciu maski było czuć taki spalony bakielit, czy coś. Może ktoś coś pomoże.

Proszę dbać o pisownię. Treść poprawiłem. [MS]
    pepe150
    Level 36  
    Może pasek się zerwał, zablokowało cylindry i nie kręci rozrusznik?

Sprawdzić zasilanie na rozrusznik, jak jest poprawne sprawdzić czy da się obrócić wałem.
    marcin_70
    Level 21  
    Zderzeniówka nie wybiła?

Dodano po 3 [minuty]:

AJ mój błąd bo by kręcił.... hmmm bezpieczniki do sprawdzenia a czy temperatura silnika była w porządku?
    ,,,marcin,,,
    Level 10  
    Silnik był zimny bo to po nocy było i przejechałem może z 500 m pierwsze objawy były jak by benzyny brakło zaczął przerywać i zgasł i to już był koniec
    pepe150
    Level 36  
    Żeby benzyny zabrakowało czy coś innego, nawet iskry nie miał to by kręcił.
    Sprawdzić czy zasilanie na rozrusznik dochodzi.

Przewód na rozrusznik idzie bezpośrednio z akumulatora.
    Na elektromagnes ma się pojawić 12V kiedy przekręcasz kluczyk na rozruch.

Uszkodzona stacyjka nie poda 12V na elektromagnes, zablokowany silnik nie obróci wału - rozrusznik nie będzie kręcił, uszkodzony rozrusznik - elektromagnes nie działa.

Żeby dostać się do rozrusznika najlepiej zdemontować obudowę filtra powietrza i od góry dostęp.
    marcin_70
    Level 21  
    ,,,marcin,,, wrote:
    rozrusznik nie kręci

Tylko czy wybija i nie kręci bo jest np zablokowany wał czy nie reaguje w ogóle bo nie ma na elektromagnesie 12v?
    Miałem kiedyś przypadek w scenicu, że stacyjka po odpaleniu nie odbiła na poz 1 i właścicielka z muzyką na full tak jechała z załączonym rozrusznikiem jakiś kilometr... z rozrusznika lakier kapał, bezpiecznik na klemie spalony :)
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Zwykły miernik w rękę i wykonać podstawowe pomiary układu dystrybucji zasilania, w tym mas. Objawy wskazują na to, że gdzieś upaliło się jakieś połączenie i prąd się skończył. Prawdopodobnie będzie to widać gołym okiem, jeżeli śmierdziało. Pomierz i dokładnie obejrzyj.
    ,,,marcin,,,
    Level 10  
    No tak ale czemu nie odpalił jak go ciągłe na lince
    marcin_70
    Level 21  
    Bo jak upaliło się jakieś połączenie to może nie być zasilania na jakimś ważnym podzespole np na ECU...
    ,,,marcin,,,
    Level 10  
    Nie wiem co się stało ale citroen odpala dołączyłem akumulator na godzinę po podłączeniu akumulator samochód odpalił tylko na wysokich obrotach odcina coś i gaśnie ale nie za każdym razem
    marcin_70
    Level 21  
    No to teraz diagnostyka, najlepiej Lexia
    ,,,marcin,,,
    Level 10  
    Coś jaśniej o tej diagnostyce
  • Helpful post
    marcin_70
    Level 21  
    Trzeba się podłączyć pod auto a Lexia to sprzęt diagnostyczny konstruktora
  • Helpful post
    pepe150
    Level 36  
    ,,,marcin,,, wrote:
    Coś jaśniej o tej diagnostyce

Oddaj dla fachowca... Skoro masz zerowe pojęcie. Nawet prostych pomiarów nie możesz podać.
    ,,,marcin,,,
    Level 10  
    No muszę oddać do fachowca bo z elektryki to słabo.