Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest róźnica pomiędzy zasilaniem z portu USB,a z ładowarki sieciowej USB?

03 Lis 2015 22:02 1473 13
  • Poziom 6  
    Mam ładowarkę indukcyjną Samsung Galaxy Wireless Charger Pad EP-PG920IB
    Ta ładowarka ma wejście mini USB,w które wpinamy kabel zasilający.

Moje pytanie - czy jest różnica pomiędzy zasilaniem tej ładowarki z dwóch źródeł?
    Podłączamy ładowarkę indukcyjną:
    1- pod port USB 2.0 w komputerze (czyli tak jak na środkowym zdjęciu poniżej)
    2- pod ładowarkę sieciową USB (z zestawu z telefonem Samsung S6)

Chodzi oczywiście o moc z tych dwóch źródeł i w następstwie czas ładowania telefonu.

Czy jest róźnica pomiędzy zasilaniem z portu USB,a z ładowarki sieciowej USB? Czy jest róźnica pomiędzy zasilaniem z portu USB,a z ładowarki sieciowej USB? Czy jest róźnica pomiędzy zasilaniem z portu USB,a z ładowarki sieciowej USB?
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Oczywiście z USB 2,0 możesz uzyskać max 0,5A
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 6  
    Możecie mnie poprawić gdybym się mylił?
    Wychodzi na to,że ładowarka indukcyjna dostaje 0,5A podpieta pod port USB w komputerze.
    Gdybym podpiął tą indukcyjną pod ładowarkę sieciową, dostała by 2A ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W praktyce porty USB mogą dać nieco więcej niż wymagane 0,5 A, ale to zależy od płyty. Ładowarka ma zapewniać 1 A.
  • Poziom 6  
    Jest jeszcze opcja druga czyli podłączę pod USB 3.0.Tam chyba jest 900mA ?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Tak USB 3,0 ma około 0,9A ale nieraz smarfony i inne spore tablety do inicjacji ładowania potrzebują ponad 1A.
  • Poziom 6  
    I jeszcze jedno mam pytanie :
    Są też kable USB z dwoma wtyczkami po jednej stronie.Zasila się nimi dyski zewnętrzne USB.
    Mam w monitorze dwa porty USB, jednak tylko jeden daje pełna moc.Drugi nie "uruchamia" ładowarki.
    Czy to jest jakoś podzielone ? Jeden port ouptut 0,5A,a drugi ?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Wszystko zależy ale pewnie w monitorze masz aktywny hub usb - z kompa idzie tylko data - ale czy na pewno to tylko specyfikacja monitora.
  • Poziom 6  
    W specyfikacji monitora nic nie piszą,mam jedynie zdjęcie portów ...
    Czy jest róźnica pomiędzy zasilaniem z portu USB,a z ładowarki sieciowej USB?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ten z dopiskiem HDD sugeruje, że będzie miał większe natężenie (czego wymagają dyski przy rozruchu).
  • Poziom 6  
    Można określić po ile mA mają te porty ?
    Specyfikacja nie podaje ...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Niestety, albo na zasadzie - rozebrać i sprawdzić jaki tam jest układ zasilania, albo zdobyć schemat. Testować ile wyciągnie nie zalecam.
  • Poziom 41  
    Podaj model monitora może coś ze schematu się odczyta.
  • Poziom 6  
    Samsung 3D T23A750

Ta ładowarka indukcyjna może "wypuścić" z siebie max 1A według specyfikacji.
    Przyjąć natomiast może max 2A.

Zasilając ją 2 amperami lub 1 amperem, na wyjściu będzie w obu przypadkach 1A?