Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baofeng UV5R Skanowanie komórek pamięci.

04 Lis 2015 00:14 2646 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Mój baofeng posiada kilka fabrycznie zaprogramowanych komórek pamięci z których skanowaniem nie ma żadnego problemu. Problem zaczyna się gdy dodam jakieś częstotliwości od siebie. Gdy częstotliwości moje i fabryczne są w pamięci razem wtedy podczas skanowania moje są pomijane, tak jak by ich tam nie było. W przypadku gdy usunę te fabryczne i powrzucam swoje, skaner po prostu nie działa. Podczas 2 sekundowego naciskania przycisku scan słyszę komunikat że skanowanie się rozpoczęło, ale częstotliwości nie są przeszukiwane. Nie jest to chyba kwestia uszkodzenia radyjka ponieważ problem występuje na kilku różnych egzemplarzach. Powie mi ktoś jak to rozgryźć ?

Dzięki. Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Zresetuj do ustawień fabrycznych i wtedy dodaj nowe komórki pamięci i sprawdź. Ewentualnie trzeba zmienić w ustawieniach przez komputer, do tego potrzebny kabelek do programowania
  • Poziom 9  
    Przywracałem ustawienia fabryczne i nic to nie pomagało. Mam nadzieje że zakup kabla rozwiąże mój problem. Jak ktoś coś jeszcze wie w temacie to proszę sie wypowiedzieć.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Menu 27: MEM-CH
    Zapamiętywanie pod wybranym numerem częstotliwości będącej w danym
    momencie na górnym VFO (A). Przy wyborze numeru kanału (można to uczynić
    wprowadzając numer bezpośrednio z klawiatury numerycznej), te zajęte
    wyświetlane zostają w formacie CH-xxx. Oprócz częstotliwości zapamiętywane są
    również: moc nadawania (TXP), szerokość pasma (W/N), tony nadawcze i odbiorcze
    (R-DCS, T-DCS, R-CTS i T-CTS), wybrana grupa S-Code i sposób ich emisji (PTT-ID)
    oraz czy jest aktywna blokada nadawania przy zajętości kanału (BCL). Z poziomu
    radia zapamiętanych kanałów nie da się edytować, jedynie można je skasować.

Tak możesz skasować zapamiętany kanał.

Menu 28: DEL-CH
    Kasowanie wybranego z zapamiętanych kanałów.

3. Programowanie kanałów z poziomu radia.
    Ustawiamy radio w tryb pracy częstotliwości (VFO) przyciskiem VFO/MR.
    Wybieramy jako aktywne VFO A przyciskiem A/B – trójkątny znacznik z lewej strony
    wyświetlacza musi być przy górnej linijce.
    Wybieramy interesujące nas pasmo przyciskiem BAND.
    Wprowadzamy żądaną częstotliwość przy pomocy klawiatury numerycznej lub
    strzałek góra/dół. Jeżeli programujemy kanał do pracy przemiennikowej,
    wprowadzamy częstotliwość odbiorczą (częstotliwość wyjściowa przemiennika).
    Ustawiamy moc nadawania H/L w TXP (menu 2).
    Ustawiamy (jeżeli jest taka potrzeba) odpowiednie tony DCS (menu 10) lub CTSS
    (menu 11) na odbiór oraz na nadawanie: DCS (menu 12) lub CTCSS (menu 13).
    Wartości tonów można ustawiać za pomocą strzałek góra/dół, jak i wprowadzać z
    klawiatury numerycznej.
    Jeżeli programujemy na potrzeby pracy przemiennikowej, ustawiamy w menu 25
    (SFT-D) odpowiedni kierunek zmiany częstotliwości. W przypadku amatorskich
    przemienników będzie to wartość „-”. Potem przechodzimy do menu 26 (OFFSET) i
    ustawiamy wartość przesunięcia. Dla przemienników amatorskich na paśmie 2m
    (VHF) będzie to wartość 0.600 MHz, a dla pasma 70cm (UHF) wartość 7.600 MHz.
    Następnie przechodzimy do menu 27 (MEM-CH) i wybieramy numer kanału, pod
    jakim chcemy ustawić powyższe ustawienia. Zajęte komórki pamięci sygnalizowane
    są wyświetleniem formatu CH-xxx, wolne są wyświetlane jako xxx, gdzie xxx to
    numer komórki pamięci.
    Zaprogramować można tylko puste komórki pamięci. Chcąc ponownie
    zaprogramować użytą już wcześniej pozycję, należy ją wpierw wyczyścić (menu
    28).
  • Poziom 9  
    To wszystko już wiem i właśnie po przeprowadzeniu tych działań zaprogramowane w komórkach pamięci częstotliwości nie są widziane przez funkcję scan.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W takim razie pozostaje programowanie komputerem. W programie są okna dla każdego kanału z osobna gdzie można włączyć lub wyłączyć skanowanie (SCAN ADD).

Zobacz jak to wygląda. Jeśli będziesz miał scan add na off to skaner nie będzie takiego kanału brał pod uwagę. Po prostu będzie go omijał. Jeśli teraz masz wszystkie off to skaner nie będzie działał.

http://sq9jdo.com.pl/Baofeng_UV-5R/Programowanie/Programowanie_4.html
  • Poziom 9  
    W takim razie zamawiam kabel. Dziękuje Wam za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Kabelek rozwiązał problem? Bo mam podobny problem

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

Dodano 01.12.2017 r.
    Autor tematu nam się objawił :) i poprosił o jego ponowne otwarcie.