Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria zewnętrzna i bateria do e papierosa w jednym.

wilusxx 04 Nov 2015 06:07 2931 21
    wilusxx
    Level 7  
    Witam. Jestem tu nowy, to jest mój pierwszy post, ale nigdzie nie znalazłem jakiegoś schematu czy cuś. W każdym razie posiadam starą baterię zewnętrzna, z tym płytkę do ładowania samej baterii czy telefonu. Czy jest możliwość jakimś sposobem podłączenie do tego e papierosa bez pozbywania się tej właśnie płytki? Chciałbym po prostu ładować ją przez USB. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Z góry dzięki :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    procsa
    Level 30  
    Ale co chcesz ładować, starą baterie, czy e papierosa ?

Czy chcesz z tej baterii podłączyć e papierosa omijając oryginalną baterię e papierosa ?
    wilusxx
    Level 7  
    Chcę tą baterię wykorzystać jako baterie do E papierosa, a ładować chcę ją właśnie przez to USB
  • Helpful post
    procsa
    Level 30  
    Czy to jest bateria z tzw. power bank ? Ma jeszcze jedno złącze np. mini usb ? Czy tylko to jedno ?
    wilusxx
    Level 7  
    2x tak. Posiada złącze mini USB i jest to powerbank
  • Helpful post
    procsa
    Level 30  
    Z dużego złącza USB wychodzi 5V, e-papieros z tego co się orientuję jest zasilany 3,6V (mówię tutaj o samej grzałce, bo bateria e papierosa jest ładowana 5V) więc masz 1 problem i potrzebny stabilizator napięcia, ewentualnie ryzykujesz spalenie grzałki w e papierosie i podpinasz te 5V

A ten power bank, możesz ładować zwykła ładowarka od telefonu czy innego urządzenia która jest na 5V i złącze mini USB
    wilusxx
    Level 7  
    Czyli bez problemu mogę dolutowac do baterii jeszcze E tak?
    procsa
    Level 30  
    wilusxx wrote:
    Czyli bez problemu mogę dolutowac do baterii jeszcze E tak?

Proszę jaśniej
    wilusxx
    Level 7  
    Do baterii jest już dolutowane wejście USB i mini-USB. Czy nic się nie stanie gdy dolutuje jeszcze PIN z e papierosa? Muszę go w końcu jakoś połączyć. I czy całość będzie ładnie działać?
    procsa
    Level 30  
    Jak możesz pokaż ten "pin" z e papierosa (zdjęcie) , mini-USB służy tylko do ładowania powerbank
    wilusxx
    Level 7  
    Bateria jest rozebrana na części pierwsze. Z pinu wystaje jeden kabelek, ale chodzi mi o to czy mogę to wszystko razem zlutowac

Dodano po 0 [sekundy]:

Bateria jest rozebrana na części pierwsze. Z pinu wystaje jeden kabelek, ale chodzi mi o to czy mogę to wszystko razem zlutowac

Dodano po 1 [sekundy]:

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Bardziej nie dam rady jej rozebrać,, więc nie jestem w stanie zrobić zdjęcia pinu
    procsa
    Level 30  
    NIE PODŁĄCZAJ POWERBANK DO BATERI E-PAPIEROSA !!!

No ale to ten powerbank chcesz podłączyć do baterii e papierosa ? Czy do grzałki e papierosa ? To zrób zdjęcia tego co masz... bo coś mieszasz
    wilusxx
    Level 7  
    Do e papierosa. Po prostu

Dodano po 8 [minuty]:

Do tak zwanego clearomizera
    procsa
    Level 30  
    Patrz post #6

I NIE PODŁĄCZAJ BATERI E-PAPIEROSA DO POWERBANKU !
    wilusxx
    Level 7  
    Nie będę podlaczal baterii z E do powerbank bo nie posiadam baterii z E. Chce zastąpić baterie z E powerbankiem. Wiesz jak to zrobić?
    procsa
    Level 30  
    Patrz post #6

Pewnie, że wiem, ale na 99% spalisz grzałkę...ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !

Masz miernik ? Jak tak to sprawdź ile jest wolt na tych kabelkach od powerbanka (biały i czarny) jak coś koło 3.6-4 V to możesz bez problemu do tych kabelków dolutować inne i do e papierosa z zastosowaniem oczywiście jakiegoś wyłącznika...

Jeżeli jest coś koło 7-8V to jest gorzej... bo musisz wyprowadzić zasilanie z tego dużego gniazda USB , skrajne piny to 5V, polaryzacja tutaj nie ma znaczenia, gdyż grzałka w e-papierosie to zwykły "drucik".

pozdrawiam.
    wilusxx
    Level 7  
    4.5 volt, ale mam zastosować wylacznik i przycisk tak? I jak ma działać ten wyłącznik? Na jakiej zasadzie?
    procsa
    Level 30  
    Jak masz przycisk to wystarczy ten przycisk... skoro masz 4.5v to gitara, powinno dobrze dzialac.
    wilusxx
    Level 7  
    No właśnie przycisku nie posiadam. Mam go po prostu kupić i przylutowac tak? :)
    procsa
    Level 30  
    wilusxx wrote:
    No właśnie przycisku nie posiadam. Mam go po prostu kupić i przylutowac tak? :)

No raczej tak, bo jak chcesz inaczej włączać i wyłączać grzanie e-papierosa ?
    wilusxx
    Level 7  
    Dobra okej. Dzięki za pomoc. Już jedyne co muszę zrobić to kupić i przylutowac przycisk :) dzięki za porady
    wilusxx
    Level 7  
    Witam. To mój drugi post. Jeżeli dodałem w złej kategorii to przepraszam. Otóż posiadam clearomizer do E papierosa + gwint ze starej nie działającej baterii do niego. Posiadam również baterię 3.7 [V] 800 mAh ze starej Nokii. Nie posiadam niestety przycisku (widać na zdjęciu). Z tego co wiem, można kupić przycisk zwierny i to jakoś zlutować. Moje pytania brzmią:
    1.Czy da się to jakoś ładnie połączyć?
    2.Jak potem tą baterię ładować?
    @EDIT: Proszę prostym językiem, jestem dopiero na 1. roku elektroniki w technikum ;p

Z góry dziękuje ;) Pozdrawiam.