Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria zewnętrzna i bateria do e papierosa w jednym.

wilusxx 04 Lis 2015 06:07 2388 21
  • #1 04 Lis 2015 06:07
    wilusxx
    Poziom 5  

Witam. Jestem tu nowy, to jest mój pierwszy post, ale nigdzie nie znalazłem jakiegoś schematu czy cuś. W każdym razie posiadam starą baterię zewnętrzna, z tym płytkę do ładowania samej baterii czy telefonu. Czy jest możliwość jakimś sposobem podłączenie do tego e papierosa bez pozbywania się tej właśnie płytki? Chciałbym po prostu ładować ją przez USB. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Z góry dzięki :)

0 21
  • #2 04 Lis 2015 08:55
    procsa
    Poziom 20  

Ale co chcesz ładować, starą baterie, czy e papierosa ?

Czy chcesz z tej baterii podłączyć e papierosa omijając oryginalną baterię e papierosa ?

0
  • #3 04 Lis 2015 10:10
    wilusxx
    Poziom 5  

Chcę tą baterię wykorzystać jako baterie do E papierosa, a ładować chcę ją właśnie przez to USB

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lis 2015 10:34
    procsa
    Poziom 20  

Czy to jest bateria z tzw. power bank ? Ma jeszcze jedno złącze np. mini usb ? Czy tylko to jedno ?

0
  • #5 04 Lis 2015 10:41
    wilusxx
    Poziom 5  

2x tak. Posiada złącze mini USB i jest to powerbank

0
  • Pomocny post
    #6 04 Lis 2015 11:14
    procsa
    Poziom 20  

Z dużego złącza USB wychodzi 5V, e-papieros z tego co się orientuję jest zasilany 3,6V (mówię tutaj o samej grzałce, bo bateria e papierosa jest ładowana 5V) więc masz 1 problem i potrzebny stabilizator napięcia, ewentualnie ryzykujesz spalenie grzałki w e papierosie i podpinasz te 5V

A ten power bank, możesz ładować zwykła ładowarka od telefonu czy innego urządzenia która jest na 5V i złącze mini USB

0
  • #7 04 Lis 2015 13:13
    wilusxx
    Poziom 5  

Czyli bez problemu mogę dolutowac do baterii jeszcze E tak?

0
  • #8 04 Lis 2015 13:34
    procsa
    Poziom 20  

wilusxx napisał:
    Czyli bez problemu mogę dolutowac do baterii jeszcze E tak?

Proszę jaśniej

0
  • #9 04 Lis 2015 13:39
    wilusxx
    Poziom 5  

Do baterii jest już dolutowane wejście USB i mini-USB. Czy nic się nie stanie gdy dolutuje jeszcze PIN z e papierosa? Muszę go w końcu jakoś połączyć. I czy całość będzie ładnie działać?

0
  • #10 04 Lis 2015 13:43
    procsa
    Poziom 20  

Jak możesz pokaż ten "pin" z e papierosa (zdjęcie) , mini-USB służy tylko do ładowania powerbank

0
  • #11 04 Lis 2015 17:06
    wilusxx
    Poziom 5  

Bateria jest rozebrana na części pierwsze. Z pinu wystaje jeden kabelek, ale chodzi mi o to czy mogę to wszystko razem zlutowac

Dodano po 0 [sekundy]:

Bateria jest rozebrana na części pierwsze. Z pinu wystaje jeden kabelek, ale chodzi mi o to czy mogę to wszystko razem zlutowac

Dodano po 1 [sekundy]:

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Bardziej nie dam rady jej rozebrać,, więc nie jestem w stanie zrobić zdjęcia pinu

0
  • #12 04 Lis 2015 21:45
    procsa
    Poziom 20  

NIE PODŁĄCZAJ POWERBANK DO BATERI E-PAPIEROSA !!!

No ale to ten powerbank chcesz podłączyć do baterii e papierosa ? Czy do grzałki e papierosa ? To zrób zdjęcia tego co masz... bo coś mieszasz

0
  • #13 04 Lis 2015 22:07
    wilusxx
    Poziom 5  

Do e papierosa. Po prostu

Dodano po 8 [minuty]:

Do tak zwanego clearomizera

0
  • #14 04 Lis 2015 22:08
    procsa
    Poziom 20  

Patrz post #6

I NIE PODŁĄCZAJ BATERI E-PAPIEROSA DO POWERBANKU !

0
  • #15 04 Lis 2015 22:19
    wilusxx
    Poziom 5  

Nie będę podlaczal baterii z E do powerbank bo nie posiadam baterii z E. Chce zastąpić baterie z E powerbankiem. Wiesz jak to zrobić?

0
  • #16 04 Lis 2015 22:28
    procsa
    Poziom 20  

Patrz post #6

Pewnie, że wiem, ale na 99% spalisz grzałkę...ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !

Masz miernik ? Jak tak to sprawdź ile jest wolt na tych kabelkach od powerbanka (biały i czarny) jak coś koło 3.6-4 V to możesz bez problemu do tych kabelków dolutować inne i do e papierosa z zastosowaniem oczywiście jakiegoś wyłącznika...

Jeżeli jest coś koło 7-8V to jest gorzej... bo musisz wyprowadzić zasilanie z tego dużego gniazda USB , skrajne piny to 5V, polaryzacja tutaj nie ma znaczenia, gdyż grzałka w e-papierosie to zwykły "drucik".

pozdrawiam.

0
  • #17 04 Lis 2015 22:49
    wilusxx
    Poziom 5  

4.5 volt, ale mam zastosować wylacznik i przycisk tak? I jak ma działać ten wyłącznik? Na jakiej zasadzie?

0
  • #18 04 Lis 2015 23:01
    procsa
    Poziom 20  

Jak masz przycisk to wystarczy ten przycisk... skoro masz 4.5v to gitara, powinno dobrze dzialac.

0
  • #19 04 Lis 2015 23:05
    wilusxx
    Poziom 5  

No właśnie przycisku nie posiadam. Mam go po prostu kupić i przylutowac tak? :)

0
  • #20 05 Lis 2015 08:04
    procsa
    Poziom 20  

wilusxx napisał:
    No właśnie przycisku nie posiadam. Mam go po prostu kupić i przylutowac tak? :)

No raczej tak, bo jak chcesz inaczej włączać i wyłączać grzanie e-papierosa ?

0
  • #21 05 Lis 2015 09:04
    wilusxx
    Poziom 5  

Dobra okej. Dzięki za pomoc. Już jedyne co muszę zrobić to kupić i przylutowac przycisk :) dzięki za porady

0
  • #22 05 Lis 2015 21:43
    wilusxx
    Poziom 5  

Witam. To mój drugi post. Jeżeli dodałem w złej kategorii to przepraszam. Otóż posiadam clearomizer do E papierosa + gwint ze starej nie działającej baterii do niego. Posiadam również baterię 3.7 [V] 800 mAh ze starej Nokii. Nie posiadam niestety przycisku (widać na zdjęciu). Z tego co wiem, można kupić przycisk zwierny i to jakoś zlutować. Moje pytania brzmią:
    1.Czy da się to jakoś ładnie połączyć?
    2.Jak potem tą baterię ładować?
    @EDIT: Proszę prostym językiem, jestem dopiero na 1. roku elektroniki w technikum ;p

Z góry dziękuje ;) Pozdrawiam.

0