Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rozmieszczenie punktów dostępowych w domu

04 Nov 2015 10:15 726 5
  • Level 2  
    Cześć, mam dziwny problem z siecią domową.
    Mieszkam w dość dużym domu (2 poziomy, 200mkw), co zmusza mnie do stosowania kilku urządzeń do dystrybucji sygnały internetowego WiFi w domu.
    Mam aktualnie 2 routery (parter i piętro) i w salonie dodatkowo powielacz sygnału Fritz. Jest jakiś problem z konfiguracją urządzeń, czy ich rozmieszczeniem, ponieważ na niektórych urządzeniach internet działa dobrze i to wszędzie (Laptop Sony Vaio, Win7, Telefon z androidem) a np na PS4 i na dekoderze Polsatu które znajdują się w tym samym pomieszczeniu praktycznie nie da się używać sieci. Tak samo pojawiają się czasami problemy na laptopie Lenovo z Win 8.1 (zrywa połączenie)
    Gdy mierzę sobie prędkość internetu, czy to na kompie czy telefonie to praktycznie zawsze wyniki są dobre - mimo to aktualizacja oprogramowania na PS4 to mordęga (teraz mi chce ściągać 250mb w 40 godzin!)
    Pytania:
    Czy istnieje jakieś oprogramowanie, które pozwoli rozmieścić urządzenia dostępowe w optymalny sposób w domu?
    Czy mogę jakoś sprawdzić, z którym urządzeniem dostępowym (Wifi) się łączy aktualnie PS4 czy Polsat i dlaczego internet jest taki wolny? Podejrzewam, że akurat w salonie jest dostęp do wszystkich 3 urządzeń i PS4 wariuje, bo nie wie z którym się połączyć, czy przełącza się cały czas i przez to prędkość spada.
    Czy mogę jakoś wymusić na PS4, aby łączył się np z routerem (zawsze) a nie z powielaczem?
    Wszelkie myśli mile widziane.
  • Helpful post
    Level 38  
    Wszystkie powielacze to zło. Wywal je. Jesli nie mozesz miedzy access pointami uzyc skretki do polaczenia to uzyj urzadzen PLC dzialajacych po sieci. Co sie da. łacz kablami - przykladowo jak masz w jednym miejsu kilka urzadzn stacjonarnych to stawisz urzednie ktore dziala w trybie klient i rozdziela sygnał switchem na kilka urzedzen, jak dekoder, TV, czy co tam masz.

Idealnie by było uzywac wszystkich AP tej samej firmy. Jak uzyjesz unifi (drogo) to bedzie to działac super stabilnie. Urzadzenia unify beda sie dogadywaly miedzy soba.
    Jesli wsystkie urzadzenia nadaja siec o tej samej nazwie to upewnij sie ze dzialaja na innych kanalach.
  • Level 2  
    Hej, dzieki za odpowiedz.
    Oba routery to Tp link (rozne modele) i sa podlaczone do sieci ktora mam rozprowadzona w domu, Najwieksza zagwozdka to czemu internet dziala na laptopie a na PS4 znajdujacym sie obok lapka nie (lub bardzo wolno).
    Zastanawialem sie, czy nie wypieprzyc tych wszystkich urzadzen ktore mam i wstawic jedno silne, ktore by mi objelo zasiegiem caly dom. Pytanie tylko, czy sa na rynku takie silne. Z tego co czytałem - nie.
  • Level 38  
    paichiwo wrote:
    Hej, dzieki za odpowiedz.
    Oba routery to Tp link (rozne modele) i sa podlaczone do sieci ktora mam rozprowadzona w domu, Najwieksza zagwozdka to czemu internet dziala na laptopie a na PS4 znajdujacym sie obok lapka nie (lub bardzo wolno).
    Zastanawialem sie, czy nie wypieprzyc tych wszystkich urzadzen ktore mam i wstawic jedno silne, ktore by mi objelo zasiegiem caly dom. Pytanie tylko, czy sa na rynku takie silne. Z tego co czytałem - nie.

Nie tedy droga. Zdecydowanie lepsze efekty uzyskasz majac kilka AP. I jak pisalem, gdzie sie ta laczac wszystko kablami. Wywal repeatery. Uzyj polaczen po sieci elektrycznej.

Czemu na PS4 nie dziala? A diabel go wie. Moze porbuje sie podlaczyc do sieci z innego urzadzenia, ktore jest daleko i ma slaby sygnal w tym miejscu. Wyczysc mu konfiguracje. Zaloguj sie do tp linka i zobacz do ktorego sie PS4 podlacza a do ktorego laptop.

Wiedzac tyle co napisales, ciezko cos podpowiedziec, nie widzac calej konfiguracji tegoz.
  • Level 2  
    ok, dzięki jeszcze raz. Będę próbował to rozgryźć
    Podejrzewam, że skończy się na tym, że zatrudnię jakiegoś pryszczatego nastolatka, który mi to zrobi w 10 minut.
    Może jest tu ktoś z Wrocławia i by to zrobił? :)
  • Level 38  
    paichiwo wrote:
    ok, dzięki jeszcze raz. Będę próbował to rozgryźć
    Podejrzewam, że skończy się na tym, że zatrudnię jakiegoś pryszczatego nastolatka, który mi to zrobi w 10 minut.
    Może jest tu ktoś z Wrocławia i by to zrobił? :)

Nie mam pryszczy ;-) I niestety do wrocławia mi daleko.