Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić - Separator do oddzielania szyby od lcd

04 Lis 2015 10:18 4344 16
  • Poziom 13  
    Nie chodzi to o różnice 100pln, szukam jakiegoś separatora który w przyjemny sposób i jak najbezpieczniejszy pozwoli na wymianę uszkodzonej szyby. Czy brać najtańszy? Jakies polecane modele?
  • Poziom 18  
    Cześć,

Z ręką na sercu mogę polecić http://multi-com.pl/,details,id_pr,16016,key,...wy-podgrzewacz-z-separatorem-tbk228-300w.html

Mogę, bo pracuję na nim, nie mam rozeznania na innych modelach, może ktoś ma porównanie (wcześniej pracowałem na klasycznym podgrzewaczu z dociskami).
    Sprzęt chodzi praktycznie cały czas, na mocy 300W i możliwością ustawień bezpiecznej temperatury jest ok.

Nie wiem, jak wypowiedzą się koledzy z separatorami do których podłącza się osobno pompę próżniową, ale wbudowana jak dla mnie jest wystarczająca.
  • Spec od GSM
    @Radow: Szukasz separatora czy podgrzewacza czy urządzenia 2w1 czyli tak jak napisał 0xC0FFEE np. TBK 228 ? Jakie są różnice ?

- Separator - umożliwia separacje LCD z ramki (w przypadku TBK są to te dwa czołowe uchwyty z widoczną uszczelką)
    - Podgrzewacz - podgrzewa szybkę umożliwiając w celu jej odcięcia od "LCD" (bez znaczenia czy o Amoled, LCD itp) - rozcięcie nastepuje przez wprowadzenie drutu molibdenowego

????
  • Poziom 13  
    @multi - pogrzewacz z twojego opisu :) szukałem u was na stronie ale macie tyle ze nie wiem ktory
  • Spec od GSM
    @Radow: Tak naprawdę to zasada działania jest taka sama - czy to będzie podgrzewacz z uchwytami (jak PR-1000 czy też stary 946D) czy też platforma (do podgrzewaczy kwarcowych 853) czy też wreszcie podgrzewacze podcisnieniowe działajace przy wykorzystaniu pompy inżektorowej (GM888) lub też małych pomp podciśnieniowych (wspomniany TBK 228 lub też autmatyczne podgrzewacze z posuwem). Możesz też zrobić chybryde czyli kupić model z uchwytami montażowymi (zaleta to możliwość montażu wszelakich innych uchwytów np. xFrame itp) i dokupić adapter podciśnieniowy (aby wygodniej montować LCD ktore nie są doszczętnie rozbite w pył*).
    * - taki montaż jest możliwy do osiągnięcia poprzez podklejenie powierzchni szkła taśma zabezpieczającą
  • Poziom 33  
    Multi_COM napisał:
    * - taki montaż jest możliwy do osiągnięcia poprzez podklejenie powierzchni szkła taśma zabezpieczającą

Zwykła taśma czy jakaś specjalna? :)
  • Spec od GSM
    @tele_sim : Najlepsza to taka z pasmanterii ;))) A na poważnie - oczywiście kapton - spore szerokości tych taśm występują pod druk 3D (chodzi o nawet 20 cm rolki które są bardziej ekonomiczne bo tniemy po szerokości taśmy) choc 10cm sprawdzają się doskonale z długości
  • Poziom 13  
    to możesz polecić jeden taki model cena/jakość do zabawy z lcd?
  • Poziom 33  
    Multi_COM napisał:
    oczywiście kapton

A bedzie on dogrzewał szybe? Ja osobiście szyby zdejmuje LCD Opener'em od was :)
  • Spec od GSM
    @0xC0FFEE : Ten film to bardzo optymistyczna wersja... wszystko idzie bez problemów. Tak to wygląda w rzeczywistości - https://www.youtube.com/watch?v=9eb50kbzwyA ;).... teraz ciekawe jaki jest odrzut tych co nie działają ;)
  • Poziom 10  
    tele_sim napisał:
    Multi_COM napisał:

Zwykła taśma czy jakaś specjalna? :)

zwykła tasma 100% sie sprawdza zebyv powietrza nie zasysało przez pekniete szkło
  • Poziom 19  
    Osobiście polecam na pewno podciśnieniowy. Osobiście mam zwykły, i powiem szczerze że z reguły się sprawdza, ale jak jest mocno popękany, albo specjalnie nie ma za co złapać to trzeba się mocno nagimnastykować.
    tele_sim napisał:

A bedzie on dogrzewał szybe? Ja osobiście szyby zdejmuje LCD Opener'em od was :)

Ta metoda sprawdza się chyba tylko w wypadku samsunga bo już HTC żadnego w ten sposób raczej nie rozkleisz ;)
  • Poziom 33  
    Tak chodziło mi o samsungi ☺
  • Poziom 19  
    No fakt, jeśli chodzi o samsungi to podgrzewacz jest raczej zbyteczny, chyba że mówimy o jakichś starszych typu S plus gdzie klej mocniej trzyma, za to wyświetlacz z ramy wychodzi łatwiej, albo o tych które nie mają amoleda, ale tam to sam podgrzewacz loca i lampa UV nie wystarczy ;)
    Nie rysuje Ci się polaryzator od tej blaszki?

No właśnie nie spytaliśmy autora co i w jaki sposób chce kleić..