Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco HD8752/99 - Podczas odkamieniania nie pobiera wody w drugim cyklu

04 Lis 2015 13:39 2958 3
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam ekspres do kawy Saeco HD8752/99. Problem w tym, że po 250 kawach włącza się program do odkamieniania.
    Mogę rozpocząć odwapnianie albo odłożyć je na później.
    Odkamienianie polega na przepuszczenie trzech pojemników na wodę przez ekspres. Całość trwa około pół godziny.
    Pierwszy pojemnik zawiera płyn Decalcifier Saeco, drugi i trzeci tylko wodę. Wszystko proste jak drut.
    Po trzech miesiącach użytkowania po przepuszczeniu pierwszego pojemnika ekspres zachowuje się jak w załączniku na filmie: hałasuje i nie pobiera wody.
    Na youtube jest pierwszy na liście mój filmik po wpisaniu "usterka saeco".
    Nie można wyjść z programu odkamieniania. Ekspres pojechał do serwisu.
    Wrocił i za 250 kaw to samo. Serwis, powrót i to samo. Teraz wrócił już trzeci raz.
    Serwis twierdzi, że to błąd użytkownika i za każdym razem chcą ode mnie kasę. Niestety nie są w stanie mnie poinformować co robię źle.
    Po interwencji u producenta opłata jest anulowana, sprzęt wraca do mnie. W karcie gwarancyjnej mam wpisane błąd użytkownika, co nie pozwala na oddanie sprzętu.

Może ktoś ma pomysł co jest przyczyną tej usterki?

PS. Producent zadeklarował się, że przyjmie sprzęt do centrali ale będę musiał zapłacić za naprawę, bo serwis w Bydgoszczy twierdzi, że to mój błąd.

2015.12.09

Zrobiliśmy odkamienianie, ale przed końcem pierwszego cyklu zrobiliśmy pauze i dolaliśmy wody. Co ciekawe ekspres dokończy pierwszy cykl i zachowuje się tak samo czyli hałasuje mimo, że ma wodę. Wygląda na jakiś błąd oprogramowania. Zapowietrzenie nie mogło nastąpić bo wody było full... Nie mam pomysłu. Serwis philipsa też nie, no może poza: "błąd użytkownika" niestety bez komentarza na czym polega.
  • Poziom 2  
    I jak się sprawa zakończyła?

Ja mam problem również z odwodnienie, rozpoczynam cykl a ekspres nie potrafi go dokończyć. Przelewa wodę raz przez wylot kawy, raz przez spieniacz tak długo jak ma wodę. Gdy wody zabraknie i się ją dole jest cały czas ja Przelewa bez względu na ilość napelnionych zbiorników, jedyne co można zrobić to zastopowac lub puścić dalej. Nie reaguje na żadne przyciski. Po wyłączeniu i włączeniu zasilania wraca do momentu w którym skończył... kontakt z 2 serwisami, każdy mówi co innego i nie jest w stanie oszacować kosztów serwisu pogwarancyjnego
  • Poziom 8  
    Witam!
    Dramat się nie skończył. Każde odkamienianie to godzina walki z uruchomieniem procesu. Muszę uruchamiać proces pierdylion razy i w końcu pompka zassa wodę. Próbuje do skutku, ekspres stuka, puka i czasami po godzinie czasami później zaczyna proces jakby nigdy nic. Jak to mówi serwis: błąd obsługi. Pozdrawiam wszystkie serwisy, które wypadły sroce spod ogona.
  • Poziom 2  
    A myślałam, że nasz ekspres ma jakieś szanse na powrót do sprawności w domowych warunkach, chyba bez serwisu się nie obejdzie. Ciekawe ile ta przyjemność będzie kosztować...