Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolniejsza prędkość pobierania, gdzie leży przyczyna?

04 Lis 2015 13:46 675 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z wolną prędkością pobierania, a mianowicie, w umowie z Orange mam prędkość 80MB/s, w praktyce router synchronizuje się na 32 MB/s(...). Wykonany test w Speedtest.net pokazuje prędkość 30MB/s a pliki pobierają się z 1.2 MB/s. Pozabijałem wszystkie procesy wykorzystujące internet, Firefox czy też chrome jest dodany do zapory, avast wyłączony.. Bez skutku, gdzie leży przyczyna prędkości downloadu, że pobiera mi z max 1.2 a nie, +-3 MB? System mam win 7, sterowniki zaktualizowane, modem to funbox 2.0 i tylko mój komputer jest do niego podpięty.
  • Poziom 9  
    Zazwyczaj przez WiFi, ale kablem nie ma różnicy
  • Poziom 27  
    Cytat:
    w umowie z Orange mam prędkość 80MB/s

Mylisz się. W umowie masz "DO 80Mb/s".
    Wogóle to ogarnij się z jednostkami, bo nie można zrozumieć o co ci chodzi. Mb/s to nie to samo co MB/s.
    A że słabo pobiera?
    - Łącze serwera, z którego pobierasz, ma skończoną przepustowość
    - Nie jesteś jedynym użytkownikiem, patrz powyżej
    - Jeżeli serwer nie leży w sieci Orange to musi przejść przez punkt styku o skończonej przepustowości
    - Właściciel serwera może ograniczyć prędkość transferu na użytkownika/wątek.
  • Poziom 9  
    Tak tak masz rację, do 80 :P rozumiem, że to z jednego serwera, ale to nie ważne skąd pobieram, prędkość jest ta sama

Dodano po 45 [minuty]:

Combofixem przeskanowalem, prędkość zwiększyła się do 1.5 Mb/s.
  • Poziom 31  
    @piotrek11220 Mam neostradę 80mb/s prędkość ściągania to 9Mb/s. Z moich testów wynikło że funbox ma bardzo ograniczone wi-fi i ogranicza do 30mb/s czyli max 3Mb/s ! sprawdź prędkość internetu po kablu. Częste wyłączanie Funboxa powoduje że jest obcinana prędkość łącza. Jakim przewodem masz podłączonego Funboxa ?
    Dzwoń do techników niech naprawiają problem :)
  • Poziom 9  
    @kassans pod kablem nie ma różnicy :/ Funboxa mam podpiętego przez RJ-11 VDSLem, do kompa standardowo RJ-45