Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh 3045 - Toner rozciera się na kartce

adekbp 04 Nov 2015 13:59 636 5
 • #1
  adekbp
  Level 8  
  Witam, dzisiaj zauważyłem że kartka po ksero/wydruku zaczęła się "rozcierać" po prostu jakby toner nie był do końca zapieczony. Co może być tego przyczyną? Ogólnie może ktoś zauważy że zadaję dużo pytań nt tej maszyny, ale po prostu pracuję na nich i chcę złapać trochę pojęcia na jej temat. Proszę o jakieś rady, w razie czego mogę podesłać zdjęcie czy co tam będzie potrzebne. Pozdrawiam
 • #2
  piotr_krak
  Level 25  
  Jeśli toner rozciera się pod ręką to znaczy że jest nieutrwalony odpowiada za to element grzejny tzw fuser. Przyczyn może być wiele od uszkodzenia lamp, przerwania obwodu termicznego, zapieczony toner na wałkach grzejnych, zapieczony toner bądź uszkodzenie termistorów a kończąc na podróbkach toneru który przyczynia się do większości problemów.

  Sprawdź czy fuser jest ciepły, uważaj temp może być nawet 180 st. , jakiego używasz toneru oryginał zamiennik? jaki przebieg ma maszyna?
 • #3
  adekbp
  Level 8  
  Toner IPM, używałem go od roku, nie było nigdy żadnego problemu. Na drugiej takiej samej maszynie lata ten sam toner, i jest wszystko ok. Dla próby podmieniłem tonery z tej maszyny która źle utrwala, i działa dobrze. Jeżeli przyczyn może być dużo, to bez serwisu się nie obejdzie. Gdyby było coś z układem grzejnym to nie wywalało by błędów SC 54x?
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Nie musi błędów wyrzucać . Często zamienne wałki grzejne powodowały takie problemy . Sprawdziłbym w jakim stanie są elementy układu grzejnego. Można ewentualnie podnieść delikatnie temperaturę utrwalania w kodach.

  C.
 • #5
  piotr_krak
  Level 25  
  Gdyby było coś poważnego to powinno sypać błędami.
  W takim razie:
  - sprawdź wartości temp na wałku grzejnym,
  - sprawdź docisk wałków gdy będzie słaby to odpowiednia temp też nie urtwali

  Gdy kartkę ciągnie z bypassu też wydruk jest rozmazany? Potestuj kilka kartek.
 • #6
  adekbp
  Level 8  
  Witam, podniesienie temp na wałku załatwiło sprawę. Dzięki za odpowiedzi, temat do zamknięcia.