Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Came amico vs Nice wingo 2024

rafal72325 04 Nov 2015 15:57 2994 9
lampy.pl
    rafal72325
    Level 2  
    Witam, chciałem dopytać czy ktoś z doświadczonych instalatorów lub użytkowników mógłby napisać czym różnią się te siłowniki i który z nich jest lepszy do mojego przypadku.

Brama dwu skrzydłowa
    skrzydło 2 m
    osadzona na słupkach stalowych 100/100
    osadzenie centralne (zawias 50 mm od krawędzi)
    Waga skrzydła do 200 kg myślę że mniej bo w 2 osoby było to montowane
    zrobiona z profili kwadratowych wypełnionych sztachetami.
    ważna informacja to taka iż nie ma możliwości zamontowania ograniczników.

biorąc pod uwagę powyższe lokalni instalatorzy oferują albo Nice wingo 2024 albo came amico . Z tego co wiem to jeden system jest na 24 (nice) a drugi na 230.
    Niestety nie wiem który jest bardziej wytrzymały i stabilny w działaniu.

Obawiam się trochę o elektronikę zanotowaną w wingo.

Czy ktoś z Was jest w stanie pomóc dokonać wyboru?
  • lampy.pl
    User removed account
    User removed account  
  • lampy.pl
    tomek201
    Level 15  
    [quote="Mareczny"] Jedyne co mnie niepokoi , to wypełnienie bramy - sztachety...

zgadza się, skrzydło może zwiększyć wagę do 30%. Mnie niepokoi dobór napędu, zaproponowany Nice ma parametry zbliżone do maksymalnych - Nice Wingo 2024
    do średniej wielkości bram skrzydłowych, o długości skrzydła do 2.0 m i ciężarze do 200kg.
    Druga sprawa to opory wiatru. Przy wypełnieniu deskami podczas silnego podmuchu może wyrwać mocowania napędów. Nie ryzykowałbym montażu bez elektrozamka pionowego chyba, że autor postu przewymiarował z wartościami masy i brama faktycznie jest przewiewna i istnieje możliwość montażu stałego ogranicznika do skrzydeł bramy.
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    tomek201
    Level 15  
    Nie skrzydło wyrwało tylko plastikowy element napędu. Winnym wiatr a w zasadzie poprzedni monter, który zapominał wycenić elektrozamek. Mógłby chociaż z kątownika zamontować odbojnik jeśli już napęd miał wytrzymać przy silnym wietrze.
    Swoją drogą jakie macie Panowie patenty na tzw. muldy odbojnikowe na środku wjazdu, gdzie prześwit dołu bramy wynosi 15cm i więcej?
    rafal72325
    Level 2  
    Cześć, dziękuję za podjęcie tematu.
    Elektro zamka raczej u mnie nie będzie , odbojni ka na zamknięciu również . Powodem jest brama zamocowana w tym momencie 30 cm nad podłożem ( docelowo będzie tłuczeń i później kostka) Dlatego wybór padł na napęd z ogranicznikami wbudowanymi.
    Na jednym ze skrzydeł są blaszki które załapują drugie (taki jakby felc ). Barama ogólnie ma wymiary 1970 / 1700 w najwyższym punkcie. Co do ciężaru nie jestem w stanie określić jej wagi bo niestety (a może i stety) jej nie dźwigałem . Poniżej zrobiłem szkoc (przepraszam za jakość ) skrzydła bramy jak wygląda i z czego jest zrobiona.
    Came amico vs Nice wingo 2024

Nie ukrywam że jak miałbym tylko jedną ofertę to pewnie bym już to dawno założył ale poczytałem troszkę o problemach jakie się przytrafiają wingo i ze względu na te sztachety mam dylemat.

Edit: Wyliczyłem naprawdę teoretycznie na podstawie wagi poszczególnych elementów zastosowanych w bramie wagę jednego skrzydła i wyszło mi około 71 kg biorąc pod uwagę błąd w grubości profili jakie założyłem dołóżmy 30 kg wiec skrzydło waży około 100 kg dokładając do tego 30 % o którym piszecie wyżej jako powiększenie wagi na sztachety . To daje nam 130 kg ... (wydaje mi się że z dużym zapasem)
    User removed account
    User removed account  
    rafal72325
    Level 2  
    Czyli biorąc pod uwagę wygląd i wagę skrzydła o którym pisałem mimo wszystko wingo 2024 powinno działać u mnie bez zarzutu ?
    User removed account
    User removed account  
    Więcek Krzysztof
    Level 12  
    Nice to nie to co z przed pięciu lat.
    Przekładnie z tworzywa.
    Przy tych skrzydłach praca nie więcej jak osiem lat.