Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Came amico vs Nice wingo 2024

04 Lis 2015 15:57 1902 9
 • Poziom 2  
  Witam, chciałem dopytać czy ktoś z doświadczonych instalatorów lub użytkowników mógłby napisać czym różnią się te siłowniki i który z nich jest lepszy do mojego przypadku.

  Brama dwu skrzydłowa
  skrzydło 2 m
  osadzona na słupkach stalowych 100/100
  osadzenie centralne (zawias 50 mm od krawędzi)
  Waga skrzydła do 200 kg myślę że mniej bo w 2 osoby było to montowane
  zrobiona z profili kwadratowych wypełnionych sztachetami.
  ważna informacja to taka iż nie ma możliwości zamontowania ograniczników.

  biorąc pod uwagę powyższe lokalni instalatorzy oferują albo Nice wingo 2024 albo came amico . Z tego co wiem to jeden system jest na 24 (nice) a drugi na 230.
  Niestety nie wiem który jest bardziej wytrzymały i stabilny w działaniu.

  Obawiam się trochę o elektronikę zanotowaną w wingo.

  Czy ktoś z Was jest w stanie pomóc dokonać wyboru?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  [quote="Mareczny"] Jedyne co mnie niepokoi , to wypełnienie bramy - sztachety...

  zgadza się, skrzydło może zwiększyć wagę do 30%. Mnie niepokoi dobór napędu, zaproponowany Nice ma parametry zbliżone do maksymalnych - Nice Wingo 2024
  do średniej wielkości bram skrzydłowych, o długości skrzydła do 2.0 m i ciężarze do 200kg.
  Druga sprawa to opory wiatru. Przy wypełnieniu deskami podczas silnego podmuchu może wyrwać mocowania napędów. Nie ryzykowałbym montażu bez elektrozamka pionowego chyba, że autor postu przewymiarował z wartościami masy i brama faktycznie jest przewiewna i istnieje możliwość montażu stałego ogranicznika do skrzydeł bramy.
  Pozdrawiam
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Nie skrzydło wyrwało tylko plastikowy element napędu. Winnym wiatr a w zasadzie poprzedni monter, który zapominał wycenić elektrozamek. Mógłby chociaż z kątownika zamontować odbojnik jeśli już napęd miał wytrzymać przy silnym wietrze.
  Swoją drogą jakie macie Panowie patenty na tzw. muldy odbojnikowe na środku wjazdu, gdzie prześwit dołu bramy wynosi 15cm i więcej?
 • Poziom 2  
  Cześć, dziękuję za podjęcie tematu.
  Elektro zamka raczej u mnie nie będzie , odbojni ka na zamknięciu również . Powodem jest brama zamocowana w tym momencie 30 cm nad podłożem ( docelowo będzie tłuczeń i później kostka) Dlatego wybór padł na napęd z ogranicznikami wbudowanymi.
  Na jednym ze skrzydeł są blaszki które załapują drugie (taki jakby felc ). Barama ogólnie ma wymiary 1970 / 1700 w najwyższym punkcie. Co do ciężaru nie jestem w stanie określić jej wagi bo niestety (a może i stety) jej nie dźwigałem . Poniżej zrobiłem szkoc (przepraszam za jakość ) skrzydła bramy jak wygląda i z czego jest zrobiona.
  Came amico vs Nice wingo 2024

  Nie ukrywam że jak miałbym tylko jedną ofertę to pewnie bym już to dawno założył ale poczytałem troszkę o problemach jakie się przytrafiają wingo i ze względu na te sztachety mam dylemat.

  Edit: Wyliczyłem naprawdę teoretycznie na podstawie wagi poszczególnych elementów zastosowanych w bramie wagę jednego skrzydła i wyszło mi około 71 kg biorąc pod uwagę błąd w grubości profili jakie założyłem dołóżmy 30 kg wiec skrzydło waży około 100 kg dokładając do tego 30 % o którym piszecie wyżej jako powiększenie wagi na sztachety . To daje nam 130 kg ... (wydaje mi się że z dużym zapasem)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Czyli biorąc pod uwagę wygląd i wagę skrzydła o którym pisałem mimo wszystko wingo 2024 powinno działać u mnie bez zarzutu ?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  Nice to nie to co z przed pięciu lat.
  Przekładnie z tworzywa.
  Przy tych skrzydłach praca nie więcej jak osiem lat.