Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić do monitoringu klatki schodowej i wejścia do mieszkania.

04 Lis 2015 17:39 2022 5
  • Poziom 7  
    Witam,

Najpierw opiszę do czego ma służyć monitoring.

Chciałbym móc obserwować klatkę schodową oraz wejście do mieszkania. Generalnie myślałem o możliwości zainstalowania kamerki 360 lub dwóch odwróconych w sposób obejmujący całość pola, które mnie interesuje. Kamerki mogę zamontować w miejscu bezpiecznym, w którym nikt nie będzie mógł jej zdemontować, ponieważ mam schowek za szybą przezroczystą. Korytarz w większości przypadków jest oświetlony ale jednak chciałbym być zabezpieczony na nagrywanie w ciemności w przypadku zbicia żarówki.

Korytarz ma 10m długości.

Kamerka może być zamontowana na kablu lub wi-fi. Zasilanie i tak będę przeciągał, więc mogę i przeciągnąć kabel sieciowy.

Chciałbym, aby całość się nagrywała i możliwy był podglądu on-line na Androidzie lub www.

Chciałbym, aby jakość nagrania umożliwiała identyfikację twarzy.

W przyszłości planuję jeszcze dołączenie do zestawu jednak kamery zewnętrznej obserwującej parking ale to inna historia.

Przy okazji będę wymieniał router na szybki, pozwalający na strumieniową transmisję plików multimedialnych wewnątrz sieci. Też będę wdzięczny za sugestię, choć tu problem nie jest duży.

Widziałem w sieci wiele rozwiązań z rejestratorami i bez. Generalnie mam mętlik w głowie. Na temacie się nie znam kompletnie i jeśli możecie polecić mi, w którym kierunku powinienem podążać oraz konkretne rozwiązania.
    Z góry dzięki,
    K

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze budżet. Sam nie wiem ale mogę wydać około 1000 za bardzo dobry sprzęt ale oczywiście wolę trochę tańsze rozwiązanie. Idealnie byłoby 500zł.
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    sikorkaka napisał:
    Chciałbym móc obserwować klatkę schodową oraz wejście do mieszkania.

Zgodę wspólnoty, zarządcy nieruchomości, pozostałych mieszkańców masz?
    sikorkaka napisał:
    Sam nie wiem ale mogę wydać około 1000 za bardzo dobry sprzęt ale oczywiście wolę trochę tańsze rozwiązanie. Idealnie byłoby 500zł

Zapomnij o profesjonalnym sprzęcie.
  • OptexOptex
  • Poziom 7  
    Klatka obejmuje tylko moje mieszkanie, więc nie widzę problemu.

A ile należałoby przeznaczyć na sprzęt profesjonalny?

• Poziom 43  
    sikorkaka napisał:

Ale nie należy do Twojego mieszkania, jest częścią wspólną budynku/wspólnoty.
  • Poziom 18  
    sikorkaka napisał:

nie jesteś właścicielem budynku a lokalu, klatka schodowa ciągle należy do właściciela budynku. Dodatkowo jeśli uzyskasz zgodę to musisz zamontować w widocznym miejscu tablice informacyjne o obiekcie monitorowanym.

koszt samego dysku 500 GB to wydatek około 150 - 200 zł chyba że kupisz mniejszy ale róznica w cenie jest tak niewielka że aż nieopłacalna.

Jeżeli chcesz bez problemów rozpoznawać twarze to potrzebujesz kamer przynajmniej 1.3 MPx zostaje Ci albo Kamera IP lub HDCVI. Weźmy np. sprzet BCS (dolna półka cenowa) koszt 1 kamery to wydatek od 300zł w górę do tego potrzebny będzie rejestrator ceny zaczynają się od 500zł.A obsługa przez tablet lub www to w dzisiejszych czasach standard nawet jak na "chińczyki" .

• Poziom 11  
    Dodatkowo montowanie kamery z IR za szybą to nie jest dobry pomysł, będą refleksy które zasłonią nam to co jest za szybą, jeśli już byś chciał to lepiej poszukaj kamer z dużą czułością w nocy że bez diod sobie poradzą.
    Najlepiej chyba właśnie kamera IP z możliwością nagrywania na karcie pamięci lub komputerze aby zaoszczędzić koszty, jednak te możliwości nie są polecane gdyż komputer nie jest dedykowany do nagrywania z kamer a na karcie pamięci dużo się nie nagra.
    Żeby zrobić to dobrze i nie drogo należy zmodyfikować założenia więc dobrze aby to jakiś instalator obejrzał.