Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar temperatury z Live CD (USB)

04 Lis 2015 17:57 474 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Chciałbym się was zapytać czy jest jakiś program do mierzenia temperatury z live CD lub USB coś jak memtest? Potrzebuję ją zmierzyć w celu diagnostyki lecz w BIOS'ie nie mam takiej opcji, a laptop się nie włącza z dysku i nawet z Live Ubuntu tylko podczas ładowania plików samoistnie się wyłącza. Pamięć RAM sprawna (memtest), w BIOS'ie się nie wyłącza.
    Pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron

• Poziom 43  
    Nie masz co sprawdzać temperatur, tylko szukać uszkodzenia na płycie - albo grafika albo chipset.
    Marka i model laptopa?
  • Poziom 9  
    Laptop to Acer Aspire 5930G
    Intel Core 2 Duo T5800 (2.0GHz, 800 MHz, 2MB L2 cache
    Nvidia GeForce 9600M GT Turbo Cache
    4 GB DDR2

Udało mi się na chwilę odpalić laptopa i uruchomić SpeedFun, który pokazywał temperatury lekko powyżej 40 stopni.
    Zasilacz to Delta Electronics 19V 4,74A. Mierzyłem napięcie na zasilaczu i wynosi ono 18,84V. Podłączałem nawet zasilacz, którego napięcie wyjściowe wynosi 19,04V i efekt taki sam. Bateria się ładuje (po całonocnym podłączeniu naładowało do 91% i wyświetlało 31min pracy), lecz laptop się zaraz wyłączył i już nie wystartował z baterii(rozładowana). Czy może to być przyczyna gniazda ładowania?
    Niestety nie posiadam drugiej karty graficznej (karta nie zintegrowana), aby sprawdzić czy to ona jest winna.
    Po czym na płycie głównej mógłbym sprawdzić czy uszkodzony jest chipset? Lub jak zbadać czy grafika jest uszkodzona?

Edit
    Gniazdo zasilania sprawdzone, działa poprawnie.