Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mp980 - Źle drukujący niebieski

Qwertykloper 04 Lis 2015 19:00 579 6
  • #1 04 Lis 2015 19:00
    Qwertykloper
    Poziom 9  

Witam.

Od około roku mam Canona mp980. Praca układała się bardzo dobrze. Ostatnio miał niski poziom niebieskiego atramentu, gdy wczoraj włączyłem ją do działania i chciałem wydrukować coś, to poprosił o wymianę tego zbiorniczka. Po wymianie na inny tusz niż zwykle niebieski dalej się nie uaktywnił, dopiero po dwukrotnej opcji dokładnego czyszczenia zauważyłem że drukuje zadowalająco dobrze, przynajmniej na teście wydruku. Dziś znów próbowałem coś wydrukować i dostałem w zamian całkowity brak niebieskiego.

Po opcji "dokładne czyszczenie głowicy" jest lepiej, ale dalej są paski.
    Wyjąłem głowicę i postawiłem na ręcznik papierowy, który zwilżyłem płynem do udrażniania z allegro. Polałem też płynem z góry na miejsca wlewu atramentu. Niebieski przechodzi przez głowicę, ale dalej są paski.

Zastanawiam się nad zmianą tuszu, zamówieniem czegoś z allegro, bo może trafiła mi się zła partia?

Co o tym sądzicie?

0 6
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2015 19:22
    bestboy21
    Poziom 38  

Uroki drukarki z wbudowaną głowicą, przychodzi czas że ją zatyka i bez perswazji się nie obchodzi, wymontować karetkę, nalać udrażniacza do spodka od szklanki, postawić karetkę w udrażniaczu na co najmniej godzinę (pilnować żeby czasami nie odparował - nalać z zapasem). W między czasie wkropić kilka kropel od góry.

Nie ma rady. Musisz się po babrać.

Nigdy więcej nie kupuj drukarki z wbudowaną głowicą ;) - bo zawsze się tak kończy zwłaszcza przy odświętnym drukowaniu a producent ma interes - kupisz nową.

Poza tym, część dalsza babraniny.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1569418.html

1
  • #3 04 Lis 2015 19:25
    Qwertykloper
    Poziom 9  

A jakie drukarki (atramentowe) nie mają wbudowanych głowic?

Pomoczę przez godzinę i napiszę rezultat.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lis 2015 19:56
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Lis 2015 21:09
    Qwertykloper
    Poziom 9  

Skończył mi się płyn, ale nic nie pomogło. Podmieniłem chip i zmiany bardzo małe.

Jaki sugerujesz płyn do udrażniania? Może zwykły alkohol izpropylowy?

0
  • Pomocny post
    #6 04 Lis 2015 21:36
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #7 06 Lis 2015 07:55
    leeart

Poziom 34  

Qwertykloper napisał:

Jaki sugerujesz płyn do udrażniania? Może zwykły alkohol izpropylowy?

Na pewno nie- woda tak jak pisał porzednik.

0