Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mascott 2.8 D - Brak kierunkowskazów, awaryjnych - kierunkowskazy przyczepy

mariusz-olszyk 04 Lis 2015 19:44 1464 4
  • #1 04 Lis 2015 19:44
    mariusz-olszyk
    Poziom 11  

Witam,
    mam Mascotta 2.8 D (86 KM). Samochód nie ma kierunkowskazów ani awaryjnych. Przy próbie włączenia kierunkowskazu zapala się na zegarach kontrolka od kierunkowskazów przyczepy. Zasilanie na przekaźnik jest, dalej na przycisk awaryjnych również. Czy to oznacza, że gdzieś na zasilanie gniazdo przyczepy ma zwarcie czy taka kontrolka zapali się również jak zwarcie czy opór będzie też lampach i instalacji za duży? Przekaźnik też sprawdzałem i na moje zachowywał się dziwnie, ale mimo, "pominięcia" go przy pomocy kawałka przewodu z konektorami męskimi dalej zapala się kontrolka na zegarach od kierunkowskazów przyczepy a na samym samochodzie nie zapala się ani jeden z nich. Pozdrawiam.

• #2 05 Lis 2015 01:23
    artin.bruyen
    Poziom 15  

na moje to ten twój przekaźnik to przerywacz i od niego bym zaczął

• #3 05 Lis 2015 07:30
    mariusz-olszyk
    Poziom 11  

No z nim mogą być problemy. Próbowałem go pod prostownikiem ale nie udało mi się żeby przerywał. Tylko trochę dziwnie "tyrkotał" i tyle, nie przekazał napięcia na inne piny, a tyle przynajmniej ja sprawdziłem.
    Ale problem wygląda na bardziej złożony bo po wyjęciu przerywacza do + wsadziłem przewód i próbowałem wpinać w dwa wolne konektory po przerywaczu, masy nie ruszałem. Działo się dokładnie to samo, kierunkowskazy przyczepy się zaświeciły na zegarach a żaden z kierunkowskazów faktycznie nie zadziałał.

• #4 06 Lis 2015 20:48
    mariusz-olszyk
    Poziom 11  

Dzisiaj powróciłem do tego tamatu.
    Udało mi się uruchomić żarówki kierunkowskazów poprzez podanie napięcia na pin w kostce świateł awaryjnych, odpowiednio dla lewej i prawej strony. Kierunkowskazy oczywiście świeciły stałym światłem, nie mrugały. Podejrzewam uszkodzenie przerywacza, jest to dokładnie taki:
    http://www.eurofrance.pl/pl/p/Przekaznik-Kier...zow-Renault-7700351976-Oryginal-Renault/19109

Próbowałem podłączyć mu żarówkę żeby go zweryfikować. Nie udało mi się wywołać w nim przerywania. Podłączałem go wg takiego schematu:
    Mascott 2.8 D - Brak kierunkowskazów, awaryjnych - kierunkowskazy przyczepy

Czerwony to zasilanie "+" z prostownika, szary to "-" z prostownika, a żółty to kabel do żarówki. Czy podłączenie jak na schemacie jest właściwe czy popełniam gdzieś błąd?

• #5 12 Lis 2015 03:06
    kiwiorek93
    Poziom 8  

w mascott uszkadzają sie najczesniej właczniki awaryjnych co jest powodem braku awaryjnych i kierunkowskazów

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME