Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 2.0 - Skrzynia DP0 lockup nie działa!

04 Nov 2015 21:23 1662 2
 • Level 1  
  Witam, przedstawiam problem dość ciężki do zdiagnozowania. Skrzynia DP0 nie załącza lockup-a w żadnych warunkach. Przeprowadzona była naprawa mechaniczna skrzyni - powymieniana eksploatacja,panewki, taśmy, bęben revers, wymienione zawory EVLM i EVLU, czujnik ciśnienia, zregenerowane sprzęgło (było wysłane po raz drugi na sprawdzenie i po rozcięciu było wszystko ok). Skrzynia zmienia biegi ok ale nie zapina lockup (po drugim biegu nie ma spięcia) przy 80 km/h jak odejmę gazu to obrotomierz spada, po dłuższej jeździe ze stałą prędkością zapala kontrolkę skrzyni i zwraca błąd DF018 poślizg lock-up, ale nie łapie trybu awaryjnego. Wymieniony przełącznik hamulca, komputer skrzyni (na drugim kompie tak samo się zachowuje) podmienione sterowania w sumie 3 razy i na każdym jest tak samo. Sterowania były również zakładane ze starym typem zaworów EPC jak i z nowym. Na koniec ponowny demontaż skrzyni wymieniony stator pompy i dalej brak zmian. Może ktoś ma pomysł co może jeszcze odpowiadać za niezałączanie lockup-a? Komputer w parametrach cały czas wyświetla jakby wogóle nie był on aktywowany. (blokada sprzęgła - nieaktywna) Temp. oleju dochodzi do 100-105 stopni C czujnik dział ok.
  Silnik błędów brak, Abs błędów brak, Skrzynia błędów brak poza dłuższą jazdą np 80 km/h (DF018) W trybie miejskim nie wyrzuca błędów. Soft sprawdzony w ASO. skończyły mi się pomysły.
 • Level 10  
  Witam. Czy udało się rozwiązać problem. Mam dokładnie taki sam. Tylko w mondeo mk4. U mnie niby łapie. Ale tak opornie, że w większości czasu jeżdżę na konwerterze. Do 80km/h wiecznie ślizga. Błędów brak. A zimą jak jest zimno tak do 5st to przez pierwsze 5 km potrafię nawet 150km/h jechać bez lock up'u, że jak puszczę nogę z gazu to obroty spadają do 1100 tak jakby się wysprzęglał non stop.
 • Level 1  
  I udało się naprawić?
  Mam podobnie. Lock up działa 15 min i przestaje, wyłączę i włączę silnik i znowu 15min jest.