Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPS69T18-pobiera wodę ale zapala się kranik/zmywa jakiś czas

04 Lis 2015 23:27 7458 3
 • Poziom 8  
  Witam Serdecznie!
  Posiadam zmywarkę Bosch SPS69T18, niestety po gwarancji (oczywiście niedawno minął jej termin) oraz chęć samodzielnej naprawy jej - tylko w przypadku gdy problem będzie łatwy do zdiagnozowania.

  Więc wymienię fakty:
  - Programy krótkie (płukanie)- Pobiera wodę woda w komorze (jak się zdejmie boczny panel, widać jak woda płynie (jeżeli ma to znaczenie to z bąbelkami powietrza)
  , po zakończeniu pobierania wody kranik>czas zero - koniec zabawy, nic nie można zrobić:
  - Programy dłuższe - Pobiera wodę, wyrzuca kostkę, zaczyna myć, słychać jak myje, nagle jak w/w po nie określonym czasie ok 30 minut - kranik>czas zero - koniec zabawy, nic nie można zrobić.

  Dodatkowe spostrzeżenia:
  - Wodę pobiera - po otwarciu komoru woda jest zawsze jednak jeśli zatrzyma nie wypompowuje jej.
  - Po resecie programu w przypadku problemu (jak w/w) tj. wyłączeniu, włączeniu nowego programu - reset (3 sek start) wypompowuje wodę, jakby na raty mocnymi strumieniami, czyli: mocny odpływ przerwa na sekundę mocny odpływ.
  - Woda się podgrzewa,
  - Sytuacja występuje również gdy wyjmie się filtry, ramiona myjące i wszystkie inne.

  Znalazłem posty takie w których była mowa o "kraniku" i braku wody, takie w których była woda pobierana ale nie zaczęło się mycie.
  Stąd pytanie czy jest jakiś pewniak, albo co i jak mam sprawdzić dokładnie?
  Ze zmianą czegokolwiek poradziłbym sobie bez problemu, nie chciałbym jednak zmienić przez zamawianie części całej zmywarki na nową :).
  Stąd pytanie czy ktoś się spotkał z problemami, albo wie co dalej wykluczać i jak, żeby znaleźć "mankament" :)

  Zmywarka była dość droga i nie tak dawno temu kupiona, wygląda estetycznie, nie chciałbym jej wymieniać tymbardziej ,że ostatnio muszę zaciskać pasa.
  Proszę więc o pomoc.
  pozdrawiam

  Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

  Nowa informacja: programy krótkie tj. np. płukanie również działa niereguralnie - raz po 2 minutach się świeci kranik raz na końcu zmywania - rekord 3 minuty przed końcem.
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 8  
  Kolejna informacja: Zmywarka przeleciała dzisiaj cały program płukania 15 minutowy bez problemu, później zaczęła program 2h doszła do 20 minut i wtedy -kranik, i znowu żaden program nie działa, ogólnie mam wrażenie (chyba ,że ma tak być) że są momenty kiedy niedzieje się nic, woda leci i przestaje, woda podczas napełniania często bulgocze -czy tak ma być?
  W serwisie Boscha otrzymałem informację ,że za niedużą opłatą może przyjechać serwisant - i zdiagnozować komputerowo usterkę - czy w praktyce jest to skuteczne?

  pozdrawiam
 • MetalworkMetalwork
 • Admin grupy AGD
  Prawdopodobnie do wymiany:

  Zmywarka Bosch SPS69T18-pobiera wodę ale zapala się kranik/zmywa jakiś czas
 • Poziom 8  
  Czy od razu wymiany, czy jednak mogę ją rozebrać i zobaczyć np. kondensator albo czy coś nie utrudnia jej pracy?
  Ponadto mam zmywarkę (też Boscha) starą, w niej akurat padł elektrozawór i pompa odpływowa, silnik był ok (wszystko chodziło po wlaniu wody wiadrem), czy te silniki będą zamienne względem siebie? Czy zmieniły się mocno przez lata?
  pozdrawiam