Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie "wyciętego" pliku .doc

04 Lis 2015 22:11 4893 22
  • Poziom 7  
    Witam, Czy istnieje możliwość odzyskania pliku.doc ? Plik został "wycięty" z dysku komputera i wklejony na pendrive. Niestety został przez przypadek usunięty z pendrive. Może gdzieś jednak pozostał na komputerze w jakiś plikach tymczasowych? Jednak nie wiem gdzie ewentualnie tego szukać. System na komputerze to XP.
  • Poziom 20  
    Jeśli plik był przenoszony z dysku C: - to prawdopodobnie został już nadpisany przez pliki systemowe. Możliwe, że Office tworzy gdzieś kopie zapasowe plików, ale na ten temat nic nie doradzę, ponieważ używam Open Office'a...;) Spróbuj raczej odzyskać plik z pendrive - jeśli tylko nie wrzucałeś nic na niego po skasowaniu pliku, to wystarczy jakiś prosty program do odzyskiwania danych, w rodzaju Recuva, na ten przykład...
  • Poziom 7  
    Na pendrive niestety pliku już nie ma -został nadpisany. Komputer jest bardzo rzadko używany, służy raczej jedynie do przechowywania plików, dlatego mam nadzieję, że gdzieś może na nim została jakaś kopia zapasowa, tylko nie wiem gdzie tego szukać.
  • Poziom 23  
    Geber85 napisał:
    Komputer jest bardzo rzadko używany, służy raczej jedynie do przechowywania plików, dlatego mam nadzieję, że gdzieś może na nim została jakaś kopia zapasowa, tylko nie wiem gdzie tego szukać.

Spróbuj zastosować Ontrack EasyRecovery > http://www.krollontrack.pl/odzyskiwanie-danyc...dla-windows/?gclid=CJ3k-NCT-cgCFQfgGwodMgENHA
    Umożliwia on odzyskiwanie danych również z wewnętrznych dysków twardych. Włącz w nim wyszukiwanie inteligentne i zeskanuj dysk. Podczas skanowania zostanie utworzony m.in. folder Utracone --> Dokumenty , w którym możesz sprawdzić, czy w nim znajduje się ten utracony przez Ciebie plik.
  • Poziom 16  
    Jak mało korzystasz z komputera,to przywróć system.Start/programy/akcesoria/narzędzia systemowe/przywracanie systemu. Jakoś tak jest w XP.Przywróc do dnia przed wycięciem pliku.Pozdro.
  • Poziom 43  
    Przywracanie systemu przywraca konfigurację, ewentualnie zainstalowane programy. Nie przywróci żadnych plików.

Plików tymczasowych, o które pytasz, możesz szukać w folderze odzyskiwania Word (C:\Users\Nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Word\) oraz w folderze w którym był zapisywany właściwy plik (szukaj pliku tymczasowego ze znaczkiem tyldy przed nazwą, czyli jak Twój plik nazywał się "Dokument" to szukaj "~Dokument", plik będzie plikiem ukrytym). Jednak szansa jest minimalna - te pliki istnieją tylko wtedy, kiedy Word podczas edycji dokumentu się wykrzaczy, komputer się zresetuje itp. Po prawidłowym zapisaniu dokumentu są usuwane.

Właściwy, logicznie usunięty plik do odzyskania prawdopodobnie został już nadpisany. Pozostaje, uruchamiając system z innego dysku lub program z nośnika autobootowalnego, próbować znaleźć ten plik - jakaś tam szansa jest. Nic nie rób na tym dysku, nie pracuje na tym systemie itp, bo tylko zmniejszasz i tak już niewielkie szanse na odzyskanie danych.
  • Poziom 12  
    1. jest duża szansa na odzyskanie pliku, wbrew temu co mówią poprzednicy
    2. nie przywracaj systemu
    3. zwyczajnie próbuj odzyskać plik programem który do tego służy (może być wspomniany Ontrack lub Recuva)
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    smigol009 napisał:

Tego nie wiesz, wszystko zależy od wielu czynników, między innymi:
    1.Czasu działania dysku jaki upłynął od chwili gdy plik z dysku znajdującym się w PC został skasowany.
    2.Operacji wykonywanych na dysku w tym czasie.
    3.Miejsca, w którym zapisywane zostały nowe pliki.
    4.Tego, czy wykonywana była defragmentacja na dysku od czasu skasowania pliku
    i wiele innych.
    Najważniejsze jest, by nie korzystać już z systemu zainstalowanego na tym dysku.
    Póki autor nie sprawdzi programów uruchamianych czy spod systemu live, czy DOS, nie dowie się , czy jego plik ocalał, nie został częściowo, czy całkowicie nadpisany i nadaje się do odczytania.
  • Poziom 12  
    Ze wszystkim się zgadzam ;)
  • Poziom 43  
    smigol009 napisał:

Na jakiej podstawie? Tam gdzie był plik, było potem puste miejsce. Nie ma powodu żeby system go sobie nie zagospodarował choćby do obróbki bieżących danych (pliki tymczasowe itp). Chyba że plik był gdzieś na końcu partycji, a jest na niej dużo wolnego miejsca. Nie wiemy nic na ten temat, gdzie był fizycznie i co było robione, ale trochę dużo tych okoliczności jest potrzebne, żeby ten plik był jeszcze do odzyskania...
  • Poziom 12  
    Tak samo nie mamy też podstaw by sądzić, że Geber85 po nieumyślnym usunięciu pliku wykonywał nie wiadomo ile operacji na dysku, w systemie i bóg wie jakimi programami do manipulowania dyskiem.
    Jest bardzo prawdopodobne, że po usunięciu pliku od razu zwrócił się po pomoc tu.
    Proponuję skończyć gdybanie.
  • Poziom 43  
    smigol009 napisał:
    Tak samo nie mamy też podstaw by sądzić, że Geber85 po nieumyślnym usunięciu pliku wykonywał nie wiadomo ile operacji na dysku.

Nie musiał. Zrobił to system i inne programy, które cały czas sobie coś na dysku robią.

smigol009 napisał:
    Proponuję skończyć gdybanie.

Ok, czekamy.
  • Poziom 7  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i aktywność. Z pendrive udało się odzyskać za pomocą Ontrack EasyRecovery Professional wiele plików (nawet starszych od poszukiwanego), ale niestety nie ma tego, o który toczy się sprawa. Na dysku komputera niestety nie wyszukało "wyciętego" pliku :-( Plik był zapisany na dysku D gdzie wrzucane były foldery ze zdjęciami i dokumentami. Raczej sprawa jest beznadziejna.
    DMDE też go nie widzi? W DMDE masz możliwość przeglądania struktury katalogów, stąd jak wiesz, gdzie był plik, można próbować go odszukać i jego tymczasowe kopie (pliki ~(nazwa pliku).doc, pliki tymczasowe tego dokumentu).
  • Poziom 7  
    mati211p napisał:
    DMDE też go nie widzi? W DMDE masz możliwość przeglądania struktury katalogów, stąd jak wiesz, gdzie był plik, można próbować go odszukać i jego tymczasowe kopie (pliki ~(nazwa pliku).doc, pliki tymczasowe tego dokumentu).
    Jest światełko w tunelu - program DMDE widzi folder, w którym znajdował się plik. Jest przy nim "ikonka". Gdy go zaznaczam i klikam "odzyskaj", wybieram folder do którego ma mi odzyskać -wyskakuje mi komunikat: "w edycji bezpłatnej Free Edition można odzyskiwać tylko pliki z bieżącego panelu. Kontynuuj z Free Edition lub Wprowadź klucz licencyjny". Gdy zaznaczm, że chcę odzyskać z Free Edition to potem pyta mnie: Czy chcesz odzyskać pliki tylko w aktywnym panelu?. Klikam "tak" i znów wyskakuje pole wyboru gdzie mają być zapisane odzyskane pliki i następnie okienko z tekstem -odzyskane pliki: 0. Tzn. że w bezpłatnej wersji nie da się odzyskać folderu?
    Folderu w bezpłatnej wersji nie da się odzyskać, wejdź w niego i zaznacz do odzyskania interesujący Cię plik.
  • Poziom 7  
    Niestety jak klikam folder to jest pusto :-(
    A po wejściu we wszystkie znalezione+rekonstrukcja i odszukaniu tego folderu jeszcze raz też pusto?
  • Poziom 7  
    Chyba nie umiem korzystać z tego programu. Wyszukuje mi foldery, które faktycznie były na pendrive, ale jak robię "odzyskaj" to jest pusty folder. Mam też ikonkę "wszystkie znalezione". Nie mam "znalezione+rekonstrukcja"
    Geber85 napisał:
    Mam też ikonkę "wszystkie znalezione". Nie mam "znalezione+rekonstrukcja"

A to ?:
    Odzyskanie "wyciętego" pliku .doc
  • Poziom 7  
    niestety mam tylko coś takiego: Odzyskanie "wyciętego" pliku .doc
    To sprawdź po wejściu przez tą opcję, najnowsza wersja DMDE (3.0.4)?
    Możesz pobrać najnowszą wersję z:
    http://dmde.com/download.html
    Pliku możesz szukać też w jego drugiej lokalizacji (były 2 - PC i pendrive). Na PC jeśli tam był modyfikowany, powinny być też jego kopię wtedy lub poprzednie wersje.
    Powtarzam drugi raz, by nie używać dysku, jeśli chcesz z niego odzyskiwać jakiekolwiek pliki, bo każde uruchomienie i korzystanie z systemu, a tym bardziej pobieranie i instalowanie aplikacji zmniejsza szansę na skuteczny odzysk.
  • Poziom 7  
    Folder jest ale chyba pusty, nie wiem dlaczego ale nigdzie nie ma poszukiwanego dokumentu.

Dodano po 2 [minuty]:

Komputera nie mam u siebie, jutro spróbuję poszukać na PC. Dzięki za pomoc