Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navio+ Autopilot - shield z funkcją autopilota dronów dla Raspberry Pi

farmerro 04 Lis 2015 22:46 1761 2
 • Navio+ Autopilot - shield z funkcją autopilota dronów dla Raspberry Pi
  Navio+ to kolejna i ulepszona wersja shieldu dla Raspberry Pi z funkcją autopilota dronów i kopterów.

  Navio+ wyposażono w nowy odbiornik GPS/Glonas/Beidou U-blox M8N, potrójny redundantny zasilacz oraz złącze do monitorowania prądu i napięcia baterii za pomocą przetwornika ADS1115. Ponadto na płycie umieszczono 9-osiowy żyroskop, akceleromter i magnetometr MPU9250, barometr MS5611, generator PWM PCA9685, pamięć FRAM MB85RC oraz pamięć EEPROM. Navio+ oferuje 13 wyjść servo PWM, wejście PPM oraz interfejsy UART, I2C, SPI dla dodatkowych modułów.

  Urządzenie może zostać wykorzystane we własnych projektach lub jako baza sprzętowa dla Linuxowego portu platformy APM ArduPilot. Jądro systemu Linux działającego na komputerze RPi zajmuje się wykonywaniem w czasie rzeczywistym kodu aplikacji ArduPilot. Użytkownik może także równolegle uruchamiać własne programy. Platforma APM wspierając komunikację za pomocą protokołu MAVLink pozwala na współpracę ze stacjami GCS (Ground Control Station) dla systemów Windows, Mac, Linux oraz Android i iOS. Dane telemetryczne mogą być przesyłane przez Wi-Fi, LTE, Bluetooth lub jakikolwiek inny modem, w który wyposażono Raspberry Pi.
  Navio+ w połączeniu z APM nadaje się do sterowania wszelkiego rodzaju robotami, moduł posiada wsparcie dla bezzałogowych samolotów, multi-rotorów, kopterów, łodzi i samochodów oraz umożliwia kontrolowanie lotu/poruszania się w trybach manual, stabilize, follow-me i auto. Płytka wykonana w formie modułu HAT kompatybilna jest z komputerami Rasperry Pi w wersji 2, A+ oraz B+. Navio+ idealnie nadaje się do nauki programowania i kontroli dronów - autorzy udostępnili deweloperom otwarte sterowniki i szczegółowo opisane przykłady dla języków C++ i Python.

  Cena Navio+ Autopilot to około £145.00 GBP

  Źródło:
  http://www.emlid.com/
  https://shop.pimoroni.com/collections/raspberry-pi/products/navio

 • #2 05 Lis 2015 15:44
  mpd123
  Poziom 12  

  Już widzę modelarzy którzy cieszą się na duży kontroler, którego nie będzie jak umiejscowić na ramie koptera. Sam ostatnio się przesidłem z Ardu na CC3d bo było mniejsze.

 • #3 07 Lis 2015 18:33
  sstasinek
  Poziom 12  

  mpd123 napisał:
  Już widzę modelarzy którzy cieszą się na duży kontroler, którego nie będzie jak umiejscowić na ramie koptera. Sam ostatnio się przesidłem z Ardu na CC3d bo było mniejsze.


  Przesadzasz, lepiej pokaż mi tą kupkę łączonych elementów i masę tych wszystkich kabli?