Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycena uszkodzonego laptopa Lenovo ideapad y580

04 Lis 2015 23:00 498 4
  • Poziom 6  
    Jak w temacie ile mogę średnio zarobić na tym laptopie?
    Ma on pękniętą matrycę i uszkodzony dysk HDD. A i jeszcze 2 klawisze mają złamane uchwyty i się nie trzymają. Notebook ma następującą konfigurację :
    Procesor Intel core i5 3210m 2.5ghz, grafika nvidia gtx 660m oraz intel hd graphics 4500, pamięć ram 4gb DDR 3
    (1600mhz),dysk 1000 GB 5400 obr (uszkodzony), matryca hd led 15.6 cala (uszkodzona), bateria 6 komorowa mało używana bo laptop chodził na zasilaniu, pudełko z laptopa, zasilacz.
    Ile mniej więcej mogę wziąść za tego laptopa ?
  • Poziom 39  
    Policz to w ten sposób: aby naprawić twój laptop trzeba kupić nową matrycę, dysk, klawiaturę - zsumuj kwoty. Znajdź w sprzedaży swój laptop lub o takich samych parametrach i sprawdź cenę.
    Teraz odejmij od ceny tego sprawnego, używanego laptopa koszty wymiany w/w elementów w twoim. To co zostanie też trzeba zmniejszyć, aby kupującemu się "opłacało" kupić twój i go naprawiać zamiast kupić już sprawny i nie babrać się z naprawą.
  • Poziom 6  
    Klawiatura jest ok tylko trzeba zakupić 2 klawisze wraz z tymi zaczepami bo jest taka możliwość. Matryca ok 300 zł jak patrzyłem na znanym serwisie aukcyjnym oraz dysk jakieś 240 zł. Myślę że tysiąc złotych za niego dostanę jak dobrze liczę.
  • Poziom 39  
    Jak ktoś ci da 500 zł to będzie b.dobrze. Cena takiego używanego, sprawnego modelu na aukcjach to kwota rzędu 1200 - 1400,- zł.
  • Poziom 6  
    To chyba lepiej na części wyjdzie mi go sprzedać :)
    Zresztą sprzedaje go w firmie która skupuje części komputerowe i same komputery i ponoć dobrze wycenia sprzedawane rzeczy.