Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony F235R zapytanie o głośniki.

MateuszWu88 05 Lis 2015 00:56 801 7
  • #1 05 Lis 2015 00:56
    MateuszWu88
    Poziom 5  

Witam! Chciałbym zapytać jakie głośniki byście polecili do Sony F235R? Jeżeli chodzi o muzykę to głownie jest to rap ale również rock, dnb jak i klasyki typu Sinatra itp.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)

0 7
  • #2 05 Lis 2015 07:40
    bestboy21
    Poziom 38  

SS-A 705
    SS-A 105
    SS-A 101

"Stare" SONY _grały_ w przeciwieństwie do dzisiejszych sprzętów z marketu, trafisz nie zajechany egzemplarz to będziesz mile zaskoczony - że to tak gra. Sam kilka spotkałem i zazwyczaj grały lepiej od dzisiejszej "normy" ;)

Chyba że celujesz w coś pokroju altonów... ale tu idziemy w wielkość a nie jakość (chociaż i tak są lepsze od altusów rodem z remizy).

0
  • #3 06 Lis 2015 00:58
    MateuszWu88
    Poziom 5  

a z tych 3 jakiś konkretny? Miałeś któryś konkretny model? Może ktoś z forumowiczów ma do zaoferowania jakieś głośniki?

0
  • #4 06 Lis 2015 07:24
    bestboy21
    Poziom 38  

Gdybym miał brać dla siebie to sam bym miał dylemat.
    Z jednej strony wzmacniacz nie ma za dużo mocy z drugiej korci na 705 ;)
    Nie pamiętam których z nich miałem okazje słuchać dłużej 705 lub 105, pomimo tego że były zajechane przez "młodocianych przestępców" do granic możliwości to i tak grały o niebo lepiej jak to co się na co dzień słyszy ;)

0
  • #5 06 Lis 2015 13:16
    MateuszWu88
    Poziom 5  

Orientujesz się jak to teraz wygląda cenowo? W sensie jaka jest optymalna cena za 705? nie chce się wzorować na "alegroszu" ani innych takich portalach?

0
  • Pomocny post
    #6 06 Lis 2015 13:47
    bestboy21
    Poziom 38  

Zależnie od stanu kolumn i wiedzy sprzedającego.
    Tu już rynek ma mało do gadania.
    Egzemplarze które stały całe życie w salonie (jako ozdoba) mogą być i w cenie altusów (chociaż sony grają ładniej od nich ;p) No bo altus to stukanie młotkiem w pudło po telewizorze a sony po prostu gra. Ja wiem, niektórym to nie robi różnicy.

Oczywiście można też znaleźć wiele innych konstrukcji ale nie czuje się na tyle kompetentny.

Problem jest pokroju tego : że starsze konstrukcje są lepsze ale większe prawdopodobieństwo kupienia egzemplarza od młodocianego przestępcy (a to zawieszenie urwane a to cewka przegrzana) Sprawne !! w 100% a się okazuje w domu że coś jednak nie do końca sprawne. Leciało jakieś ej ti bi to nie słyszał człowieczek w ortalionie że mu cewka ociera... ;)

0
  • #7 06 Lis 2015 22:37
    MateuszWu88
    Poziom 5  

No właśnie o to chodzi, a ja jestem na tym punkcie przewrażliwiony ;) to ma ładnie grać a nie "pierdzieć" :P , poczekam może jeszcze ktoś się wypowie.

0
  • #8 19 Lis 2015 19:16
    MateuszWu88
    Poziom 5  

zakupione 705! dzięki za pomoc!

0