Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawność konfiguracji instalacji antenowej RTV

05 Lis 2015 06:57 1662 23
  • Poziom 9  
    witam.

chciał bym zapytać czy będzie to ze sobą pasowało
    Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 i
    Rozgałęźnik antenowy aktywny ARA 1/4 F i czy ten rozdzielacz będzie
    zasilał wzmacniacz w tej antenie??

chce 4 telewizory podłaczyć.
    myślę o tym zestawie gdyż do nadajnika mam 60 km i nie każdy multiplex
    ma taka sama moc nadajnika
  • Poziom 26  
    Rozgałęźnik ARA 1/4 F nie ma funkcji zasilania wzmacniacza/przedwzmacniacza zamontowanego w antenie. ARS113Z ma wyjście zasilające po kablu przedwzmacniacza antenowego. Poprawność konfiguracji instalacji antenowej RTV Lub Telmor RTA-140.
  • Poziom 26  
    Ten typ aktywnego rozdzielacza ma możliwość zasilania przedwzmacniacza w antenie.
  • Poziom 26  
    sahib20 napisał:
    Czyli kupując ten wynalazek nie muszę podłączać wtyczki z zasilaczem do jednego z wyjść ?

Tak. Zasilasz po przewodzie antenowym z zasilacza dołączonego do AWS-144.

Jesteś w zasięgu nadajnika w Chotyczach:
    MUX 1 - 594MHz k.36 moc 20kW
    MUX 2 - 650MHz k.43 moc 50kW
    MUX 3 - 722MHz k.52 moc 100kW
    MUX 3 - 754MHz k.56 moc 40kW
    Potrzebna będzie konkretna kierunkowa antena np. ATZ - 25 (zysk 19 dB) Poprawność konfiguracji instalacji antenowej RTV z jeszcze bardziej konkretnym przed wzmacniaczem np.LNA 188 (32dB). Do dostania na znanym portalu aukcyjnym.
  • Poziom 9  
    jestem w zasięgu dwóch nadajników w Białymstoku i Łosicach. bliżej niby do Białegostoku ale sąsiedzi maja ustawione anteny na łosice. odległość do 100 km w obu przypadkach z tym ze nadajniki są różnej mocy i temu chce zainwestować w jakaś lepsza antenę żeby wszystkie MUXy mieć
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ani w Białymstoku nie ma nadajnika ani w Łosicach. Dla Białegostoku masz nadajnik
    w Krynicach ≈20km w stronę Grajewa. Natomiast w Chotyczach ≈6km od Łosic.
    W potocznym określeniu przyjmuje się co jest błędne, że nadajniki są w Białymstoku i Łosicach.
    sahib20 napisał:
    bliżej niby do Białegostoku ale sąsiedzi maja ustawione anteny na łosice. odległość do 100 km w obu przypadkach

No nie Chotycze - Czeremcha to ≈70km. Do Krynic większa odległość ale moc większa:
    MUX 1 - 674 MHz k.46 moc 58kW.
    MUX 2 - 698 MHz k.49 moc 68kW.
    MUX 3 - 482 MHz k.22 moc 100kW.

Pocieszę ciebie, że będzie jeszcze trzeci nadajnik zdecydowanie bliżej bo w Czyżach maszt już stoi.
  • Poziom 9  
    Czyli podsumowując jaki rozdzielacz sygnału i antena są dla mnie optymalne?? Do zainstalowania w miejscowości Pasieczniki Duże bo tam remontuje dom.

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Kolejne pytanie?? Co to przedwzmacniacz??( gdzie jest wzmacniacz) i ten symetryzator ??

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Albo czy takie coś się nada ? Wrs 2010/z
  • Poziom 26  
    sahib20 napisał:
    czyli podsumowując jaki rozdzielacz sygnału i antena sa dal mnie optymalne?? do zainstalowania w miejscowości pasieczniki duże bo tam remontuje dom

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

i kolejne pytanie?? co to przedwzmacniacz??( gdzie jest wzmacniacz) i ten symetryzator ??

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Albo czy takie coś się nada ? Wrs 2010/z

Antenę zastosuj taką o jakiej pisałem w poście #6 wraz z wzmacniaczem LNA 188 Poprawność konfiguracji instalacji antenowej RTV większe wzmocnienie niż LNA 177
    Symetryzator nie będzie potrzebny gdyż takowy zawiera w sobie wzmacniacz LNA 188.Rozdzielacz aktywny Wrs 2010/z jest na trzy odbiorniki. Wcześniej pisałeś, że ma być na cztery. Jak już decydujesz się na trzy wyjściowy to lepszym będzie
    ARS113Z o którym pisałem w poście #2. Do tego potrzebna liczba metrów dobrego kabla miedzianego np. RG6U TELEVES, złączki typu F na kabel Poprawność konfiguracji instalacji antenowej RTV , redukcje gniazdo F - wtyk TV. Poprawność konfiguracji instalacji antenowej RTV
  • Poziom 9  
    Efki to kompresyjne. Lepiej się zarabia i pewniejsze. To już chyba wiem co chciałem. Dzieki

Dodano po 25 [minuty]:

czemu ten ARS113Z jest lepszy?? możne być i ten potem mogę pod jedno z wyjść podłączyć pasywny rozgałęziacz sygnału.
  • Poziom 26  
    W twoim wypadku ten się nie nadaje.
  • Poziom 9  
    To który rozgaleziacz wybrać może być na 3 telewizory. Który najlepszy i kupuje od razu
  • Poziom 26  
    Kupuj wszystko tak jak napisałem w poście #10.
  • Poziom 9  
    No i za mówiłem tylko bez anteny w środę jade testować ten lepszy rozdzielacz
  • Poziom 26  
    Podstawą dobrego odbioru jest właściwa antena dla danego miejsca instalacji.
    Nawet najbardziej wyrafinowane wzmacniacze niczego nie wzmocnią jeżeli antena będzie niewłaściwa. Jaki jest sens nakładów finansowych poniesiony na wzmacniacze
    jeżeli antena jest gorsza od "miotły" na patyku? Do tego dodać niskobudżetowy fatalnej jakości Chiński kabel antenowy, co nawet nie nadaje się do wieszania prania i mamy zapewniony "sukces". :not:
  • Poziom 9  
    hehe wiem wiem kabel koncentryk z dobrego źródła z telewizji kablowej:):) wzmacniacz i przed wzmacniach zgodnie z twoją rada. antenę również kupie ale nie teraz teraz zoabcze jak na siatkówce będzie szło

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

opłaca sie inwestowac w zabezpieczenie ?? http://allegro.pl/show_item.php?item=5738832133 ?? podłączać bezpośrednio pod rozgałęziacz do wejscia? czy moze metr od rozgaleziacza??
  • Poziom 26  
    Najlepszym 100% zabezpieczeniem jest w czasie burzy odłączenie TV/Tunera z sieci i anteny. Coś mi tu pachnie Chińską " ściemą". Wyrób dla naiwnych. Wiele tego na Aledrogo.
  • Poziom 9  
    Nie będzie mi się chcialo biegać na strych i odlaczac wszystko z gniazdka. Wiec pytałem czy to pomaga czy jest zbędne
  • Poziom 26  
    Telewizor/tuner trzymasz na strychu :?: Te pseudo zabezpieczenie niby ma chronić
    sprzęt nie antenę.
  • Poziom 9  
    JejU hehe na strychu kończą się kable które podłączenia do rozgaleznik który będzie na strychu i moje pytanie brzmiało czy to niby zabezpieczenie podłączone na kablu który będzie szedl od anteny do rozgaleznik coś pomoże czy to tylko zbędny wydatek 12 zl

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz telewizory mają wbudowane tunery dvbt ze strychu będzie szedl kabel do dołu będzie zakończony gniazdko em i z gniazdka do telewizora. Wiec Skond pomysł ze telewizor na strychu hehe

Dodano po 13 [sekundy]:

Teraz telewizory mają wbudowane tunery dvbt ze strychu będzie szedl kabel do dołu będzie zakończony gniazdko em i z gniazdka do telewizora. Wiec Skond pomysł ze telewizor na strychu hehe
  • Poziom 26  
    Ochrona czegokolwiek wątpliwa jak wcześniej pisałem. Natomiast tłumienie sygnału 0,5dB i kiepskie dopasowanie 10dB jak najbardziej realne(to są bardzo optymistyczne Chińskie dane - realnie pewnie grubo zaniżone) . Dla ciebie to znaczy, że i tak słaby sygnał z anteny jeszcze dodatkowo pogorszy to "ustroistwo" a czy wytrzyma wyładowanie pioruna :-? mało prawdopodobne. Już mniejsza o te kilkanaście złotych niestety uważam, że zakup tego czegoś jest bezsensowny.
  • Poziom 9  
    Witam. Możecie mi polecić antene kierunkowa ze wzmacniaczem (jakiś lna np lna177) filtrem lte i z możliwością odbioru mux8 ? Do nadajnika mam około 75 km. Pozdrawia.