Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł mini turbo TERMET - szybko wzrasta ciśnienie.

05 Lis 2015 09:22 1749 1
  • Poziom 1  
    Witam. Jestem tutaj świeży. Mam mini turbo objawy, ciśnienie bardzo szybko wzrasta do 2,8 i wyłącza, spada do 2,7 i włącza. Moim zdaniem coś z czujnikiem od ciśnienia, że tak szybko rośnie. Co może być przyczyną, która część?
  • Poziom 2  
    Miałem tak samo całkiem niedawno.
    Zapewne w naczyniu przeponowym nie masz powietrza.
    Musisz pozamykać wszystkie zawory na wyjściach i wejściach wody obiegowej. Spuścić wodę z kotła (przez zawór bezpieczeństwa lub zawór spustowy). Na górze za rurą odprowadzającą spaliny jest wentyl (taki sam jak w kołach samochodowych). Zmierz ciśnienie jakie jest w przeponie.
    Jeżeli po spuszczeniu wody jest zerowe, to nabij powietrzem. Uwaga: w czasie napełniania przepony powietrzem musisz spuszczać wodę z kotła (finalnie w przeponie ma być ok 1-1,2bara, a wskaźnik ciśnienia wody w kotle powinien wskazywać zero. Po tej operacji pootwieraj zawory. Uzupełnij wodę do ciśnienia ok. 1,5 bara.
    Bardzo ważne. Nie zapomnij odpowietrzyć pompy (kilka razy w odstępach 15 minutowych poprzez poluzowanie dużej nakrętki od strony silnika).

Przy tak przeprowadzonej operacji. Ciśnienie w układzie będzie się zmieniać w zakresie 1,5 bara (zimna woda w kotle) do ok. 1,7-1,8bara (woda gorąca).

Powodzenia.
    ---
    Mariusz