Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie perkusji na PC, software.

05 Lis 2015 10:53 2925 10
 • Poziom 7  
  Witam Kolegów.


  Napotkałem dziwny problem podczas nagrywania perkusji elektronicznej przy pomocy mojego PC. Używam programu Audacity i Reaper. Procedura zawsze taka sama: ładuję do niego ścieżkę, którą chcę zcoverować. Dodaję nową pustą dla nagrania perki i łączę tą ścieżkę z gniazdem mikrofonowym karty dzwiękowej. Perkusja jest podłączona właśnie tam minijackiem. Wyjście z perki to out słuchawkowy.
  Naciskam record i zaczynam grać. W trakcie odsłuchu okazuje się, że nagrana perkusja nie trzyma się prawidłowo czasu. Raz przyspiesza, raz zwalnia, rozjeżdża sie z podkładem. W obydwu programach dokładnie tak samo. Nie jest to kwestia mojego grania, bo gram bardzo dobrze. Ale żeby się upewnić nagrałem jeszcze inaczej. Użyłem Creative studio wave i nagrałem jedną ścierzkę wejściową w ktróej była i perkusja i podkład na raz (podłączyłem podkład do wejścia perkusyjnego) a wyjęsie słuchawkowe (a więc perka + podkład) rozdwoiłem międzysłuchawki a wejście mikrofonowe. Timing idealny nic się nie przesuwa. Tyle że nie mam kontroli nad stosunkiem głośności perki do akompaniamentu i nie mogę jej osobno edytować. Co więc dzieje się w Audacity i Reaper że nagranie się tak rozbiega?

  Dzięki za sugestie.
 • Poziom 17  
  Witam, jaki posiadasz interfejs audio, może latencja powoduje rozjeżdżanie ścieżek.
 • Poziom 7  
  Hej

  Nie posiadam żadnego profesjonalnego interfejsu audio. Podłączam wyjście słuchawkowe perki bezpośrednio do wejścia karty dzwiękowej. To może być faktycznie latencja. Czy jest jakiś sposó aby sobie z nią poradzić? Czy jest ona zależna od tego czy podłączam źródło dźwięku cyfrowo czy analogowo? Planuję właśnie zakup jakiegoś interfejsu audio, myślałem o Steinberg ur22 lub Scarlett 2i2. Zastanawiam się czy w jakiś sposób przyczyni się to do poprawy sytuacji. Na Youtube jest cała masa wideo gdzie ludzie coverują właśnie tak piosenki, często nawet bez specjalnego interfejsu audio i jakoś to im wychodzi...
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Na zintegrowanej będą problemy, porządny interfejs audio powinien załatwić sprawę, bo wtedy pracujesz na sterownikach ASIO.
  Lub zainstaluj Asio4all i sprawdź czy widać poprawę to opcja alternatywna.
  http://www.asio4all.com/
 • Poziom 7  
  Nie używam zintegrowanej, mam SB X/fi titanium HD. Sprawdzę jak proponujesz.
 • Poziom 17  
  lukelife napisał:
  SB X/fi titanium HD

  To karta bardziej gamingowa, do produkcji muzyki używa się innych oferujących niską latencję i dobre przetworniki, ale do gier się raczej nie nadają bo często występują problemy trzeba ręcznie zmieniać częstotliwość próbkowania, co jest irytujące.
  Dlatego prawie cały czas korzystam z ASIO nawet do słuchania muzyki w Foobarze2000, no i w DAW tam są niezastąpione i jeszcze mnie nie zawiodły. Pozdrawiam.
 • Poziom 7  
  Czy te nowe sterowniki muszę jakoś aktywować po zainstalowaniu?
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Wystarczy zainstalować i w Audacity i Reaperze w opcjach pojawi się do wyboru Asio4All.
 • Poziom 7  
  Problem rozwiązny. Instalacja samych sterów nic nie dała, ale jak wspominałem zdecydowałem się w końcu na zakup interfejsu Steinberg ur22. Interesująco, gdy nagrywam w Audacity słychać jakby perka była minimalnie opóźniona, choć w timingu się wszystko zgadza, ale na ucho ma się ochotę żeby była fragment sekundy wcześniej. Brzmi jakby leniwie, jakby podążała za podkładem, choć jak mówię formalnie bity są w czasie ok. W Reaperze jest natomiast idealnie. Niestety mam wersję ewaluacyjną, więc o ile nie znajdę godnej alternatywy bezpłatnej to czeka mnie jeszcze jeden wydatek...
 • Poziom 7  
  Samplitude bardzo dobry. Problem rozwiązany, dzięki.