Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tp-link - Huawei E5373 <-repeater->TP-LINK ->lan

bart_grono 05 Lis 2015 11:02 732 3
  • #1 05 Lis 2015 11:02
    bart_grono
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Dużo myślałem nad tą opcją ale potrzebuję jeszcze kilka głów.

Mianowicie, posiadam Huawei e5373, antenę i domek. Na pierwszym piętrze chciałem postawić Modem Huawei e5373 aby móc lepiej manipulować antena na dachu i jak najbardziej skrócić przewód antenowy.(straty itp.)
    Na parterze chcę postawić router TP-Linka bądź innej firmy. Szukam router z opcja repeater. Problem jest w tym czy taki sprzęt potrafi przenieść sygnał WI-FI na gniazda RJ45
    W Huawei nie ma opcji WDS.

Krótki Antena ----- Modem --) ) ) ( ( ( Router ---- Komputer

--- = kabel
    ))(( = wi-fi

0 3
  • #2 05 Lis 2015 11:44
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Repeater działa tylko na WiFi.
    WDS działa również na gniazdach LAN.

Pomyśl jednak o połączeniu przewodem lub przez adaptery PLC dodatkowego AP.

0
  • #4 05 Lis 2015 12:25
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jaki operator, technologia , jaka antena i poziom sygnału? Sam pomysł stworzenia sieci domowej w oparciu o ruterek MiFi słabiutki. Podobnie jak pomysł z repeaterem. W przypadku domu kilkukondygnacyjnego na każde piętro stosuje się AP, połączony tak jak pisze kolega po LAN lub transmiterami PLC. Problemem jest ten E5373 nie posiadający portów LAN. Rozwiązanie to zakup routera np. TP-Link np. WR-1043v2, WDR-3600 , zmiana na nim oficjalnego FW na Gargoyle 1.6.2 i skonfigurowanie go pod E5373( u mnie działa E5372 z MR-3220v1 i Gargoyle). Potrzebny też aktywny hub do zasilania MiFi( TP-Linki mają słabe zasilanie po USB). W ten sposób będziesz miał na górze router z LAN i WiFi, tworzący sieć domową z prawdziwego zdarzenia. Na dół kabel LAN do dodatkowego AP postawionego na routerze z portami LAN np.(WR-740, WR-841). Przy braku kabla 2xtransmiter PLC po sieci energetycznej i wspomniany AP. Koszt około 200 zł za WR-1043v2 +hub. Do tego około 50-70 zł za router na dół. Przy braku kabla jeszcze około 100 zł za zestaw 2 transmiterów PLC. Ewentualnie można zastąpić E5373 routerem stacjonarnym z wbudowanym modemem LTE/3G np. B315s-22 , koszt około 400 zł ( to zamiast zestawu WR-1043v2+E5373+hub aktywny).

0