Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa karta micro SD,a tablet uważa że brak miejsca (po formatowaniu SD)

Lewan12345 05 Nov 2015 11:41 9927 12
    Lewan12345
    Level 10  
    Witam pisze gdyż mam dziwny problem z Tabletem Kiano SlimTab 8 3g. Problem polega na tym ze gdy wsadziłem nowa karte micro SD (sformatowana na komputerze)i wybraniu opcji w tablecie-pamieć SD.Nadal uważa ze brak miejsca w pamięci!Już mnie szlak trafia,bo miałem karte 32gb i sądziłem ze może jest popsuta.Kupilem 64gb i nadal to samo:(
    Lewan12345
    Level 10  
    Do wyboru pamieci w tablecie mam Nosnik USB i Pamiec SD.Nie znam sie za bardzo na tym,ale chyba wybor karty sd pomaga przy braku pamiec wewnetrzej?Co moge zrobic by to dzialalo?

Dodano po 5 [minuty]:

Dorzucam tu sceen pamieci w tablecie Nowa karta micro SD,a tablet uważa że brak miejsca (po formatowaniu SD)

Dodano po 51 [sekundy]:

Dla jasności mam obecnie w tablecie karte 64gb.
    Stefan1121
    Level 20  
    Wg specyfikacji tablet obsługuje do 32GB karty, włóż taką i sformatuj w tablecie.
    speedy9
    Helpful for users
    Przecież to absolutnie nie ma związku z kartą pamięci! Masz 87MB wolnej pamięci wewnętrznej. Domyślny dysk zapisu dotyczy na przykład zapisu zdjęć itp.
    Odinstaluj niepotrzebne aplikacje, a inne przenieś właśnie na kartę pamięci (jak się da). Ustawienia -> Aplikacje -> wybierasz aplikację i klikasz przenieś na kartę SD (lub przenieś do pamięci zewnętrznej), zeżnie jak masz to opisane.
    Lewan12345
    Level 10  
    Sformatowalem,wybralem pamiec zapisu sd i probowalem pobrac cos z google sklep i nadal komunikat zbyt malo pamieci:( Cos poradcie

Dodano po 4 [minuty]:

Ok rozumiem ze moge jedynie przenosic na karte sd.Ale dlaczego gdy jak wybralem pamiec zapisu na karte SD w aplikacjach gdy ktoras chce przeniesc to jedynie jest mozliwosc ''przenies do nośnik usb'' co dokladnie jest ten nosnik usb?
    speedy9
    Helpful for users
    Tablet ten ma wbudowane 8GB pamięci FLASH. 1GB (a dokładnie 0,98GB) to pamieć "wewnętrzna" przeznaczona na instalację aplikacji, cache itp. Około 2,4GB jest zarezerwowane na system operacyjny. Zostaje z tego około 4,6 GB i ta przestrzeń jest dostępna jako "nośnik USB" na dane. Możesz też na nią przenosić aplikacje, które się da przenieść.
    Karta SD powinna być widoczna jako dodatkowa pamieć, "karta SD".
    Pamięci wewnętrznej nie da się rozszerzyć w prosty sposób. Można jedynie wgrać zmodyfikowany system, który zmieni rozmiar części, na które jest podzielona wbudowana pamięć.

Przenieś aplikacje na "nośnik USB" i powinno być OK.
    Kamil887
    Level 9  
    Odnawiam temat, gdyż mam podobny problem. Mam tablet Kiano Slimtab 8 (4Gb pamięci wbudowanej) i brakuje mi na nim pamięci wewnętrznej (tej na aplikacje). Jest jej jedynie 800mb. Odinstalowałem już wszystkie niepotrzebne aplikacje, aktualizacje, ale i tak jest to zbyt mało, żeby w miarę swobodnie używać tabletu (Sama aplikacja Facebook zajmuje prawie 200mb, Google play ponad 100mb, itd).

Spędziłem już kilkadziesiąt godzin oglądając filmiki na Youtube wyjaśniające jak przenieść aplikacje na kartę sd i nic nie pomogło.

Przechodząc do rzeczy; Czy jest jakiś sposób, żeby aplikacje instalować w całości na karcie SD, albo, żeby zwiększyć rozmiar pamięci na aplikacje?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
    speedy9
    Helpful for users
    speedy9 wrote:
    Pamięci wewnętrznej nie da się rozszerzyć w prosty sposób. Można jedynie wgrać zmodyfikowany system, który zmieni rozmiar części, na które jest podzielona wbudowana pamięć.

Zainstaluj tą aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd
    i spróbuj przenieść aplikacje na kartę.
    Kamil887
    Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź, niestety takiego typu sposobami (sprowadzającymi się do wejścia w ustawienia i zaznaczenia przy aplikacjach opcji "przenieś na kartę sd") próbowałem wiele razy, ale to niewiele daje - wciąż jakby spora część aplikacji zostaje w tych "800mb" - np. Facebook, nawet po zaznaczeniu tej opcji zabiera ponad 160mb pamięci na aplikacje. Masz może jakiś inny pomysł?
    speedy9
    Helpful for users
    Kamil887 wrote:
    takiego typu sposobami (sprowadzającymi się do wejścia w ustawienia i zaznaczenia przy aplikacjach opcji "przenieś na kartę sd"

Ale ja nie pisałem o takim sposobie, a o użyciu App 2 SD. Ten program może trochę więcej, jednak czasem niestety nic się nie da zrobić. Zainstaluj Facebook Lite, jest mniej zasobożerny.
    Zainstaluj jeszcze SD Maid i spróbuj oczyszczania. Wszystkie te akcje wystarczą jednak na chwilę i czeka Cię w końcu zmiana rozmiaru partycji: http://forum.android.com.pl/topic/187659-kiano-slim-tab-8-zmiana-rozmiaru-partycji-data/
    Kamil887
    Level 9  
    Będę musiał podziałać ze zmianą partycji. Dziękuję za pomoc i linka do tematu o zmianie partycji.