Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF 4 1.4L - po wymianie płynu chłodniczego termostat się nie otwiera

05 Lis 2015 13:13 2415 8
  • Poziom 21  
    Witam!
    W swoim golfie 4 1.4 16v 1998r wylałem stary płyn chłodniczy za pomocą kranika pod chłodnicą a potem wymieniłem czujnik temperatury wylewając przy tym resztę płynu.
    Czujnik wymieniłem, kran od chłodnicy zakręciłem, wlałem nowy płyn do zbiorniczka(3 l wypił) i zostawiłem go otwartego bo tak ponoć powinno być, ogrzewanie na max, nawiew na max i włączyłem silnik. Chodził z 20min, pokrywa od rozrządu gorąca, temperatura w połowie 0 a 90stopni , nawiew daje gorące powietrze.
    Problem taki że nie chce dobić do 90stopni, dolny wąż idący od chłodnicy zimny, wentylator nie kręci się. Przecież dolny wąż powinien być ciepły bo auto stało a wentylator nie kręci się. Podejrzewam że pod termostatem zrobiła się poduszka i nie otwiera długiego obiegu.
    Co z tym można zrobić?
  • Poziom 29  
    Wyłącz nawiew i grzej. Studzisz nawiewem w ten sposób i nie może osiągnąć temp. otwarcia termostatu.
  • Poziom 7  
    dokładnie, miałem kiedyś taki problem, wyłączenie nawiewu i grzanie jak najbardziej pomaga
  • Poziom 21  
    Trochę pojeździłem i potem zostawiłem auto bez włączonego ogrzewania i na reszcie pokazało 90 a potem zakręcił się wentylator. Ale to chyba jeszcze nie finał. Ogólnie zależało mi na wymianie czujnika temperatury a że nie wiedziałem jaki tam jest płyn to zmieniłem go.
    Jak to jest z tym długim obiegiem? Jak silnik nagrzeje się do 90 stopni to dopiero wtedy termostat kieruje płyn na chłodnicę?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Zależy jaką termostat ma temperature otwierania,...po wymianie płynu nic nie powinno się zmieniać jak przed wymianą,..jak ci się otwierał na 90 stopni to tak powinien,..możliwość jest zapowietrzenia układu chłodzenia ale jeżeli nawiew dmucha gorącym powietrzem to powinien być odpowietrzony,....czy napewno dobry jest czujnik temperatury?
  • Poziom 21  
    Oryginalny czujnik VW z dwoma miedzianymi pinami za 60zł. Jutro sprawdzę po jakim czasie będą się nagrzewać rury prowadzące do chłodnicy.
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 21  
    grala1 napisał:
    Czy tam czasem nie powinien być czujnik 4 pinowy a nie 2?

Są 4. W zamiennikach wszystkie cztery są aluminiowe a w oryginale są dwa aluminiowe i dwa miedziane.