Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyczepa TRAMP TRAIL 2006r - blokuje koło podczas hamowania.

domin.dk 05 Lis 2015 14:47 1011 6
  • #1 05 Lis 2015 14:47
    domin.dk
    Poziom 9  

Witam. W przyczepie tamdem z 2006r Tramp Trail dwie osie na bębnach z syst. HALDEX modular 2 podczas mocniejszego hamowania blokuje się jedno koło aż pali oponę. W maju została zakupiona wraz z solówką Atego 1223. Co mógłbym zrobić w domowych warunkach żeby znależć przyczynę. Myślę o wymontowaniu modulatora i oddaniu go do sprawdzenia.

0 6
  • #2 05 Lis 2015 17:37
    diablo23248
    Poziom 26  

Zamiast wymontowywać modulator lepiej zawieźć całość do speca. Ale zanim kolega to zrobi lepiej parę spraw samemu sprawdzić...
    1. Czy blokuje koło wyposażone w czujnik abs?
    2. Czy sprawdził kolega ciśnienie na siłowniku blokującego się koła po zluzowaniu hamulca?
    3. Czy mechanicznie hamulec jest sprawny? (grzechotka, siłownik rozpierak)
    4. Jaki stan okładzin hamulcowych?
    5. Czy obie grzechotki "chowają się" po zluzowaniu hamulca?

To tak na początek ;)

Powodzenia!

0
  • #3 05 Lis 2015 17:37
    Emerytura
    Poziom 14  

Prawdopodobnie pęknięta jest okładzina cierna hamulca bębnowego.

0
  • #4 06 Lis 2015 06:30
    gucio~1
    Poziom 21  

Jak blokuje tylko jedno koło to zostaw modulator i całą pneumatykę w spokoju. Usterka jest czysto mechaniczna.

0
  • #5 06 Lis 2015 06:47
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 06 Lis 2015 20:24
    zbigniew125
    Poziom 23  

Sprawdź stan szczęk i rozpieraka ponieważ przy większym półobrocie rozpieraka
    [zużycie okładzin i bębna ]często blokuje go . Takie może głupie pytanie ale jak tam ze smarowaniem rozpieraka . Pozdrawiam

1
  • #7 08 Lis 2015 04:37
    domin.dk
    Poziom 9  

Grzechotka jest założona nowa bo miesiąc temu przyczepa była u mechanika bo nie hamowały wszystkie koła i do tej pory było dobrze.Będąc w trasie próbowałem jeszcze regulować cięgno wychodzące z siłownika które jest przykręcone do ramienia grzechotki ale dalej blokuje.Ponieważ max. ciężar jaki wożę to ok.60% ładowności to jeżdżę z odłączonym przewodem od siłownika więc jak to koło nie hamuje to nie ma tragedii a do mechanika to w przyszłym tygodniu bo jest zawalony robotą.
    Już usterka usunięta.Mechanik dokonał regulacji ale nie wiem czego bo inny kierowca odbierał i się tym nie zainteresował.Wiem tyle że był ściągany bęben więc tam była owa regulacja.

0