Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Onkyo A-7022 Trzaski w głośnikach

05 Lis 2015 15:32 936 3
  • Poziom 2  
    Witam, ostatnio stałem się posiadaczem wzmacniacza Onkyo A-7022, niestety we wzmacniaczu jest coś uszkodzone. Objawy są takie że po włączeniu chwilę gra normalnie a po chwili w głośnikach jest wielkie bardzo głośne trzeszczenie, nie pomaga ściszanie potencjometrem głośności, nie można z tym zrobić nic i muszę go wyłączyć bo popalił by kolumny. Usterka wydaje mi się być w przedwzmacniaczu ponieważ gdy odłączę przewody sygnałowe od przedwzmacniacza do wzmacniacza i podłączę się w te miejsca sygnałem prosto z telefonu czy czegokolwiek innego sam wzmacniacz gra. Prosił bym o pomoc. :cry:
  • Poziom 42  
    W samym przedwzmacniaczu to raczej nie, ponieważ dzieje się to w obu kanałach. To wskazuje na zasilanie przedwzmacniacza lub na układ wyciszania który znajduje się za przedwzmacniaczem.
  • Poziom 2  
    Zasilanie przedwzmacniacza i układ wyciszania sprawdziłem i wszystko jest ok, wymieniłem w nim wszystkie kondensatory elektrolityczne oprócz kondensatorów płytki wzmacniacza i płytki załączającej głośniki, efekt jest taki że prawy kanał gra z cichymi szumami ale tylko wtedy gdy odłączony jest sygnał lewego kanału z przedwzmacniacza, natomiast jeśli go podłączę to rozłącza głośniki całkiem.
  • Poziom 42  
    Jakie są napięcia na wszystkich wyprowadzeniach tranzystorów w obu kanałach przedwzmacniacza?