Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem - wieża SONY MHC-RG330.

Żelazo 09 Jun 2005 19:38 2775 6
 • #1
  Żelazo
  Level 11  
  Witam.
  Usterka objawia się tym, że po pewnym czasie odsłuchu na jednakowym poziomie głośności - róznie, czasem po paru minutach, czasem po godzinie - zanika prawy kanał. Najpierw zaczyna "charczec", trzeszczec, nasila się to i w końcu całkiem zanika głos na prawym głośniku. Podpinałem pod prawy kanał drugi głośnik to samo. Zwiększenie poziomu głośności o znaczna wartość i powrót do poprzedniego lub włączenie i wyłączenie wieży powoduje powrót głosu. Jednak po jakimś czasie sytuacja się powtarza. Co ciekawe - wieża prze prawie półtora misiąca stała w serwisie Sony i nic nie zostało wykryte. Wczoraj dostałem ja z powrotem i zaraz po włączeniu praktycznie problem się pojawił ponownie. Czy może mieć na to wpływ róznica częstotliwości lub napięć prądu sieciowego?(próbuję doszukać się powodu, dla którego u nich grało dobrze) Dodam, że wyżej opisany problem występuje prtzy odsłuchu z każdego źródła:CD, AUX, radio.
  Proszę o pomoc, jakiekolwiek sugestie będą mile widziane, bo juz totalnie nie wiem co z tym robić. Skoro serwis nic nie wykryl....

  Pozdrawiam
  Żelazo
 • #2
  manyzg
  Level 20  
  Moze gdzies zimne luty sa,ktore zaskoczyly jak zaniosles i bylo wszystko ok,a teraz znow.Rozkrec ja i sprawdz przy koncowce mozy jakie sa luty.
 • #3
  Żelazo
  Level 11  
  Wcześniej oddałem ją do innego serwisu i technik stwierdził właśnie, że to może być wina zimnych lutów. Poprawił je ale po miesiącu problem wrócił. Więc może to i to, kto wie, choć będę mógł sprawdzić dopiero w lipcu, jak zjadę do domu po sesji. Jednak dzięki za podpowiedź.
 • #4
  rafels
  Level 25  
  Zareklamuj usługę w serwisie. Za coś w końcu płaciłeś. Jeśli twierdzą że u nich gra poprawnie to sprawdź to na miejscu.
  Prawdopodobnie to uszkodzenie wzmacniacza mocy albo jego zasilacza.
 • #5
  Żelazo
  Level 11  
  To nie za bardzo coś da. Odebrałem ją na własne życzenie po ponad miesiącu bezskutecznych badań w serwisie - skoro przez tak długi czas nic nie znaleźli, to nie było sensu żeby u nich dłużej stała. A zapłaciłem tylko symboliczną kwotę za badanie. Więc nie ma za bardzo co reklamować. A z tym sprawdzaniem na miejscu to byłby problem ze względu na dużą odległość (przeszło 250km) do serwisu. Najbardziej zastanawia mnie fakt, że nic im się nie ujawniło, podczas gdy u mnie w domu od razu zaczęła na powrót szwankować. Może wzmacniacz jest wrażliwy na niestabilności sieci energetycznej, a w serwisie użyli dobrego generatora stabilizowanego do zasilania?
 • #7
  Żelazo
  Level 11  
  Kolumny są aprwane, bo zanika tylko prawy kanał, z lewym nic się nie dzieje, a przełączałem kolumny z jednego na drugi i zawsze problem był na prawym niezależnie od tego, która kolumna tam była podłączona. Podłączone też są prawidłowo. Niestety rozwiązanie nie jest aż tak oczywiste. :)