Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Mhc Zx70dvd + subwoofer aktywny Sony [Jak podłączyć?]

123456otras 05 Lis 2015 19:55 993 4
  • #1 05 Lis 2015 19:55
    123456otras
    Poziom 15  

Witam , kupiłem subwoofer Sony model SA-WS8 i chciałem go podpiąć pod wyjście WOOFER OUT w wieży i niestety nie ma tam sygnału. Gdy podpiąłem subwoofer pod wyjście MD OUT to subwoofer strasznie dudni nie da się go słuchać podejrzewam że na wyjściu jest wysoki poziom sygnału.Ustawienie subwoofera na 10% jest nawet za mocne.

Gdy podpiąłem subwoofer pod wieże SHARP z wyjściem PRE-OUT to ładnie wieża kontrolowała subwoofer.Subwoofer ustawiłem na 80% i ładnie działał.

Niestety pod wieżą Sony ten efekt jest niemożliwy. Ktoś mi pomoże?.
    Subwoofer nie ma wejścia HIGH LEVEL.

W załączniku zdjęcie wieży z tyłu i subwoofera.

Czy to możliwe że w tej wieży wyjście na subwoofer nie działa?.
    Mam ją od nowości w idealnym stanie.

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Lis 2015 20:03
    patryklo
    Poziom 13  

Miałem ten sam problem z wieża sony rx 110av okazało się że trzeba było ustawić na wieży 5.1 surround bo normalnie jak grało na 2.0 to w ogóle nie było sygnału na woofer out

0
  • #3 05 Lis 2015 20:11
    123456otras
    Poziom 15  

Po włączeniu surround nagle wyjście WOOFER OUT zaczęło działać. Tylko żeby było słychać subwoofer musiałem ustawić głośność na maksymalną gdzie w sharpie wystarczyła połowa. Czyżby te wyjście w Sony miało zbyt niski poziom sygnału ?

0
  • #4 05 Lis 2015 21:14
    patryklo
    Poziom 13  

z tego co dobrze pamiętam na wyjściu woofer out sygnał rósł wraz ze zwiększaniem głośności na wieży, a i weź zobacz czy w twoim modelu występuje regulacja wyjścia na woofer, w ustawieniach powinno być coś takiego jak woofer level

Dodano po 3 [minuty]:

W sumie to każdy z kanałów powinien mieć taką regulację w ustawieniach, musisz tylko dobrze rozgryźć instrukcję tych ustawień surround

Dodano po 42 [minuty]:

Jak coś masz tu instrukcję ustawienia głośników

http://data.e-manual.eu/pl/podgld-instrukcje-...ownika-112491/hifi-sony-mhc-zx70dvd.html?p=21

http://data.e-manual.eu/pl/podgld-instrukcje-...ownika-112491/hifi-sony-mhc-zx70dvd.html?p=22

0
  • #5 06 Lis 2015 07:17
    123456otras
    Poziom 15  

OK temat rozwiązany tak jak napisał @patryklo poziom subwoofera rośnie wraz ze wzrostem głośności w wieży jednakże trzeba subwoofer ustawić na pełną głośność i dopiero jak podgłośni się wieże do 10-11 dopiero subwoofer zaczyna być słyszalny.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo