Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolne ściąganie z programów typu torrent...

05 Lis 2015 20:48 1029 4
  • Poziom 17  
    Ostatnio mam niezły problem...
    Występuję on na połączeniu WiFi, LAN(przez router) i bezpośrednio LAN do modemu.
    Moje łącze to 60mb/s i do tygodnia wstecz wszystko chodziło dobrze.
    Torrent ściągał prędkością ~5Mb/s.
    Jakiś tydzień temu zobaczyłem strasznie niskie transfery na torrencie.
    Seedów dużo i to na każdej pozycji a prędkość ściągania około 1/10 łącza.
    Przeinstalowałem utorrenta nadal nic.
    Najdziwniejsze jest to, że jeśli torrent chodzi i wejdę na stronę test.mm.pl i zrobię test łączą za pomocą tego"prędkościomierza" to prędkość wskakuje na 15-20Mb/s i spada do zera.
    Ale jak wezmę ściąganie jakiegoś pliku przez przeglądarkę to idzie pełną prędkością.
    Bardzo proszę o pomoc co mogło się stać.
    System to windows 8.1 x64
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 43  
    Wiesz na jakiej zasadzie działają torrenty? Jeżeli seed założy limit na wysyłanie to nie będziesz nigdy ściągał z pełną prędkością, do tego dochodzi liczba użytkowników pobierających dane pliki.
  • Poziom 17  
    Wiem na jakiej zasadzie działają torrenty.
    To nie jest w tym problem.
    Problem leży chyba w modemie od dostawcy netu albo w ich centralce...niestety oni nie chcą się przyznać.
    Próbowałem na 3 komputerach podłączonych bezpośrednio LANem do modemu. i za każdym razem włączenie utorrenta powodowało spadek transferów na teście http mimo, że utorrent całkowicie nic nie ściągał bo po prostu nie potrafi rozwinąć prędkości...dziwne jest tylko to ze ftp szło pełną prędkością.
    Pomagał tylko wardy reset modemu od Multimedii.
    Restart routera nic nie daje. Daje tylko restart modemu.
  • Poziom 17  
    Tylko właśnie chodzi o to, że wcześniej wszystko chulało i chula w określonych godzinach.
    Multimedia twierdzi, że nic nie zmieniali.
    Parametry modemu multimedii. Wszystko jest ok?
    Wolne ściąganie z programów typu torrent...