Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek kosiarka co wybrać -

05 Lis 2015 21:10 14136 17
  • Poziom 9  
    Dzień dobry

Od długiego czasu czytuję forum i postanowiłem napisać ponieważ dręczy mnie poważny problem z wyborem traktorka - kosiarki.Im więcej czytam tym durniejszy się czuję.

Dlatego też proszę dopomóżcie :)

Na wstępie:
    -do koszenia mam ok. 50 arów.
    -działka momentami lekko pochyła ale raczej nie przekracza 10 %
    -na działce jeszcze mało krzewów i drzew ale będzie przybywało
    -część trawnika "dla ludzi" więc koniecznie kosz
    -traktorka zamierzam używać do drobnych prac ogrodowo majsterkowych (przyczepka etc). może pług
    -budżet około 10.000
    -silnik raczej firmy B&S

Jestem z okolic Olsztyna więc zwracam uwagę na serwisy.

Póki co mam faworytów:
    1). Oleo-mac OM 92/13 H silnik 13 KM
    2). Stiga
    3). Viking oraz Husqwqrna super ale cenowo odpada
    4). Do niedawna MCculloch ale za dużo się naczytałem ...

MTD raczej odpada ...

Poradzicie ? ;)
  • Poziom 23  
    Witaj

Nie wiem dlaczego założyłeś, że MTD nie chcesz kupić.
    Mam MTD Black Edition z bocznym wyrzutem o pojemności 500 cm3.
    Od pięciu lat koszę ok. 40 arów i do tej pory nie było żadnych problemów.

Traktorek kosiarka co wybrać -

Pozdrawiam

Dodano po 14 [minuty]:

Witaj

Mam dokumentację serwisową może to Ci pomoże Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać - Traktorek kosiarka co wybrać -
  • Poziom 9  
    witam i dziękuję za zainteresowanie.

Na początku myślałem o MTD.
    Mam nawet serwis w Olsztynie.
    Ale właśnie naczytałem się za dużo postów (co drugi temat "coś nie działa" dotyczy właśnie MTD)...
    A może ktoś się spotkał z firmą AL-KO?
  • Poziom 23  
    Witaj

Z firmy Alko kupiłem aerator w Castoramie po kilkunastu użyciach padł prawdopodobnie silnik. Oddałem do Castoramy na gwarancji i po ok. miesiącu wymienili mi na nowy. Na razie jest dobry. Jak długo nie wiem.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A MCCulloch? ktoś? coś? ;-)
  • Poziom 9  
    Czyli coś czuję że będzie to Oleo-mac
    Tylko teraz kombinuje z modelem czy 95/16 wystarczy czy pakować się w 106/17,5
  • Poziom 8  
    Niewiele mogę powiedzieć o traktorkach. Ale o wspomnianych markach na przykładzie pilarek i kosiarek już tak.
    Odnośnie McCulloch - mam w rodzinie kogoś kto używa pilarki McCulloch model 438. Jest zadowolony.
    W kwestii Oleo Mac - mam pilarkę od nich model 941. I Od chwili kiedy stałem się posiadaczem ich pilarki jakoś mam z tym więcej kłopotów niż pożytku...
    MTD myślę że trzeba omijać szerokim łukiem. Raz że znajomy ma i jest niezadowolony z serwisu a dwa, kiedyś przez pół sezonu używałem pożyczonej od przyjaciela MTD SP 48 HWM. I ładnie to wyglądało ale mocy to miała ledwo ledwo. Wyższa trawa była sporym wyzwaniem...
    Polecałbym Husqwqrne ale to wysoka półka cenowa.
  • Poziom 10  
    Z tych faworytów co podałeś, to zwróciłbym uwagę na dwa modele: z tym, że zamiast "Oleo-mac OM 92/13 H silnik 13 KM" proponuje mocniejszy i lepszy model "Oleo-mac OM 95/16 K H Linia Premium". Jest o ok. 700 zł droższy. Viking rzeczywiście już znacznie ponad 10 tyś ale fajny model który miałem w swoich rękach to MT 5097 C. Koszt ponad 13 tyś zł. Husqwqrna jest jeszcze droższa. AL-KO ma szeroką ofertę i dużą ilość punktów serwisowych ale u nich za 10 tyś chyba nic nie dostaniesz - chyba że będą u dealerów promocje to wówczas tak.
  • Poziom 9  
    Owszem OM 95/16 K H Linia Premium wygląda zacnie, ale ma silnik na Emak'u.
    A tego się boję celuję w Briggsa.
    Emak jest montowany chyba tylko w Olkach.
  • Poziom 8  
    Dokładnie, Emak = Oleo Mac. W robocie mamy w zdewastowanego jeździka z starym B&S. I mimo że się staramy :-) nie udaje się go zajeździć ...
  • Poziom 15  
    AL-Ko ma jeden traktorek poniżej 10 tyś,poszukaj może coś znajdziesz Firmy Snapper lub Simplicity, jakość tych traktorów przewyższa wspomniane powyżej więc może idż w tym kierunku
  • Poziom 9  
    Snapper lub Simplicity super .. ale u mnie problem z dealerami i serwisem ...
    pytanie następne :-)
    STIGA czy OLEO-MAC?

dalej obowiązuje okolica 10 tyś
    Stiga ma sporo promocji......
    Oczywiście silnik Briggsa....
  • Poziom 15  
    Silnik B&S jak najbardziej,nie pchaj się w Chińczyki,Stiga czy Oleomac to jeden gwint produkcji włoskiej GGP,gdzieś tam maczają palce Chińczycy i pewnie część podzespołów idzie od nich,jakoś nie chce mi się wierzyć że w Olsztynie nie ma serwisu Snappera lub Simplicity ale reasumując na te maszyny serwis może być potrzebny dopiero za parę długich lat a nawet w serwisach innych Firm do tej pory mogą być zmiany czyli może ich nie być tak więc sytuacja może się odwrócić,faktycznie kupując Stigę serwis może ci się przydać w niedługim okresie ale np.Simplicity raczej nie
  • Poziom 1  
    Oleo-mac OM92/16 KH użytkuje już drugi sezon i powiem tyle że do 10tyś nie ma lepszej oferty. I nie prawda że B&S jest w czymś lepszy od Emaka. Traktorek jest świetnie wykonany naprawdę nie ma się do czego przyczepić mało pali a moc ma wystarczającą do koszenia nawet wysokiej trawy.
  • Poziom 11  
    W Oleo-Mac OM92/16KH jest silnik Emak K1600. Czy silnik jest smarowany pod ciśnieniem? Potrzebuję katalogu części tego silnika. Gdzie szukać?
  • Poziom 11  
    W tej dokumentacji nie znalazłem odpowiedzi na pytanie tj. czy wstawiony tam silnik jest smarowany pod ciśnieniem. Prawdopodobnie silnik posiada oddzielną dokumentację (katalog).
  • Poziom 1  
    Mam już od dłuższego czasu traktorek kosiarke Fachmann i musze powiedzieć że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Silnik oczywiscie Briggs Stratton mocny 17,5km i na moje 0,5ha w zupełnosci wystarcza (mi nie pasują te wszystkie silniki chińskie pod różnymi nazwami), taki wogóle fajnie wykonany jest ten traktorek, jednak te sprzęty z USA ,tak jak już nie raz słyszałem, są konkretniejsze niż te nasze i póki co nie mam powodu się z tym nie zgodzić. Co tez bardzo ważne dla mnie było to oczywiscie cena, 10500zł moim zdaniem to przystępna cena za tą jakosc i wykonanie. Chyba od tego sprzedawcy z allegro kupiłem, wpisałem traktorek kosiarka Fachmann i się pokazały