Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka etykiet Zebra Z4000 - czy warto, koszty eksploatacji

Pawel1812 05 Lis 2015 23:10 1140 5
  • #1 05 Lis 2015 23:10
    Pawel1812
    Poziom 26  

Witam
    Potrzebuję drukarki etykiet, musi to być drukarka termotransferowa z uwagi na wysoką temperaturę pracy etykiet. Zależy mi na drukowaniu kodów QR.
    Wcześniej drukowałem na A4 na laserówce, ale staje się to coraz bardziej uciążliwe. Potrzebowałbym drukarki umożliwiającej wydruk jednej etykiety, nie od razu całej taśmy. Oczywiście, wolałbym, aby była na USB, ale to nie warunek.
    Zainteresowała mnie drukarka Zebra Z4000. Chciałbym poznać opinię innych, czy warto, jaki jest koszt materiałów eksploatacyjnych, czy etykiety oraz taśmy muszą być dedykowane do tej drukarki, czy możliwy jest wydruk na dowolnych?
    W jaki sposób się na tej drukarce drukuje, tj z jakiego programu można wydrukować pojedynczą etykietę? Jak tej drukarce kalibrować rozmiar etykiety? Czy jest do tego dostępne oprogramowanie?
    Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.

0 5
  • #2 15 Lis 2015 16:08
    eplomby-pl

Poziom 2  

Programem Zebra Designer załatwisz druk tekstu, grafik, QR itd. Wersja standardowa jest darmowa dla użytkowników Zebry. Wersja PRO jest identyczna tylko umożliwia druk z bazy danych. Co do drukarki, to jest to już bardzo stara konstrukcja, o ile się nie mylę to głowice są kompatybilne z serią ZM400, S4M, Z4M+, a to się najczęściej zużywa. Ja jednak sugerowałbym coś nowszego np Zebra S4M gdzie w razie draki są dostępne jeszcze wszystkie części zamienne a drukarkę w przyzwoitym stanie można znaleźć za ok 1500-2500zł brutto.
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam

0
  • #3 15 Lis 2015 22:04
    Pawel1812
    Poziom 26  

Dziękuję za odpowiedź. S4M też wydaje się być interesująca, cena też jest jak dla mnie akceptowalna. Jaka jest różnica pomiędzy Z4M a S4M? Zastanawiam się też czym się różni znacznie tańsza LP2844 lub TLP284, poza posiadaniem USB.

0
  • #4 15 Lis 2015 22:28
    eplomby-pl

Poziom 2  

Z4M+ jest starsza od S4M
    Różnice w wielkości pamięci, portach komunikacyjnych, ale ogólnie podobne drukarki.
    W stosunku do TLP2844 czy GK420T różnią się głównie opakowaniem (TLP jest mała biurkowa), mieszczą się mniejsze rolki etykiet, przez co są mniej wydajne. Ale mam klientów którzy potrafią przedrukować mnóstwo kilometrów bez awarii, więc kwestia wygody.

0
  • #5 22 Lis 2015 15:00
    Pawel1812
    Poziom 26  

Czy na wszystkich z tych drukarek jest możliwość wydrukowania jednej tylko etykiety? Czytałem instrukcję Z4M i twierdzi ona, że tak. Użytkownicy forum mieli z tym problem - drukarki nie chciały drukować jednej.
    U mnie specyfika pracy jest taka, że potrzebuję oznakować jeden towar, więc najprościej by było wydrukować i nakleić jedną tylko etykietę. Ze względu na to użytkowanie drukarki laserowej i arkusza A4 naklejek jest uciążliwe.

0
  • #6 22 Lis 2015 15:58
    eplomby-pl

Poziom 2  

Oczywiście.
    ile sztuk zadamy w programie tyle wydrukuje. Wyjątek stanowi sytuacja gdy na wstędze mamy etykiety w 2 albo 3 rzędach, wtedy minimum 1 rząd wydrukuje.

Moderowany przez rys57:

Pozdrawiam
    Sebastian Bury

0