Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oprawa żarówkowa na pilota Kemot - nie działa

Norbas78 06 Nov 2015 01:38 987 2
    Norbas78
    Level 12  
    Posiadam oprawę na żarówkę sterowaną na pilota firmy kemot.
    http://www.sklepy24.pl/sklep/centrumelektroni...rowki-sterowane-pilotem-bez-sciemniacza/45824
    Działało aż zaczęły się problemy z coraz częstszym brakiem reakcji na pilota.
    Zdjąłem i wrzuciłem do szuflady. Teraz potrzebuję użyć jej ponownie ale nie wiem co jest nie tak.
    Bateria w pilocie nowiutka.
    Sytuacja jest taka że po wkręceniu w gniazdo+żarówka da się włączyć światło i wyłączyć...potem zero reakcji na pilota. Trzeba wykręcić całość, wkręcić ponownie i sytuacja się powtarza.
    Bardzo rzadko zadziała kiedy użyję pilota z centymetra ale to raz na kilkanaście wciśnięć guzika na pilocie.
    Co się mogło stać? Czy da się to jakoś ustalić i naprawić czy to taki jednorazowy szajs co trzeba kupować nowy co kilka miesięcy???
    Sprawdzałem w różnych gniazdach żarówkowych w domu i efekt jest ten sam więc to nie wina instalacji w tym jednym konkretnym gnieździe.
    Ewentualnie czym to zastąpić w założeniu, że w pomieszczeniu mam tylko na ścianie włącznik światła które znajduje się na suficie , w gniazdo wkręcona jest tzw złodziejka dająca zasilanie urządzeniu które musi być non stop włączone a chcę móc gasić światło nie odcinając dopływu prądu do "złodziejki"?
    Pozdrawiam.
    januszx3
    Level 31  
    Norbas78 wrote:
    Sytuacja jest taka że po wkręceniu w gniazdo+żarówka da się włączyć światło i wyłączyć...potem zero reakcji na pilota.

Czy faktycznie w oprawę masz wkręconą żarówkę, czy energooszczędne źródło światła z układem przetwornicy elektronicznej, które nazywasz żarówką.
    Od wyjaśnienia tego faktu zależy dalsza diagnoza opisanego przypadku.
    Czasami, jednoczesne używanie w pobliżu, innego urządzenia pracującego w tym pasmie RF (433,92 MHz), może skutecznie blokować pracę wyłączników sterowanych pilotem. Dotyczy to np. niektórych typów słuchawek bezprzewodowych (informacja sprawdzona na konkretnym przykładzie).
    Norbas78
    Level 12  
    Sprawdzałem zarówno na zwykłej starej żarówce jak i na energooszczędnej.
    Nic nie zakłóca bo objawy są identyczne w garażu jak i w mieszkaniu.