Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet 1515 - Po włączeniu drukuje stronę wyrównywania pojemników

06 Lis 2015 02:30 1608 5
  • Poziom 19  
    Zainstalowałem wczoraj nową drukarkę i nie mogę jej opanować.
    Po każdym włączeniu drukuje stronę wyrównywania pojemników i nie da się tego wyłączyć - zmienić w menu.
    Menu ustawień jest dość skromne. Przeszukałem go kilkakrotnie.
    Znalazłem ustawienie czasu wyłączenia po okresie bezczynności.
    Było ustawione na 2 godz. i zmieniłem to na "nigdy".
    Jak się nie wyłączy to i nie będzie się włączać i drukować tej strony.

Cel takiego każdorazowego drukowania wydaje się zrozumiały.
    Im szybciej wydmucham pojemniki tym szybciej pobiegnę do sklepu po nowe.
    Na chwałę HP. Umieją zarabiać na wszelkie sposoby.

To pierwsza moja drukarka z problemem, z którym nie potrafię sobie poradzić.
    We wszystkich poprzednich HP nie było konieczności wyrównywania pojemników lub wystarczyło to zrobić raz.

Ma ktoś na to sposób? Proszę się podzielić.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    I ma wystarczyć raz - do wymiany atramentu. Albo operacja się nie powiedzie, albo drukarka ma usterkę. Przeprowadź go dokładnie w zgodzie z instrukcją.

P. S. Ja wyjmuję papier z podajnika, po włączeniu anuluję drukowanie i spokój.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Może ci któryś tusz nie drukuje, drukarka jak napisał "helmud7543' robi kalibracje raz po każdej wymianie tuszu. Będzie to robiła dotąd aż jej się uda.
  • Poziom 19  
    Jak na razie drukarka zachowuje się ciekawie.
    Wyłączyłem ją i wyjąłem papier po czym ponownie włączyłem.
    Po kilku próbach pociągnięcia papieru daje sobie spokój i nie ma żadnego błędu.
    Wkładam papier, puszczam jakieś drukowanie, drukarka drukuje i ok.
    Zrobiłem tak dwukrotnie. Za każdym razem robi tak samo.

Wczoraj dwukrotnie robiła tą kalibrację, tuż po jakimś drukowaniu, i dwukrotnie zakończyło się to komunikatem o błędzie na ekranie.
    Wygląda więc na to, że ta kalibracja nie doszła do skutku.

Wczoraj, kiedy wyłączyła się po dwóch godz. bezczynności, puściłem jakąś stronę do drukowania a tu na ekranie komunikat, że drukarka nie jest podłączona.
    Kliknąłem menu i to samo. Okna w menu od drukowania i skanowanie nie otwierają się
    bo drukarka nie jest podłączona.
    Włączyłem ją paluchem i wydrukowała stronę. To tak teraz drukarki działają?
    Jak otworzę okno menu to otwiera się tylko na całym ekranie.
    Zmniejszę i ponownie otwiera się na całym ekranie.
    Jak jest otwarte, nie da się przypiąć ikony do paska. Jest tylko opcja zamknij (Win7x64).

Drukarka mnie zaskakuje samymi nowościami. Sprawdziłem na pudle, dla pewności - pisze, że to jest drukarka.

Tak wygląda wydrukowana strona od wyrównywania pojemników:
    HP Deskjet 1515 - Po włączeniu drukuje stronę wyrównywania pojemników
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    A przy drugim etapie kalibracji słychać pracę skanera? Bywa też, że szyba skanera jest zabrudzona i dlatego urządzenie nie może "odczytać" strony kalibracji.
  • Poziom 19  
    Słychać a drukarka jest nowa. Wczoraj uruchomiłem.
    Kupiona na alledrogo.

Nowa - ale pudełko było otwierane i zaklejane na nowo taśmą. To widać.
    Nie chodzi mi o to, że drukarka mogła być użyta, bo tego nie widać i jest to bardzo mało prawdopodobne.
    Chodzi mi o to, że w naszym kraju kupienie sprzętu fabrycznie zapakowanego, nie ruszanego,
    jest prawie niemożliwe.
    To, dlaczego tak się dzieje, wydaje się być oczywiste i logiczne.
    Producent bardzo często wrzuca do pudła jakiś gadżet, dodatek, prezent, suwenir ... .
    Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś ze znajomych znalazł coś takiego w swoim otwieranym wcześniej pudle.
    W całym cywilizowanym świecie sprzęt dostaje się fabrycznie zapakowany, nie otwierany.
    U nas się tak nie da.
    Piszę to jako refleksję, nie jako przyczynę moich kłopotów z drukarką.

Czuję, że trafi ona do srwisu, czyli na poddasze, obok starej, będzie im raźniej, niech je pająki zjedzą.

Dziękuję za odzew i za pomoc.