Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-MR3220 + Huawei E3272 - Konfiguracja

06 Lis 2015 14:18 2517 17
  • Poziom 16  
    Witam mam router i modem jak w temacie i próbuje się dzięki tym 2 urządzeniom dostać do internetu. Po podpiciu modemu w gniazdo usb routera, zapala mi się dioda 3G na panelu routera. Gdy wejdę w opcje konfiguracji wybieram "3 g only", potem ustawiam parametry jak na pierwszym zdjęciu i mimo to mam cały czas "połączenie z ograniczeniami". Gdy dam rozwiąż problemy mam "serwer dns nie odpowiada" Zastanawia mnie komunikat "Unkown modem. Click here to configure the modem manualy" widoczny na 2 zdjęciu na samym dole, myślę że tu może tkwić problem, ale po kliknięciu wyskakuje mi okno do wczytania pliku konfiguracyjnego, a ja nie wiem skąd go wziąć. W modemie jest włożona karta plusa. Proszę o pomoc.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Witam,

Po pierwsze wejdź na stronę tp-linka i ściągnij najnowszy firmware do routera i go wgraj.
    Nie ustawiaj only 3-g, niech będzie na auto i tak pójdzie w takiej konfiguracji jak sieć dopuszcza, a jak sam sobie zwolnisz to się potem będziesz zastanawiał czemu tak wolno działa.
    Sprawdź czy masz pin ustawiony na karcie, jeżeli tak to najlepiej usunąć.
  • Poziom 16  
    Nigdy nie wgrywałem firware do routera. Czy ktoś mógł by mi podesłać linka skąd mam ściągnąć soft i jakąś instrukcje wgrywania podesłać. Model routera to : TL-MR3220 ver. 1.2
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zacznijmy od tego, że router w wersji MR-3220v1 nie obsługuje modemu E3272, zresztą to widać na twoim screene. Nie pomoże więc zmiana na najnowsze oficjalne FW. Ratunkiem jest zmiana oprogramowania na alternatywne Gargoyle , http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl dla tego routera pobierasz plik http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adj....2.2-ar71xx-tl-mr3220-v1-squashfs-factory.bin Następnie logujesz się na MR-3420 i szukasz zakładki Narzędzia systemowe-Aktualizacja firmware i wskazujesz pobrany plik. Router pobierze Gargoyle( aktualizuj po kablu LAN). Po ponownym uruchomieniu logujesz się na router 192.168.1.1 hasło password i możesz konfigurować router pod twój E3272. Ale tutaj są dwie opcje konfiguracji. Zależy od tego w jakiej wersji masz ten modem. Czy to wersja zwykła czy HiLink? Jeśli korzystasz z aplikacji do połączeń typu manager to wersja zwykła, jeśli komunikujesz się z nim przez przeglądarkę to HiLink. Podaj jaka to wersja to podam ci dalsze kroki konfiguracyjne. Jaki operator,technologia i co z zasięgiem , jesteś z Grotnik ? Przy tym zestawie modem+router musisz kupić aktywny hub do zasilania E3272( USB w MR-3220v1 jest za słabe prądowo do zasilania modemów LTE). Niestety ale wybrałeś słaby router do obsługi E3272, po tych zmianach będzie działał ale nie licz na wiele.
  • Poziom 16  
    Łącze się poprzez przeglądarkę. Tak jestem z grotnik, ale nie tych koło łodzi
  • Poziom 16  
    Modem pochodzi z sieci plus

Dodano po 1 [minuty]:

Czyli gdzie mam teraz krok po kroku wejść, żeby to zmienić ?

Dodano po 2 [minuty]:

W sieć lokalna lan/ Adres IP urządzenia mam wpisać tylko 192.168.5.1, potem zapisać zmiany i już będzie ok ?
    Czyli modem jest HiLink, ma on adres 192.168.1.1 czyli taki sam jak MR-3220 na Gargoyle. Musisz zmienić tak jak piszesz LAN na MR-3220 w Gargoyle, zapisać zmiany i powinno być OK.
    Spróbuj zmienić interfejs WAN na eth1. Zaloguj się też pod adres 192.168.1.1 i sprawdź co z połączeniem na modemie LTE/3G na E3272.
  • Poziom 16  
    Nie mam możliwości wyboru eth1, jest tylko "domyślny" i "eth2" do wyboru. Gdy wpisze w przeglądarce 192.168.1.1 wyskakuje mi, że nie można nawiązać połączenia.
    A jak wygląda kwestia połączenia 3G?LTE na samym modemie zainstalowanym w komputerze ? Jakie parametry sygnału 3G/LTE, łączysz się z siecią jakie prędkości? Pytałem wcześniej o to wszystko ale nie odpowiedziałeś. E3272 przy słabym sygnale LTE pobiera duży prąd , USB w MR-3220 nie daje rady zasilać modemu stąd konieczność stosowania aktywnego huba do zasilania modemu. Mają też problemy przy jednoczesnej pracy po WiFi i z obsługa połączenia LTE. Do tego w wielu lokalizacjach niezbędna antena zew. na wybrane pasmo.Tak jak pisałem tanie routery nie nadają się do współpracy z modemami LTE, są za słabe sprzętowo.
    Nie miałeś dość problemów to zafundowałeś sobie nowe. Stary router, który już 3 lata temu miał problemy z obsługą modemu LTE E3276, ponoć działa z E3272 na FW ale już z E3372 nie. Producent ostatnie FW wypuścił 2.02.2014, ten sprzedawca pisze o jakimś nowym, trudno powiedzieć skąd pochodzi. Plus/CP który to proponował miał z tym niekończące się problemy. Ale za 80 zł trudno oczekiwać wodotrysków.
  • Poziom 16  
    Czyli będzie działać z tym nowym routerem, czy nie ?