Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo g570 sterownik ekranu został zatrzymany.

06 Lis 2015 15:34 936 11
  • Poziom 5  
    Posiadam laptopa lenovo g570 z grafiką AMD Radeon HD 6370M. Ostatnio nie da się z niego normalnie korzystać ponieważ co chwilę się zacina i wyskakuje komunikat "sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" a po kilku takich komunikatach pojawia się niebieski ekran i napisy. Zauważyłem, że problem ten pojawia się przy uruchamianiu programu Razer Cortex, więc usunąłem go w trybie awaryjnym. Problem ustał ale tylko częściowo. Przy uruchamianiu gier pojawiał się na nowo, a po około godzinie już przy uruchomionym tylko pulpicie. Aktualnie korzystam z niego w trybie awaryjnym i wszystko jest w porządku. Moje pytanie jest takie, czy jest to wina jakiegoś programu (których przed awarią nie instalowałem), czy zepsutej grafiki.
    Dodam jeszcze, że przestawiałem grafikę na zintegrowaną intela ale problem nie znikał.
  • Computer Controls
  • Spec od komputerów
    groobykozak napisał:
    Moje pytanie jest takie, czy jest to wina jakiegoś programu (których przed awarią nie instalowałem), czy zepsutej grafiki.

Grafiki.
  • Poziom 43  
    groobykozak napisał:
    AMD Radeon HD 6370M

Jeśli współdzieli RAM wykonaj bootowalny memtest.
    Podaj temperatury z HWmonitor.
  • Poziom 5  
    safbot1st napisał:
    groobykozak napisał:
    AMD Radeon HD 6370M

Jeśli współdzieli RAM wykonaj bootowalny memtest.

Mogłbyś objaśnić dokładniej to co napisałeś? Jestem w tym zielony.

Temperatury to 37 stopni celsjusza.
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    groobykozak napisał:
    bootowalny memtest.

memtest.org:
    http://memtest.org/download/5.01/memtest86+-5.01.usb.installer.zip
    Test RAM uruchamiany z pendrive.

Na screenie taktowanie CPU stoi w miejscu. Czy zmieniałeś coś w BIOS? Włącz oszczędzanie energii CPU (EIST) na próbę lub po prostu wykonaj reset CMOS.
    Użyj OCCT - sprawdź, czy widać max. temperaturę CPU podczas testu.
  • Poziom 5  
    Zrobiłem ten test, wykonałem reset biosu. Podczas robienia tego testu nie widze nigdzie max. temperatury CPU.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wklej screenshot okna OCCT i "Monitor" po 10 minutach testu.
    Z kolei HWM, też nie podaje temperatury.
    Sterowniki chipsetu i grafiki aktualne?
    Kolega @boro1234567 sugeruje usterkę układu grafiki i może mieć rację.
  • Poziom 5  
    Sterowniki aktualizowałem wczoraj.
    Dodam jeszcze, że wszedłem dzisiaj na konto gościa i wszystko było w porządku, dopiero po próbie uruchomienia CS:GO wyskoczył niebieski ekran z jakimiś napisami.
    Jeśli usterka grafiki to czy będzie możliwa naprawa karty czy wymiana na nową?
  • Poziom 43  
    groobykozak napisał:
    Jeśli usterka grafiki to czy będzie możliwa naprawa karty czy wymiana na nową?

Na razie staram się zrozumieć dlaczego na IntelHD z tego co napisałeś problem również występuje.
    groobykozak napisał:
    po próbie uruchomienia CS:GO wyskoczył niebieski ekran

Prawy myszy na ikonie CS - uruchom z akceleratorem... ...IntelHD - też BSoD?
    Co do ostatniego pytania technicznego najlepiej zapytać kolegę Boro, ten Radeon jest na układzie BGA = jeśli np. odlepia się od płyty lub powoduje zwarcie, nazwałbym operację "naprawą płyty gł."
  • Poziom 5  
    safbot1st napisał:
    Prawy myszy na ikonie CS - uruchom z akceleratorem... ...IntelHD - też BSoD?

Tak

Tutaj jest screen z OCCT
    Lenovo g570 sterownik ekranu został zatrzymany.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak jak się spodziewałem OCCT widzi tyle co HWM - całe nic.
    Sprawdź, czy programy 3D pracują na innym systemie - bootowalnym linuxiue/ubuntu.
    Jeśli nie - zalecam serwisowanie płyty gł.
  • Poziom 5  
    Zmieniłem w BIOSie na grafike intela i wszystko jest w porzadku, wychodzi na to, że grafika AMD jest zepsuta.