Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki smart tv 32cale proszę o informacje

06 Nov 2015 15:46 3243 31
  • Level 10  
    Witam

Przymierzam się do zakupu tv jak w tytule.
    Zależało by mi aby połączenie z netem było przez wifi, aby dało się oglądać filmy z takich stron jak zalukaj.tv, cda.pl, oglądanie kanałów z weeb.tv i ogólnie aby można było jakoś przyjemnie korzystać z internetu.

Czy to jest wygodne w ogóle za pośrednictwem pilota do tv ??

Maksymalna cena na jaką mogę sobie pozwolić to 1500zł

Wpadły mi w oko takie modele tv, ale nie wiem na co zwracać uwagę aby to było dobre - matryca byłą wytrzymała. Bo to ma być taki rodzinny tv, który dziennie po 6h by na pewno "chodził"

Telewizor PHILIPS LED 32PFH5500 Android 200Hz
    Telewizor LED LG 32LF630V Smart TV 450Hz Full HD
    Telewizor LED Samsung UE32J5500 Full HD 100Hz kl.A

Za każdą poradę, wskazówki na co patrzeć przy zakupie będę bardzo wdzięczny i z góry wszystkim życzliwym osobom, które mi pomogą bardzo dziękuję.

uzupelnienie:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12mkw
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - ma wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - pokój z oknem od zachodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - 32 cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? full hd wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? z tv naziemnej
    10 .Jakie urządzenia? - na usb
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? brak szczególnych
    17. Preferencje co do wielkości? - 32 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ścierające się przyciski na pilocie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
  • Level 10  
    Czyli trzeba szukać jakiegoś tv z androidem?? To wspieranie flasha to jest coś pożądanego obecnie??

Bardzo prosił bym o jakieś nazwy-symbole konkretnych modeli które spełniły by oczekiwania z pierwszego postu.
  • Level 1  
  • Level 10  
    @LOCOLOCO Dziękuję że chcesz mi pomóc, ale może Ty lub inni koledzy jeszcze podadzą inne godne uwagi modele.
    Przedstawiam jedną opinię do tego Philipsa Jaki smart tv 32cale proszę o informacje
  • Level 10  
    Ja posiadam Samsunga. Niestety cena Ciebie ogranicza dosyć bardzo. Bo za 1500 nie można oczekiwać cudów. Myslałeś o zwykłym TV z ChromeCoast? :)
  • Level 10  
    @EliaszBP Dzięki za pomysł, ale to rozwiązanie było by trochę zbyt skomplikowane dla rodzinnego użytkowania, sterowania (żona i dzieci 10 i 8 lat) i chyba nie dawało by takich możliwości filmowych na których głównie mi zależy.

Podoba mi się ten Philips który radził mi kolega @LOCOLOCO i był by on wystarczający, ale z tego co widze nie ma on wbudowanej przeglądarki internetowej, a więc przeglądanie od czasu do czasu internetu, bądź chęć wejścia na określoną stronę było by niemożliwe bądź utrudnione :(

Już tak się nawet zastanawiam nad czymś takim jak przystawka FBOX3 - ponieważ obecny 32" Hannspree całkiem fajnie odbiera.

Co sądzicie o takim jeszcze rozwiązaniu - bo było by taniej ale czy to się sprawdzi w moich oczekiwaniach???
  • Level 1  
  • Level 10  
    @LOCOLOCO Ale nie koniecznie człowiek musi umieć je wgrać. Tak jak Wojtek napisał rozwiązanie ma być proste i intuicyjne. Bez kombinowania. :) Tak by telewizor bez problemu buforował filmy musi mieć nieco więcej pamięci RAM. Posiadam 37calowy model ES5500 i powiem, że jestem zadowolony. Co prawda na przeglądarce szału nie ma bo ma za mało ramu. Ale aplikacje jak YouTube czy open fm działają bez problemu. A jeżeli chodzi o filmy to pobieram i rzutuje z laptopa przez DLNA bez kabli i zbędnych problemów. Kupiony był dość dawno (jak tylko wszedł), więc trochę kosztował, lecz teraz to już starszy model i nie ma problemu. Czujnik światła, miejsce na moduł CI+ którego używam z Vectry zamiast dekodera z nagrywarką. Pendrive 32podłączony wiec i nagrywam bez problemu. Jakość obrazu bardzo przyjemna, dźwięk jak na TV też w porządku i nie ma problemu z użytkowaniem. Prosty i przyjemny. A i jego obecna cena na pewno nie jest wielka. :) stopka jest odkrecana i bardzo ładnie prezentuje się na ścianie przez przeźroczystą ramkę. :) A co do TV z androidem to wszystko jest w fazie BETA. Nowe TV np. Samsunga czy Sony są juz dopracowane i Android pracuje stabilnie, cena za to w oczy kole.
  • Level 1  
  • Level 10  
    A odnieście się jeszcze proszę do tej przystawki FBOX3 - jest na androizie 4.4
    Bardzo jestem ciekaw Waszego zdania na jej temat. Może ktoś z Was użytkował taką?
  • Helpful post
    Level 1  
  • Helpful post
    Level 10  
    Kolego, mam 20lat i technika mnie nie gubi. A pracując w sklepie, mam okazję się obsługiwać takim sprzętem na co dzien, tak też wiem co robię. A nowszy android nie idzie w parze z lepszym. ☺ co do przystawki uważam ze jest w porządku.
  • Level 39  
    EliaszBP wrote:
    A nowszy android nie idzie w parze z lepszym

Co konkretnie masz na myśli ? Mam w planie Philipsa , więc chciałbym wiedzieć czego sie spodziewać , wszak można kupić inną markę . Ceny modeli o zbliżonych parametrach się nie różnią .
  • Level 1  
  • Level 10  
    TV sam w sobie jest w porządku. Ale to jest dalej Android 5.1 tylko na 2 rdzeniach. Moim zdaniem.. odpada. Ponieważ do płynnej pracy andka potrzebne są 4rdzenie. Nie mówiąc juz o wczytaniu i buforze obrazu o takiej rozdzielczości. Ale to jest moje zdanie.. ;p Lagi i ścinki będą na porządku dziennym. A wracając samego Androida, Lizak od google to dno i wodorysty. Stary zasłużony KitKat radził sobie dużo lepiej z codzienną pracą przy czym miał mniej błędów i dziwnego zamykania aplikacji (bo przestała działać). Lecz jak to prawił kiedyś mędrzec "jednemu Kaśka drugiemu Maryśka" :D
  • Level 39  
    EliaszBP wrote:
    wracając samego Androida, Lizak od google to dno i wodorosty

No to z jakim systemem kupować TV , aby jak najmniej problemów było ? :?:
  • Level 10  
    Zwykły soft producenta. Tak jak tu SAMSUNG LED UE32J5200. A Android to nic inneg jak wymuszająca instalacje syfu zdzerająca kase korporacja, do tego inwigilująca. Telefony? owszem... Ale nie telewizor. :)
  • Level 1  
  • Level 10  
    Google w internecie jest wszędzie. 80% reklam jest z pod szyldów AdWords i AdSense. Nie mówiąc tu o dysku google, mapach, gmailu, youtubie, edytorze Picasa, smartfonach, i przeglądarce która wyświetla reklamy na podstawie przeglądanych stron, tego co szukasz, gdzie jesteś. Masz telefon na androidzie? Zapewne tak. A co nie masz inwigilacji? Nie jest to korporacja jedna z największych na świecie? Android i całe google dobierają głupie reklamy na podstawie tego co robisz, gdzie jesteś, co ściągasz. Całe te google now to jest jedna wielka pomyłka bo dziwnym trafem telefon reaguje na fraze "ok google" co oznacza ze mikrofon telefonu z Androidem jest ciągle aktywny. A nigdy się się nie dowiesz co google robi z Twoimi rozmowami. W każdym razie telefon słyszy wszystko. A czy to zapisuje/udostępnia? Tego się nie dowiesz nigdy. A powiedz mi czym różni się Android w TV od tego w telefonie prócz rozdzielczości i układu menu. Google ma technikę i informacje taką, że Ty w swoich czterech ścianach w życiu byś tego nie wymyślił a jak byś wymyślił to by Ciebie zamknęli za kalumnie i oszczerstwa bo szary człowiek nie ma prawa do tego by robić coś na co prawo nie pozwala, nawet sobie nie zdajesz sprawy ile google miało postępowań prawnych co do inwigilacji które przegrało. Ale ludzie słuchają Radia Zet i oglądają Polsat bo tak im wygodniej, zamiast dotrzeć do własnych źródeł informacji i wyciągać wnioski. Póki co mamy na celu pomóc człowiekowi. Więc napisz na PW to co masz do napisania z chęcią Ciebie wysłucham. Ja, za Android TV nie jestem. Używam samsunga i jestem bardzo zadowolony, a jedyne z czego korzystam DLNA, bo jest ono najlepszym udogodnieniem.
  • Level 1  
  • Level 10  
    Też jestem zadowolony z androida co nie znaczy ze nigdy się nie dowiemy co kto z tym robi. :-P a informacji maja dużo. ;-)
  • Level 1  
  • Level 7  
    zwykły Sony a jak wiadomo Sony to sony.
    Sony KDL-32R400
    Ja na twoim miejscu bym brał tego Sony , mniej rzeczy tym mniej się psuje, takie są założenia moje :)
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 10  
    EliaszBP wrote:
    Kolego, mam 20lat i technika mnie nie gubi. A pracując w sklepie, mam okazję się obsługiwać takim sprzętem na co dzien, tak też wiem co robię. A nowszy android nie idzie w parze z lepszym. ☺ co do przystawki uważam ze jest w porządku.

Czy mógłbyś sprawdzić czy ten model o który mi zaproponowałeś SAMSUNG LED UE32J5200 lub model UE32j5500 (nie wiem czym konkretnym się różnią) obsługuje streaming np ze strony zalukaj.tv, bądź cda.pl
  • Level 1  
  • Level 21  
    Właśnie kupiłem Samsung 32UJ5600 . Telewizor bardzo fajny - bardzo szybko działa Internet i przeglądarka. Mimo iż matryca tylko 50 Hz obraz bardzo fajny. I jeszcze jedna rewelacyjna sprawa (jak dla mnie) - można podłączyć słuchawki bluetooth. Rewelacja. Ja polecam jednak Samsunga. To już mój drugi tv. Mimo ze poprzedni tez Samsung padł po 2 latach ale ja jednak zostaje przy Samsungu.
  • Level 1